Connect with us
Hirdetés

Bajnokság

Fontos győzelmet aratott a Honvéd a Paks ellen

Megszerezte első győzelmét az újonc az alsóházi rájátszásban.

Budapesti Honvéd SE - Atomerőmű SE 75-65 (13-17, 20-16, 27-17, 15-15)

Alsóházi rájátszás, 2. forduló
Budapest, Ludovika Aréna
Játékvezetők: Makrai Márton, Pozsonyi László, Sörlei Attila (HOFFMANN Gergely)

Honvéd: Mijovics 16/9, Tanoh Dez 11, Sherman 19/9, Crawley 17/3, Peringer 4. Csere: Hajdu -, Reizinger -, Kopácsi 3/3, Demeter 2, Simon K. 3.

Paks: Edwin 11, Pajor -, Buckingham 13, Eilingsfeld 11, Atkinson 14. Csere: Taiwo 2, Gulyás M. 3, Frank -, Grubor 11/9.

Nagyszerűen kezdte a mérkőzést, a rájátszást győzelemmel kezdő ASE, Buckingham, Edwin, Atkinson és Eilingsfeld is megkezdte a pontgyártást, s mivel a túloldalon egyetlen Tanoh Dez tempó érkezett válaszként, 2-12-t mutatott az eredményjelző, nem csoda, hogy Baksa Szabolcs magához hívta övéit. Amilyen jól kezdett az ASE, úgy javult fel a szünet után a Honvéd is, Mijovics kintről talált be, Crawley kétszer a festékből, majd megint előbbi köszönt be egy duplával, így Csirke Ferenc is időt kért. Gulyás 2+1-es akciójával jutott levegőhöz a Paks, erre még Crawley válaszolt, de Edwin kosara zárta a nyitó periódust, így egy negyed után 4 ponttal a vendégek álltak jobban. 13-17

Kopácsi hármasával folytatódott a játék, Eilingsfeld és Edwin a vonalról szerzett 4 pontot. Tanoh Dez, Peringer és Sherman kosaraival azonban 6-0-át produkáltak a hazaiak és kiegyenlítettek. Az amerikai és a magyar fiatal két betöréssel már a vezetést is megszerezte, így az ASE ismét időt kért (26-22). Taiwo és Crawley is zsákolt, a negyed végére azonban mindkét csapat támadójátéka megakadt. Demeter és Simon is felkerült a pontszerzők közé, a Paks azonban nem eresztette ellenfelét, a félidőre döntetlen állással vonulhattak öltözőbe a felek. 33-33

A második félidő elején Crawley és Atkinson váltott kosarat, Mijovics hármasára csak egy ponttal válaszolt Buckingham a vonalról, így Sherman betörése után négy ponttal állt jobban a házigazda. Edwin kettese után Crawley percei következtek, a magasember a festéből és a triplavonalon túlról is betalált, ráadásul az ASE folyamatosan hibázott támadásban, amit a Honvéd Tanoh Dez 2+1-es akciójával használt ki, így Csirke Ferenc 8 pontos különbségnél kért időt (48-40). A játékrész második felében először Grubor triplája után lépett közelebb a Paks, Eilingsfeld négy büntetője után pedig már csak két pont választotta el a feleket. Az utolsó két perc azonban sokkal jobban sikerült a Honvédnak, Sherman kétszer is betalált kintről, Mijovics pedig középtávolról, ennek köszönhetően 10 pontos előnyből várhatta a negyedik negyedet a hazai csapat. 60-50

A záró szakasz is hazai kosárral indult, Mijovics középtávoli dobása révén, Atkinson csak egy büntetőt dobott be, Peringer zsákolt. Edwin hozott két pontot a vonalról a Paksnak, Crawley dolgozott szépen a festékben, a paksi irányító saját rontott dobását tette vissza közelről. Atkinson faultolta Mijovicsot, a hazaiak légiósa mindkét büntetőjét bedobta, egy hazai időkérés után Sherman talált be távolról, így már 17-tel ment a Honvéd (71-54). Atkinson értékesített két büntetőt, aztán egy mezőnykosárral lopta közelebb csapatát, de izgalom nem maradt az utolsó két percre, a hazaiak fontos győzelmet arattak a Ludovika Arénában. 75-65

17 hozzászólás

17
Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz
10 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
JessycsocsaBPetidonnarummatormentor Recent comment authors
Jessy
Olvasó

A Paksnál a motiváció hiányát látom, ők már nem tudnak kiesni se így, se úgy…. Honvédban viszont szépen teljesítenek a légiósok (és a magyarok is…)!

BPeti
Olvasó

Fontos győzelmet arattunk igy ha egyszer is megverjük a Nyíregyházát szerintem bentmaradtunk. Azért tegyük hozzá hogy az Ase komoly bírói segédletet kapott ezt jelzi a 26-17-es fault arány és a 31-11-es büntetőarány. Emellett jól jött hogy az Aset nem nagyon érdekelte ez a meccs. Csak a Honvéd!

donnarumma
Olvasó

A beharangozóban meg morogtatok, mert Gumi a Honvédra mert tippelni..

tormentor
Olvasó

Azért az utolsó meccseken szép lassan sikerül szétb…. szni mindent, amiért hál istennek újra szerettünk az év nagy részében meccsre járni. Még1x imádtam a csapatot az évet… Kérdezném Frankot milyen kosárpályafutást képzel magának, mikor egy playoff hót’ mindegy meccsén negyed óra alatt egyszer sikerül gyűrű felé dobni a labdát….

Mios
Olvasó

Paks már úgysem tud kiesni, motiváció gondolom nulla, akár játszhatnának többet is a fiatalabbak mikor ha nem most

4.negyed
Olvasó

Kékesit miért nem lehet berakni? Frank és Pajor jobb már nem lesz….. az ő perceiket megérné inkább rá használni.

Motoros
Olvasó

Figaróóóó✂️✂️✂️✂️
????????

redmiller
Olvasó

10-ből 10! Ja, nem…

Artur Doki
Olvasó

Mi van,valamelyik gazdid szólt,hogy jönni kéne trollkodni?

csocsa
Olvasó

Miért vagy bunkó,ha tudsz normális lenni?

Artur Doki
Olvasó

Sajnálom, hogy így blamàljuk magunkat a szezon végén…
Ennek az lesz a vége,hogy teljesen tönkrevàgjuk a szezont,sajnos valszeg a légiosokat marhàra nem érdekli,hogy 9.vagy 12.helyen végez a csapat…

Milivoj
Olvasó

Azért nem olyan gyenge ez a Honvéd, hogy ne nyerhetnének az alsóházban bárki ellen, ha lenne még két közepes légiósuk, a 8-ba is juthattak volna

elfogult vagyok
Olvasó

Kívülállóként!
Minden csarnokból ki kellene TILTANI a mikrofonra cuppant “vezér szurkolót”!!!!!!!
Itt most undorítóan nézhetetlenné tette a mérkőzést!

33goldmedals
Olvasó

Nem a szpíkerre gondoltál véletlenül??

elfogult vagyok
Olvasó

A produkciója alapján nem nevezhető szpíkernek!

33goldmedals
Olvasó

Sajnos, maximális igazat kell adnom neked! Valamiért azt gondolja, hogy NBA meccsen van. Nekünk Honvéd szurkolóknak is nagyon zavaró. Azt hiszi,hogy csinálja a hangulatot, valójában viszont elnyomja a szurkolótábort az üvöltésével. Amúgy is tudjuk, hogy éppen ki szerezte a kosarat, plusz az eredmény jelzőre is kirakják. A kevesebb több lenne.

elfogult vagyok
Olvasó

Szóljatok neki, hogy duguljon el!! Mindenkinek jobb lenne!

Legfrissebb

Hírek

Facebook