Fiú utánpótlás bajnokságok: a kadetteknél elkezdődött az alapszakasz

Eredmények.

:

:

A héten elkezdődött a fiú kadett országos bajnokság alapszakasza – ugyanerre a junioroknál ezen a héten, a serdülőknél pedig egy héttel később kerül sor.

A kadetteknél az A csoportban a Nagy Gábor, Humpester Tamás György, Blaskovits Márk Mihály és Magyar Dániel vezette Budapesti Honvéd SE/A minden negyedet nagy nyerve verte a Szedeák U16/A-t (87-35). A főként Kiss Balázs és Korompay Hunor Levente pontjaira támaszkodó Vasas Akadémia/B egy negyed után még vezetett a Zalakerámia ZTE KK/A otthonában. Ezt követően viszont mindhárom felvonást hozta a Kovács Áron Boldizsár, Ruzsics Barnabás és Gérczei Bence fémjelezte hazai gárda, így végül nyert is (72-57). A Budai Bálint és Márton Benedek húzta Dávid Kornél KA/A 5 ponttal állt jobban 10 percet követően a KASI/A ellen. A Czeibert Soma Gergő, Látrányi Ákos, Gálos Zsombor trió vezette somogyiak aztán főleg a 16 ponttal megnyert második negyedüknek köszönhetően nagyobb izgalmak nélkül győztek (69-84). A leginkább Lestyák Benedek és Molnár Tamás kosaraira építő MAFC/A pedig csak a második negyedben tudott igazán egyenrangú ellenfele lenni az NKA Pécs/A-nak. A mecsekaljai gárda Burony Bálint, Lukácsi Gábor és Mezőfi Márk vezetésével nagyon sima sikert aratott (97-53).

Budapesti Honvéd SE/A – SZEDEÁK U16/A 87-35
Zalakerámia ZTE KK/A – Vasas Akadémia/B 72-57
Dávid Kornél KA/A – KASI/A 69-84
NKA Pécs/A – MAFC/A 97-53

A B csoportban a Lázár Levente, Asztalos Miklós, Gera Viktor és Kenderes István fémjelezte Kecskeméti KA/A minden negyedet megnyerve verte az NKA Pécs U15 fiú/B-t. A Rácz Gábor húzta Rátgéber Akadémia második csapata nem kapott ki nagyon egyik negyedben sem, 13 pont lett végül a különbség (86-73). A Vasas Akadémia/A Szabó Tamás, Nagy Zsombor Bence, György Julian és Vajda Zoltán Márk vezetésével nagyon simán verte a Zsíros Akadémia Kőbánya/A-t (96-41) – a vendégeknél ezúttal Demeter Levente tudott egyedül felnőni az ellenfélhez. A Soproni SI KA SKC/A két 50 VAL fölé jutó játékosa, Flasár Zalán (37 pont, 11 pattanó, 6 gólpassz, 54 VAL) és Tallós Levente (23 pont, 13 pattanó, 14 gólpassz, 7 szerzett labda), illetve a Nyikos Balázs, Palotai Máté, Németh Benedek trió révén még nagyobb arányban győzött a Szombathelyi Sportiskola U16 ellenében (130-50). A DEAC KA U16/A pedig szintén nem izzadt meg túlságosan a Szolnoki KA/A ellen, az első három negyedben sokkal jobban játszott ellenfelénél (102-63) – a hajdúságiaknál Fekete-Gál Csongor, Sziegl Gábor, Váróczy Gergő István és Szabó-Zsámba Botond is elérték a 20, ketten közülük a 30 VAL-t is, a túloldalon a 15-öt nem érte el senki.

Kecskeméti KA/A – NKA Pécs u15 fiú/B 86-73
Vasas Akadémia/A – Zsíros Akadémia Kőbánya/A 96-41
DEAC KA U16/A – Szolnoki KA/A 102-63
Soproni SI KA SKC/A – Szombathelyi Sportiskola U16 130-50

A C csoportban a Hidvégi Gergő, Horváth Attila Bence, Goór Dániel trió fémjelezte Óbudai Kaszások/A az első három negyedben mutatott játékának köszönhetően közel 20 pontos diadalt aratott a PVSK NKA/A vendégeként (60-77). A Nyíregyházi Sportcentrum/A a hétvége legnagyobb arányú sikerét tudta felmutatni a Budafok ellenében (145-36) – a nyírségieknél Szabados Zétény (34 pont, 6 pattanó, 3 blokk) kiemelkedett, de jól játszott Bíró Boldizsár, Mucsi Bulcsú, Szabó Ákos Roland, Lekka Benedek, Krakkó Péter, Kassai Sándor, Éles Mátyás és Kiss Keve is – mint 17 és 25 VAL között teljesítettek.

PVSK NKA/A – Óbudai Kaszások/A 60-77
Nyíregyházi Sportcentrum/A – BUDAFOK 145-36

A D csoportban az NYKK Eötvös U16 az első három negyedben végig jobban játszott, mint vendéglátója, az Újpest-MT/A, így végül kiütéses győzelmet aratott – a vendégeknél Oláh Sebestyén (17 pont, 22 pattanó, 5 gólpassz, 9 szerzett labda, 4 blokk, 48 VAL) és Frank Leo Noel (31 pont, 10 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) is kiemelkedően játszottak, 40 VAL fölé jutottak. A Verasztó Vilmos és Csermely Vilmos vezette Budapesti Honvéd SE/B pedig minden negyedet megnyerve fokozatosan húzott el a DEAC KA U16/B-től, végül 45 pont lett a két együttes között (82-37).

Újpest-MT/A – NYKK Eötvös U16 33-77
Budapesti Honvéd SE/B – DEAC KA U16/B 82-37

Forrás: MKOSZ