Nem csoda, hiszen nagyon tartalékosak voltak a vendégek.

Alba Fehérvár - Jászberényi KSE 107-72 (30-22, 24-23, 31-15, 22-12)

V.: Benczur T., Nagy V., Goda L. (Valovics I.)

Alba: Ljubicsics 20/15, Govens 18/6, McDuffie 11/6, Csupkovics 11/3, Csorvási 8. Csere: Guyton 13/6, Molnár 16, Lukács 6/6, Takács Ma. 2, Takács Mi. 2.

JKSE: Ruják 6, Reed 15, Miller 15/3, Alekszandrov 16/6, Pantelics 6. Csere: Mészáros 8/6, Szigedi 3/3, Mondi 3/3.

A rengeteg gonddal küzdő jászberényieknél a keret egyetlen irányítója, Ruják Bence végül vállalta a játékot.

Csorvási kosarára öt Alekszandrov pont érkezett, a Berény kapta el hamarabb a fonalat. A negyedik percben 6-14 állt a táblán. Extrán, szinte hibátlanul dobott a JKSE. Egészen a nyolcadik percig, amikor is Molnár első kosarával visszavette a vezetést az Alba (21-20). Aztán újra betalált Molnár, jött is az időkérés a másik oldalról. Kezdett fáradni, hibázni a vendég együttes, az első negyed után 30-22 volt az állás.

Guyton hamar tízre növelte a különbséget, majd Ljubicsics dobott egy hármast. 11-2-vel nyitott a Fehérvár, kezdett egyre nagyobbra nyílni az olló (41-24). A tizenhatodik percben, 50-32-nél megint időt kért a megbízott edző, Lo Elhaji Malick. A félidőig sikerült is kozmetikáznia csapatának az eredményen (54-45).

Ljubicsics rögtön egy hármassal köszönt be a fordulás után. A huszonharmadik percben, 64-49-nél ismét időt kért Malick. Hiába, Ljubicsics, Govens és Csupkovics vezérletével végleg elment az Alba, már majdnem harminc volt közte. 85-60-ról indult a záró felvonás.

A 20 éves Mondi Richárd is debütált az A-csoportban, ő lett a vendégek harmadik cseréje. A végére a hazaiaknál is lehetőséget kaptak a fiatalok, a fehérváriak érvényesítették a papírformát, ilyen arányban is megérdemelten nyertek. A Jászberény továbbra is nyeretlenül sereghajtó.

fotó: Alba Fehérvár Facebook oldala