Kosárlabda

Férfi egyetemi bajnokság: egy-egy nagy csata a keleti és a nyugati csoportban

Többnyire elég egyoldalú mérkőzéseket hozott a hét a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban a férfiaknál

:

:

Keleten a debreceni medikusok remek kezdésüknek köszönhetően az elején szerzett nagyobb előnyükből 6 pontot megtartva legyőzték a Nyíregyházát, a nyugati csoportban pedig egy nagy iramú, színvonalas, sokáig szoros összecsapáson a Közgáz a hajrára őrölte föl az egyik kulcsjátékosát elvesztő PTE-PEAC gárdájának ellenállását

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfiak, 4. forduló.

Keleti csoport:

ELTE BEAC – Miskolci Egyetem 62-89 (9-34, 15-13, 16-19, 22-23)

Budapest, Tüskecsarnok, 20 néző. V.: Hervay, Sentényi.

ELTE BEAC: Tímár, Jónás, Szabó B. 6/6, MORAUVSZKI 20/12, Molnár 8/6. Csere: SIPOS 12, Orczi 2, Szabó I B., Szász 7, Kosztricz 4, Baroch. Edző: Csányi Zoltán.

Miskolci Egyetem: Kozák M. 12, KOZÁK B. 12/6, CSÁK 16/12, Gerőcs 5, Ragályi. Csere: Szőke 4, Orliczki 11, Nyíri 4, Gadus 4, SÁNDOR 13/12, SZICSÁK 6, Molnár 2. Edző: Béres Dávid.

Rögtön az elején magukhoz ragadták a vendég miskolciak a kezdeményezést és ellentmondást nem tűrő játékukkal az első negyedben szinte el is döntötték a mérkőzést. A többi negyedben a hazaiak egyenrangú ellenfélnek bizonyultak, de a tetemes hátrányukon nem tudtak csökkenteni, így a MEAFC megérdemelten nyerte meg az összecsapást. A vendégektől Csák Bence hibátlan dobásmutatóval (2/2 dupla, 4/4  tripla) vette ki részét a magabiztos vendég sikerből, s druszája Sándor is 4/4-gyel zárt a hárompontos köríven kívülről. Hazai részről leginkább a 20 pontos, 10 lepattanós dupla-dupláig jutó Morauvszki Gergely próbálta megnehezíteni a miskolciak dolgát.

Csányi Zoltán: – Tulajdonképpen az elején eldőlt minden, gyorsabb és pontosabb volt az ellenfél. Hiszem és tudom, hogy a srácaink ennél jóval többre képesek, amit most sajnos nem tudtak megmutatni.

Béres Dávid: – Gratulálok az ELTE fiataljainak, mert védekezés váltásokkal megnehezítették a játékunkat. Persze gratulálok a fiaimnak is.

Semmelweis Egyetem – DEAC 58-83 (9-22, 13-22, 18-23, 18-16)

Budapest, SOTE csarnok, 20 néző. V.: Bagi, Tóth.

Semmelweis Egyetem: Kintscher 8, Kórodi 6, SZŐKE 11, Jankó 2, HAJDÚ 14/6. Csere: Schirer 9/6, Kovács 2, Körmöczi 2, Csipán 4. Edző: Weisz Miklós.

DEAC: POLLÁK 12, VARGA 15/3, Horváth 5/3, Sólyom 2, FÁBIÁN 10. Csere: CZERMANN 19, Kurucz 12/6, Sipos 8, Turán. Edző: Erdei Ádám, Nagy Lajos.

Nagy lendülettel, de pontatlanul kezdtek a csapatok, mindkét oldalon sok volt az eladott labda és a kihagyott dobás. Az 5. percig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a negyed második felében egy 15-2-es futással elsősorban Czermann Patriknak köszönhetően ellépett a debreceni gárda. A pihenő alatt kicsit rendezte sorait a SOTE, felváltva estek a kosarak. A DEAC pontatlanul dobott távolról, de rendre visszaszedték a támadólepattanókat, amiből pedig eredményesek tudtak lenni. A negyed végére ismét szétesett a hazaiak támadójátéka, egy 11-0-s rohammal 22 pontosra növelték a különbséget. A második félidőre az orvosi egyetemisták jöttek vissza jobban, 6 pontot faragtak a hátrányból, de a vendégek edzője, Erdei Ádám frissített a csapatán és a negyed vége felé már a 30 pontot is elérte különbség. A záró negyedben hol az egyik, hol a másik csapatnak voltak jobb periódusai, de érdemben már nem változott az eredmény. Vendégoldalról Czermann Patrik (19 pont, 12 lepattanó) és Varga Sándor (15 pont, 10 lepattanó) ért el dupla-duplát, de Pollák Balázs (12 pont), Fábián Szabolcs (10 pont, 9 lepattanó) és Kurucz Ádám (12 pont) is 10 pont fölé jutott. A hazaiaktól Hajdú Botond (14 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) játéka emelhető ki, rajta kívül még Szőke Soma (11 pont, 6 lepattanó) ért el kétszámjegyű ponttermést.

Weisz Miklós: – Voltak jó periódusaink a meccsen, amiből remélem tudunk építkezni a jövőben. A DEAC kihasználta a magassági fölényét, de nem csak ebből adódott a különbség. Erdei Ádám: – Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy azt előzetesen megbeszéltük, s bár a külső dobásaink nem ültek most, a palánk alatti fölényünknek köszönhetően sikerült a nagyszünetig eldönteni a mérkőzést. Kurucz Ádámnak gyors felépülést kívánok, bízom benne, hogy hamar újra csatlakozhat hozzánk.

Debreceni Medikus Sportegyesület – Nyíregyházi Egyetemi Sportegyesület 91-85 (29-15, 20-21, 24-22, 18-27)

Debrecen, Debreceni Egyetem Klinikai Campus Játékcsarnok, 10 néző. V.: FülöpKisházi.

Debreceni Medikus Sportegyesület: Nádasi 7/3, SOMI 18/12, CSOMOR 13/12, KOVÁCS G. 25, Csirpák 8/6. Csere: Hegyi, BELAL 9, SOLIMAN 11/3. Edző: Kovács István.

Nyíregyházi Egyetemi Sportegyesület: DEMETER 17/3, VASKÓ 22/12, SZILASI 17/9, Nagy, MOKÁNSZKI 14/6 . Csere: Kusnyír, Bíró 2, VERBA 13/9. Edző: Vida Zoltán.

A hazaiak hamar magukhoz ragadták a vezetést, és gyorsan 10 pontos előnyre tettek szert, domináltak támadásban, míg védekezésben “féken tartották” a vendégeket. Úgy tűnt, a Medikusok korán el akarják dönteni a mérkőzést, mivel a második negyed közepén már 20 pont körüli előnyt alakítottak ki. A Nyíregyháza azonban nem adta fel, és folyamatosan csökkentette a különbséget, köszönhetően a gyorsindításoknak, jó távoli dobásaiknak. A második félidő elején tovább tapadtak a debreceniekre, azonban tíz pontos különbségnél kicsit megtorpantak. A DMSE őrizte előnyét, azonban az végig benne volt a mérkőzésben, hogy a vendégek – köszönhetően jobb állóképességüknek – megfordítják az eredményt. A Medikusok a mérkőzés folyamán az eladott labdákat kivéve minden statisztikai kategóriában ellenfelük fölé nőttek, így végül behúzták zsinórban második győzelmüket. A nyírségi csapatban Vaskó György (22 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz, 5 szerzett labda, eladott labda nélkül), Mokánszki Milán, Demeter Ádám és Szilasi Bence volt felelős a pontokért, míg a Medikusoknál Kovács (25 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) kosarazott ellenállhatatlanul, míg a pontok termelésében Csomor Péter és Somi Miklós is hozzátette a magáét. Azonban mellettük ki kell emelni Abdulakai Belal hasznos játékát, aki 9 ponttal, 12 lepattanóval, 3 gólpasszal, valamint szédületes 5 blokkal segítette csapatát.

Kovács István: – Nagyon boldog vagyok, hiszen egy jó csapatot győztünk le. A srácok a maximumot kihozták magukból ma. Gratulálok a játékosaimnak és az ellenfélnek is.

Vida Zoltán: – Az elején óriási előnyt adtunk a hazaiaknak, amit próbáltunk ledolgozni, de a végére kicsit elfáradtunk a felzárkózásban. Meg kell próbálnunk ugyanúgy kezdeni a mérkőzéseinket, ahogy befejezzük. Gratulálok a hazaiaknak a győzelemhez.

BME-MAFC – Eszterházy SC  95-28 (27-7, 25-0, 22-14, 21-7)

Budapest, Camugo, 50 néző. V.: Vida, Novák.

BME-MAFC: POLLÁK 18/12, Schaul 7/3, Láng-Miticzky, BARTHA 20, PÁSZTOR 15/3. Csere: Horváth 2, Vargovics 3, SZÜCS 9/3, RADOS 10/3, Popa-Müller 4, Harsányi 7/3. Edző: Weisz-Tiba Klára.

Eszterházy SC: Kerekes 8/6, Bajusz 3, POMÁZI 15/6, Kátai 2, Kelemen. Csere: Högerl Bu., Kovács, Monos, Högerl Be., Lénárt. Edző: Klepej Roland.

Ellentmondást nem tűrően kezdett a hazai csapat. Pollák passzából szerzett könnyű ziccert Pásztor Mátyás (15/3 pont, 10 lepattanó, 2 gólpassz). Aztán még egyet. Majd gyorsan csatlakozott mellé Bartha Zsombor (20 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 gólpassz) nyilvánvalóvá téve, hogy a palánkok alatt ma ők diktálnak. Pollák Árpád (18/12 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda) pedig megállíthatatlanul szórta a triplákat. Egri oldalon Pomázi Patrik (15/6 pont, 3 kiharcolt fault, 3 szerzett labda, 6 eladott labda) próbálta tartani a lépést valamelyest. Ahogy érkeztek a cserék nemhogy csökkent volna a nyomás, hanem még inkább nyílt az olló, és a műszakis csapat nyomasztó fölénybe került. Olykor Rados Balázs (10/3 pont, 6 lepattanó 3-3 szerzett labda, gólpassz, 5 eladott labda) robbant ki a tömegből egy-egy szerzett labdával, olykor Szücs Ármin (9/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) villant egyet. Utóbbi egyébként hosszan tartó, súlyos sérülése után most töltött először jelentősebb időt pályán, visszatérése tehát jól sikerült. Fordulás után védekezést váltott az Eszterházy csapata, mely pillanatnyi tapasz volt a BME okozta “súlyos vérzésre”. De időkérés után hazai szempontból rendeződött az egyensúly. A negyedik negyedre elfáradt az egri csapat. A BME olyan tempót diktált, amit nem lehetett 40 percen keresztül követni. Így a végére nagyarányú hazai siker alakult ki.

Weisz-Tiba Klára: – Örülünk a győzelemnek! Sok sikert kívánunk az Egernek a továbbiakban. Veled vagyunk Svéd!

Klepej Roland: – Először is szeretnék gratulálni a BME-MAFC csapatának. A játék minden elemében felülmúltak minket. Mi nagyon enerváltan, dekoncentráltan és pontatlanul játszottunk. Az első félidei 7 pont önmagáért beszél, nem találtuk az ellenszerét a hazaiak védelmének. A második félidőben váltottunk védekezést egy 3:2-es zónára, amiből úgy gondolom, hogy tudtunk hibát kikényszeríteni az ellenfélből. Ebből talán kicsit ritmusosabb lett a támadásunk. Igyekszünk javítani. További sok sikert kívánunk a BME csapatának.

Nyugati csoport:

Mosonmagyaróvár UNI-Győr – SMAFC 113-65 (30-17, 25-14, 25-18, 33-16)

Mosonmagyaróvár, Bauer Rudolf Egyetemi Sportcsarnok, 30 néző. V.: Káli, Kocsis.

Mosonmagyaróvár UNI-Győr: KÁMÁN B. 11/3, BAKON 21/15, GARANCZ 20/6, Kámán K. 5, HÁGEN 12/6. Csere: FRIEDL 8/6, SZABÓ L. 15/3, SZABÓ M. 14/6, Varga 4, Karsai 3, Szeier, Jakab. Edző: Laky Tibor.

SMAFC: Heiszenberger 11/3,  Török 5, Kemény 6/6 HENCZ  19/3, RÉTI 18. Csere: Fekete 2, Veöreös 2, Maksoud, Nagy 1. Edző: Pongrácz Levente.

A hazai csapat végig kézben tartva a mérkőzést, magabiztos győzelmet aratott. A mosonmagyaróvári gárdából Kámán Bálint 11 pontos, 10 lepattanós és 15 gólpasszos tripla-duplával vezette fölényes győzelemre csapatát, a vendégektől Hencz Balázs 19 pontos, 15 lepattanós dupla-dupláig jutott.

Laky Tibor: – Minden győzelem fontos a számunkra, ez is az. Egyszerűbb dolgunk volt, mint vártuk. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

Pongrácz Levente: – Gratulálok a hazai csapatnak! Ambivalens érzéseim vannak. Egyénileg és csapatszinten is mutattunk előrelépést az eddigi mérkőzésekhez képest, de sajnos a visszatérő, gyermeteg hibák ellehetetlenítették a szorosabb eredményt.

Közgáz SC és DSK – PTE-PEAC 96-87 (25-25, 22-22, 25-20, 24-20)

Budapest, Kinizsi u., 30 néző. V.: Gaál I., Antoni.

Közgáz SC és DSK: Jenei 8, Papp D. 4, PFANDLER 17/12, Úr 7, KOMMA 23. Csere: GALAMBOS 14/3, Bartha 10/6, MEZŐDI 13/3, Kutrovich, Fóti. Edző: Vladár Csaba.

PTE-PEAC: FÜLÖP 33/6, Schuj 8/3, NAGY K. 20/3, Zsók 8/3, MEZEI 10. Csere: Fehér B. 3/3, Németh Zs. 3, Veilandics 2, Hiezl, Wilcsinszky, Németh Z. Edző: Moosz Milán.

A múlt héten a PTE-PEAC idegenben a Közgáz pedig papíron otthon, de gyakorlatilag semleges pályán győzte le a SzoESE gárdáját. Nagy iramú, színvonalas játékkal, kemény férfias párharcokkal indult az összecsapás, váltott vezetéssel haladtak a felek. A vendég pécsiek nagyon ügyeltek a palánk alatt Komma Lászlóra és az első félidőben Zsók Áron és a mérkőzést végül 10 pontos, 13 lepattanós dupla-duplával záró Mezei Máté révén féken is tudták tartani. A vendégek Fülöp Zsombor és Nagy Kevin vezetésével szellemes, gyors akciókat vezetve többnyire szűk előnyben voltak. A Közgáz ugyanakkor távoli találatokkal tartotta a lépést a vendégekkel, elsősorban Pfandler Bence és Bartha Ákos révén, így a remek első félidő után igazságos döntetlennel fordulhattak a felek. A második félidő elején a vendégek egyik legjobbja, Nagy Kevin egy szabad labdára késve érkezve ütközött ellenfelével, amiért kissé szigorúnak tűnő sportszerűtlen hibát kapott, s mivel a PTE-PEAC egyik vezére korábban már kapott egy technikait, a kiállítás sorsára jutott. Moosz Milánnak így át kellett szerveznie csapatát, amelynél azért zavart okozott a kulcsember elvesztése. A Közgáz Meződi Patrik villanásaira építve egy 14-2-es rohammal ellépett. A szakasz hajrájában a vendégek irányítója, Fülöp amolyan egyszemélyes üldözést indított, és a negyed végére 5 pontra felhozta csapatát a nagy előnye birtokában kissé érthetetlenül kapkodni kezdő Közgáz ellen. A záró szakaszban is tapadt a pécsi gárda a hazaiakra, Fülöp távolról, betörésből egyaránt veszélyes volt, és adott esetben társait is ziccer helyzetbe hozta.  A hajrában 1 pontra feljöttek a pécsiek, de a végjáték a Pfandler, valamint a végül két dupla-dupláig jutó magas embere, Galambos Ádám (14 pont, 10 lepattanó) és Komma (23 pont, 16 lepattanó) vezérletével az utolsó bő 4 percet 12-4-re nyerő hazai gárdáé volt.

Vladár Csaba: – Nagyon élvezetes mérkőzést játszottunk a pécsiekkel, mindkét csapatnak gratulálok. Ellenfelünk a támadásban vétett hibákat büntetve villámgyorsan ment át védekezésből támadásba, felállt védelem ellen pedig jól dobtak játékosai. A végére pontosabb, tudatosabb lett az összejátékunk, centereinket jobban meg tudtuk játszani, így sikerült értékes győzelmet aratni egy igen jó ellenféllel szemben.

Moosz Milán: – Először is szeretnék gratulálni a Közgáz csapatának, jó képességű és nagyon jó mentalitású játékosai vannak, a pályára lépő játékosok mindegyike nagyon nagyot küzdött. Ugyanakkor indítványozom, hogy az egyetemi bajnokságban a faultokat, ahogy a streetball-ban, ezen túl bemondásokra jegyezzék, regisztrálják, mert Napoleon-komplexusos, felkészületlen emberek nagyon el tudják rontani a játékot. Még egyszer gratulálok a Közgáznak!

TFSE – Óbudai Egyetem Kandó SC 94-60 (30-15. 17-13, 21-15, 26-17)

Budapest, Testnevelési Egyetem L2 terem, 30 néző. V.: Jankovics, Molnár.

TFSE: POLGÁRDY 19/6, Kopácsi, PATAKI 9/9 Szlávik 4, KELENFÖLDI 19/3. Csere: DÉKÁNY 11/6, COHILL  9, Herló 9, POZSIK 9/9, Csomós 5/3, Vujity-Zsolnay, Tarján. Edző: Boros Zoltán.

Óbudai Egyetem Kandó SC: HALÁSZ 20/9, VÍGH 13, KARAKÓ 12/9, Bodnár 6, Csikós 2. Csere: Leveleki 6, Szarvas 1, Sirák, Szemerszki, Groska. Edző: Őri Gergely.

Az első negyedben már magabiztosan vezetett a TFSE a gyors indításoknak köszönhetően. Polgárdy Ádám és Kelenföldi Domonkos vezetésével dupla annyi pontot sikerült dobnia a hazai csapatnak az Óbuda ellen, s 10 perc után a teniszkedvelők számára is ismerős 30-15 állt az eredményjelzőn. A remek első negyedével a TF megalapozta magabiztos sikerét. A folytatásban ugyan  Halász Ákos, Vígh Marcell és a 12 pontos, 10 lepattanós dupla-dupláig jutó Karakó Bálint révén a 2. negyedben, és időnként szünet után is kiegyenlítetté tették a játékot a vendég óbudaiak. A hazai csapat Dékány Imre Pataki Levente és Pozsik Zsombor  hárompontosainak köszönhetően, fokozatosan növete előnyét. így végül a címvédő TF fölényes, sima sikerével zárult a fővárosi derbi.

Boros Zoltán: – Mérkőzésen kívül nem nagyon találkoznak játékosaink, így próbáltunk mind a védő, mind pedig a támadó játékot gyakorolni. Örülök a magabiztos győzelemnek és gratulálok az Óbudának.

Őri Gergely: – Gratulálok a TF-nek, nagyon szépen, összeszedetten játszottak. Sajnos ez a mi oldalunkról nem volt elmondható, valahogy úgy éreztem., hogy a fiúk nem tudtak felnőni a feladathoz és mintha meg lettünk volna ijedve. Egy-egy periódusban voltak felvillanások, amikor picit tudtuk a játékunkat játszani, de nagyon kevés pontot dobtunk.

Veszprémi Egyetemi SC – Ludovika Sportegyesület 45-84 (18-23, 11-27, 9-17, 7-18)

Veszprém, 80 néző. V: Hotváth, Novák.

Veszprémi Egyetemi SC: PIUKOVITS 13/3, Rózsás 4, Szabó 5, MOGYORÓSI  11, SLAVÓCZKI  8 . Csere: Varga 4, Kubik, Polgár, Szabó, Csernák, Sztarácsek, Rácz. Edző: Kerekes Gábor.

Ludovika Sportegyesület: SÁNDOR  11/6, DÉR-SZABÓ 11, POLGÁR 12, Molnár 2, KÉZDI 20. Csere: TÓTH M. 7, SZATMÁRI 15/3, Buka 4, Hajas, Gémesi, Darvas 4, Veres. Edző: Mészáros István.

Az mérkőzés elejét kiegyensúlyozott játék jellemezte, egyik csapat sem tudott számottevő előnyt kiharcolni, így 18-23-as vendég vezetéssel zárult az első negyed. A hazaiak számára a 2. negyed jelentette a gondot, ahol nem tudták tartani a lépést a Ludovikával. A vendégcsapat stabilan, “katonásan” menetelhetett és így az első félidőt egységes, jó csapatjátékkal és 21 pontos előnnyel zárták. A második félidő sem kedvezett a Veszprémnek. A vendégek szépen lassan, kihasználva a hibákat felőrölték a hazaiak védelmét és folyamatosan növelve előnyüket szerezve győztek biztosan, közel 40 ponttal.

Kerekes Gábor: – A mérkőzést jól kezdtük. Az első negyedben igazán szép játékot láttam a fiúktól. Sajnos az edzések száma kevésnek bizonyul, mert fizikálisan a csapat húzó emberei hamar kifáradnak. Védekezésben rengeteg hibát vétettünk, de igyekszünk folyamatosan dolgozni ezeket a problémákon. Gratulálok az ellenfél csapatának, jól kihasználta a hibáinkat.

Mészáros István: – Első mérkőzésünk volt a bajnokságban, ugye eddig halasztottunk. Nagyon lendületes, jó mérkőzést játszottunk a lelkes hazaiak ellen. Szerintem amire ezt a bajnokságot kitalálták, arra teljesen jó volt ez a mérkőzés. Gratulálok a saját csapatomnak, valamint az ellenfélnek is.

Fotó: Práczki Péter