Fiú junior döntő: Sopron-Honvéd fináléban dől el az aranyérem sorsa

Vasárnap 16:30-kor kezdődik a finálé.

:

:

Az 5-8. helyért tartott keresztjáték meccseit, illetve a két elődöntőt rendezték ma Sopronban a fiú junior országos döntőn.
A nap első találkozóján fordulatos volt az első félidő, 30 perc játékot követően pedig 2 ponttal még a Filipovic Igor (24 pont, 9 pattanó) és Kiss-Leizer Gergő (19 pont, 7 pattanó) húzta Vasas Akadémiavezetett. A végjáték azonban a KASI/A elképzelései szerint alakult, amely a Szőke Bálint (26 pont, 5 pattanó), Antalics Dániel (17 pont, 12 pattanó) és Fehérvári Csegő (20 pont, 4 pattanó) vezetésével megnyerte az összecsapást (68-75). A második mérkőzésen az első és az utolsó felvonásban sokkal jobban játszott ellenfelénél a Gera Ferenc (17 pont, 13 pattanó), Kégel Tamás (16 pont, 4 pattanó) és Kovács Gergely (13 pont, 5 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) fémjelezte Kecskeméti KA, amely ezzel simán verte is az Atomerőmű SE U18A-t, és holnap az ötödik helyért játszhat a kaposváriakkal (91-62). A paksiak legjobbjai Géringer Gergő (24 pont, 12 pattanó, 3 blokk) és Kékesi Kolos (11 pont, 4 szerzett labda) voltak.
Az első elődöntőben három negyedig irányította a játékot, és végig kézben tartotta a mérkőzés alakulását a leginkább Flasár Botond (15 pont, 10 pattanó, 7 gólpassz), Keller Bendegúz (21 pont), Flasár Zalán (8 pont, 10 pattanó), Tóth Dániel (9 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz) és Gadácsi Dávid (9 pont, 7 pattanó) játékára alapozó Soproni SI KA SKC/A, így nagyobb izgalmak nélkül nyert a Lukácsi Gábor (15 pont, 4 pattanó) vezette NKA Pécs/Aellen (52-70). A második elődöntőben a második negyed döntött: a Budapesti Honvéd SE/A egy 26-4-es játékrésszel el is döntötte a találkozó sorsát, és Laczházi Bence Botond (13 pont, 7 pattanó), valamint Kiss Benedek Péter (9 pont, 5 pattanó) vezetésével bejutott a holnapi fináléba, amelyet a házigazda ellen vív majd (81-49). A Hőgye Patrik (11 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) fémjelezte DEAC KA U18/A főleg a két páratlan játékrészben egyenrangú ellenfele volt a fővárosiaknak, de a hajdúságiak nem tudták megszorongatni a Honvédot.
16:30   Soproni SI KA SKC/A – Budapesti Honvéd SE/A
Mint mindig, a vasárnapi mérkőzéseket is a HunBasketTV-n, az alábbi linken tudjátok majd nézni: