Férfi NB II: A Budafok az idei bajnok

A Békéscsabát is legyőzték.

:

:

Mivel a Budafok megnyerte az első napi két győztes csatáját a Békéscsaba ellen, majd az első napon általa legyőzött NYIKSE simán verte a PTE-PEAC együttesét, a négyes döntő záró napjának eredményeitől függetlenül megnyerte az NB II-t.

Budafok – Békéscsabai KK 81-60

Az első napi két győztes találkozóján azzal a tudattal léptek pályára a csapatok, hogy aki nyer, nagy lépést tehet a feljutás felé, sőt a második meccs kedvező alakulása esetén akár már a második nap után megnyerheti a bajnokságot. A tét a Budafokot bénította kevésbé, amely Siklós Olivér (20/9 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz), Tursics Krisztián (16/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Szántó Levente (12 pont, 14 lepattanó, 3-3 blokk és gólpassz), Piukovics Bálint (11/9 pont – 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Fekete Csaba (11/9 pont) jóvoltából szinte állva hagyva a viharsarkiakat, 22-7-re nyerte az első negyedet. A második etapot egy 16-7-es 6 perccel indítva 5 pontra feljött a leginkább Czifrák Csaba (11/9 pont), Igor Milosevics (9/6 pont, 6 lepattanó) és Vágvölgyi Ákos (9 pont – 10 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) pontjaiban bízó Békéscsaba. A félidő hajrájára azonban rendezte sorait, és szünetben 12 ponttal vezetett a budafoki együttes, amely a harmadik negyed első felét 16-6-ra nyerve 20 pont fölötti előnyre tett szert, s ezzel el is döntötte a találkozót.

Statisztika!

Sunshine-NYIKSE – PTE-PEAC 78-50

Az első napi két vesztes csatájának első negyedében 10 pontos előnyt szereztek a vendéglátó nyíregyháziak, ám a Rátvay Tamás (10/6 pont – 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Nagy Kevin (10/6 pont – 15 mezőnykísérlet -, 4-4 szerzett labda és gólpassz)-Kis Milán (10-10 pont és lepattanó) trió vezette, védekezését rendező pécsi legénység szünetig 3 pontra felzárkózott. Ahogy a mérkőzést, a második félidőt is az Asztalos István (16 pont, 12 lepattanó), Brane Savic (15/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Gáspár Balázs (12/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda), valamint Skorcov Gergő kosaraira, tovább a végül 57-37-re megnyert lepattanózásra alapozó NYIKSE kezdte jobban. A harmadik etap első felét 12-5-re nyerve újra 10 ponttal “ment” a hazai csapat, amely a szakasz második felében erre még “rápakolt” egy 18-4-et, s ezzel 20 pont fölé “hizlalva” előnyét eldöntötte az összecsapást.

Forrás: MKOSZ