Fordulatos mérkőzésen szakadt meg a kecskemétiek vereségsorozata

Izgalmassá tette mindkét csapat a második félidőt.

Atomerőmű SE - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 76-84 (11-22, 24-14, 21-13, 20-31)

Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok
V.: Győrffy P. A., Goda L., Kovács N. J. (dr. Gincsai J. P.)

ASE: Brown 12/9, Frank -, Taylor 14/3, Pacevicius 18, Goins 10/3, Csere: Pajor -, Kovács 10, Brzoja 12,

KTE: Pollard 26/6, Klobucar 10, Jaramaz 6, Kucsera 2, Karahodzsics 11, Csere: Kiss D. 1, Wittmann 14/12, Dramicanin 10, Ivkovic -,

A vendégek indították jobban a találkozót, hiszen egy 4-0-ás rohammal kezdtek, majd folytatták a nagyszerű védekezésüket, aminek eredménye az lett, hogy három és fél percen keresztül nem kaptak kosarat, ekkor ugyanis Pacevicius talált be közelről. (2-7) Jaramaz szerzett közelit, ekkor érezték a hazaiak is, hogy meg kell valamivel törniük a vendégek lendületét, ezért időt kértek. Goins törte meg a paksiak kosárcsendjét, de a kecskemétiek egyből válaszoltak egy Wittmann-triplával, amivel több mint tíz pont lett a különbség. (4-16) Tovább nőtt a távolság, de Brown pontjainak köszönhetően újra tíz körülire redukálódott a pontkülönbség. (11-22) Az első tíz perc végéig már nem született több kosár. 11-22

Kevesebb sikeres akcióval indult a második negyed, hiszen mindkét oldalon egy-egy játékos talált be az első percekben. (14-24) Feljebb kapcsolt az ASE, fel is jött háromra, ám ekkor Wittmann kosara megtörte a zárkózást. (25-31) Dramicanin büntetői után időkérés következett. (25-33) Továbbra is komoly erőbedobással játszott a hazai együttes, míg a vendégek nem voltak túl szerencsések, hiszen több kihagyott dobásuk is volt, így Taylor kosarát követően két pont volt a különbség, ekkor jött is egyből a kecskeméti időkérés. (32-34) Pollard talált be a vendégektől a negyed végéig, majd még az utolsó másodpercekben Brown engedett el egy trojkát, ami beesett és így egy pont lett a két fél közt. 35-36

Kiegyenlítetten folytatódott a második félidő eleje, mindkét oldalon születtek kosarak, és Pacevicius közelijével egál lett az állás. (39-39) Fej-fej mellett haladtak a csapatok egy ideig, majd kapcsolt a kecskeméti gárda és ellépett öt ponttal, ekkor időt kértek a hazaiak. (40-45) Egy kis ideig nem születtek kosarak, majd a házigazdák fogtak ki jobb periódust és nem csak hogy felzárkóztak, de még át is vették a vezetést a negyed vége előtt másfél perccel. (51-49) Nem tudott mit csinálni a KTE, szétcsúsztak a negyed végére, míg Taylor egy hármassal zárta le a harmadik tíz percet. 56-49

Felpörögtek a vendégek az utolsó körre és egy 8-4-es futással gyorsan egy kosárra zárkóztak. (60-57) Wittmann trojkájával visszavette a vezetést a vendégcsapat egy rövid időre, de igazából megint egy egylabdás szituáció lett a találkozón. (61-62) Goins törte meg ezt helyzetet egy triplával, majd Kovács erősítette meg csapata előnyét, ekkor időt kért Forray Gábor. (68-64) Kosár kosarat követett, így a különbség nem sokat változott, így két és fél perccel a találkozó vége előtt időt kértek a vendégek. (72-69) Jól jöttek ki a kecskemétiek az időkérésből, hiszen egyből egy hármassal indított Pollard, így kiegyenlítettek. (72-72) Brown dobhatott büntetőket, de csak az egyiket tudta érvényesíteni, majd a másik oldalon Dramicanin szerzett közelit két perccel a vége előtt, ekkor időt kértek a paksiak. (73-74) Pacevicius büntetőjével kiegyenlítettek a házigazdák, de Klobucar egy ziccert szerzett egyből, így negyven másodperccel a vége előtt időt kértek a hazaiak. (74-76) Pollard büntetőzhetett, miután a paksiak nem tudtak élni a dobásukkal, majd kis időn belül újra vonalhoz állhatott egy kecskeméti, így hat pontra nőtt az előnyük. (74-80) Kovács szerzett még kosarat a hazaiaktól a találkozó végéig. 76-80

Fotó: hunbasket.hu