Nyolc ponttal nyert a Körmend Budapesten

A vasiak idén először nyertek egymás utáni két fordulóban.

Budapesti Honvéd SE - Egis Körmend 66-74 (17-20, 16-21, 14-24, 19-9)

Bajnokság, 6. forduló
Budapest, Ludovika Aréna
Jv.: Tőzsér Dénes Kelemen, Söjtöry Tamás, dr. Németh Patrik (Dernei Gábor)

Honvéd: Simon 16/6, Tanoh Dez 9, Mijovics 15/3, Demeter 8, Völgyi 9. Cserék: Hajdú 2, Takács -, Kopácsi 2, Peringer 5.

Körmend: Chambers 8, Mitchell 15/6, Kiss -, Moore 11/3, Cakarun 11. Cserék: Omenaka 5, Parrish 5/3, Durázi 5, Takács 2, Ferencz 12/6,

Egy perc után Simon szerezte a mérkőzés első kosarát egy triplával, Mitchell csak szépíteni tudott a büntető vonalról, majd Moore egyenlített, jött megint Simon, Cacarun is megszerezte első pontjait, majd meg sem állt sorozatban ötig (5-8). Peringer zsákolt, majd egy szép ziccert is dobott, Mitchell törte meg a sorozatát, majd Demeter is meg kezdte a mérkőzést. Az előző meccsen parádésan triplázó Mitchell elsüllyesztette a mai nap az elsőjét, és két büntetőt (11-15). Simonnak csak egy ment be, majd Moore értékesített egy nehéz dobást. Demeter dobásával közeledtek a hazaiak, Ferencz Csaba szép triplával válaszolt. A negyedet Kopácsi zárta. 17-20

A második negyed elején fej-fej mellett haladtak a csapatok. Simon büntetőivel megint kettőre csökkent a különbség, majd Durázinak csak egy esett be (26-29). Mijovics dobott egy közeli kettest, Mitchell középtávolról rezgette meg a hálót, majd ziccerrel is, Cakarun pontjai után pedig Baksa Szabolcs időt kért (28-35). Chambers kosara után Mijovicsnak sikerült kicsit megtörni a körmendi lendületet  három büntetővel, majd egy kettessel. Időt kért a Körmend. (33-37). Chambers egy nagyszerű labdaszerzés után szerzett két pontot, Parrish pedig a vonalról. Mivel a félidőben már több kosár nem esett, a Körmend 8 pontos előnnyel vonult a szünetre. 33-41

Cacarun szerezte a második félidő első pontjait, Völgyi a vonalról válaszolt. Ferencz középtávolijával 10 fölé ment a differencia, és ott is maradt Tanoh Dez és Moore közeli dobásai után. Mitchell és Ferencz öt pontjával még jobban elhúzott a Körmend, így a hazai mester ismét időt kért (36-52). Négy perccel a harmadik negyed vége előtt Mitchell kosarával már közte húsz volt, majd Moore és Simon egy hármast, Omenaka egy 2+1-gyel jelentkezett (39-63). Mijovics első olyan tripla kísérletét eresztette meg, ami be is esett, majd még három pontot hozzá tett csapata pontjaihoz. Simon révén 20 alá is benézett a Honvéd, és mivel a negyed hátralévő részében pont már nem esett, 19 pontos deficit maradt a fővárosiaknak a záró etapra. 47-65

A negyedik negyedben Hajdú révén kezdte volna meg a zárkózást a Honvéd, Cacarun azonban gyorsan reagált, sőt Durázi is szerzett egy duplát. Tanoh Dez és Demeter következett (53-69). Ennek ellenére, mivel csak 6 ponton állt a Honvéd 4 perc után a negyedben, és mindössze két pontot faragott a hátrányából, nem sok esély maradt a fordításra, mondjuk pont a Körmend bizonyította be múlt héten, hogy nem lehetetlen. Völgyi dolgozott szépen a festékben, sőt még egy büntetőt is dobhatott utána. Parrish egy hármassal próbálta megtörni a hazai lendületet, Simon és Tanoh Dez azonban még közelebb hozta a riválisokat. Az utolsó 4 percre Ferencz büntetőivel érkeztünk meg, és az utolsó két percben ugyan 10 pont alá csökkent a különbség, a vasiak nem engedték ki a mérkőzést a kezükből. A Honvéd így továbbra is egy győzelemmel áll, a Körmend először nyert idén egymás utáni fordulókban. 66-74

Fotó: Bálizs Zsuzsa