Fiú junior A döntő: A Honvéd és a Pécs jutott még az elődöntőbe

A Soproni Sportiskola és az NKA Pécs már korábban kvalifikálta magát.

:

:

Tegnap lejátszották Debrecenben a fiú junior országos A döntő második napját, véget értek a csoportküzdelmek, amelyek igen érdekesen alakultak mindkét csoportban.

Reggel az egységes csapatjátékára, azon belül is leginkább Schmera Gergelyre (16 pont, 8 pattanó) és Merkl Barna Márton (9 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda) teljesítményére, valamint a két középső negyedére alapozva verte az NKA Pécs/A a házigazda DEAC KA U18/A együttesét, amelyben Fekete Csongor (15 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda) nyújtotta a legjobb produkciót (55-66). A második találkozón a Hajdu Péter Márton (25 pont, 8 pattanó) és Gazdag Áron Bendegúz (6 pont, 8 pattanó) fémjelezte Budapesti Honvéd SE/A a félidőben 9 ponttal vezetett. A fordulás után azonban az történt a pályán, amit a Simon Benedek (28 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz), Szalczgruber Ádám (21 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) és Ujhelyi Adrián (9-9 pont és pattanó) húzta Dávid Kornél KA/A szeretett volna. A székesfehérváriak végül győzni tudtak, így a két esti meccs előtt papíron kifejezetten jól álltak (73-78).

Estére azonban teljesen elfáradt a Bata Olivér (15 pont) vezette székesfehérvári alakulat, amely az első negyedben még úgy-ahogy tartotta magát a DEAC ellen, ezt követően azonban döntésre vitte a dolgot a debreceni gárda Promise Udemezue (21 pont, 17 pattanó, 4 szerzett labda), Hegedüs Brúnó (15 pont, 14 pattanó), Hankó Csaba (17 pont, 5 pattanó) és Fekete Csongor (9 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda) vezetésével, kiütéses sikert aratott (46-85), és a körbeverések miatt volt még esélye a négy közé kerülésre is egy pécsi győzelem esetén. A nap utolsó találkozóján azonban a harmadik negyed döntött, méghozzá a Hajdu Péter Márton (21 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz), Boka-Magó Áron István (10 pont, 7 pattanó) és Karda Dominik Krisztián (8 pont, 7 pattanó) fémjelezte Honvéd javára (59-72), amely ezzel a sikerével nemcsak az elődöntőt harcolta ki, a csoportot is megnyerte. A Pécs legjobbja ezúttal is Schmera Gergely (11 pont, 13 pattanó) volt.

A B csoportban már csütörtökön eldőltek a lényegi kérdések. A Szabó Máté (12 pont, 9 pattanó) és Pintér Dávid (25 pont, 6 pattanó) húzta MAFC egy hullámzó, de lényegében végig szoros mérkőzést tudott megnyerni a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely/A ellenében Tökölyi Márton Barnabás triplájával, amelyet 56-56 után süllyesztett el (56-59). A Falcónál Kovács Levente Hetény (13 pont, 4 gólpassz) és Németh Bálint Péter (16 pont) kiemelkedtek. A “csoportdöntő” pedig hasonló forgatókönyv szerint alakult, csak itt a Csátaljay Péter (19 pont, 8 pattanó), Flasár Botond (16 pont, 10 pattanó) és Nyikos Barnabás (9 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) vezette Soproni SI KA SKC/A a végjátékban végig vezetett, még ha nem is túl nagy különbséggel (67-63) – a Vasasnál négyen 10, egy ember pedig 9 pontot ért el, Kiss-Leizer Gergő (10 pont, 5 pattanó) volt közülük a legjobb. A Sopron ezzel megnyerte a kvartettet, és ma a Péccsel játszhat – írja az MKOSZ.