Felőrölte a PVSK-t, vezeti a bajnokságot az NKA Pécs

Vasas-siker a budai derbin, visszatalált a győztes útra a Nagykőrös.

:

:

Mozgalmas nappal zárult a Piros-csoport első köre: szombaton hat mérkőzést rendeztek a második vonalban. Először nyert idegenben a Cegléd az Óbuda vendégeként, magabiztosan verte a BKG-t a JKSE. Fordulatos találkozón gyűjtötte be a két pontot a MAFC elleni rangadón a Vasas, a Debrecen Veszprémben, a Nagykőrös otthon, a TF-BP ellen aratott sima győzelmet. Nagy küzdelemben, de meggyőző különbséggel húzta be a történelmi, első pécsi derbit az NKA, így az akadémisták állnak a tabella élén.

Óbudai Kaszások – Ceglédi KE 83-97 (21-24, 20-26, 23-21, 19-26)

Óbuda: Czura 15/3 (+10 gólpassz), Varsányi 14/12, Boros 6, Bartos 14/6, Láncos 8 (+12 lepattanó). Cs: Armaghani 19/6, Bodnár 7/3, Ormai -, Korompay -, Lőrincze -.

CKE: Erdei -, Velkey 13/6, Tóth B. 2, Csaba 33/9, Karavdics 21/3. Cs: Tóth Z. 14, Fodor 6/6, Kovács 6, Lógár 2, Berkics -.

Hetedik próbálkozásából megszerezte első idegenbeli piros-csoportos győzelmét a CKE Óbudán. Az első negyed nagy részében a hazaiak jártak előrébb pár ponttal, de az első kisszünetben már a ceglédiek vezettek. A folytatásban végig őrizték szűk előnyüket a vendégek, de csak az utolsó percekben tudták lezárni a meccset a szívósan küzdő Kaszások ellen. A sárga-kékek fölényben voltak a festékben, Csaba révén pedig egy extra egyéni teljesítmény is volt náluk, a fővárosiak jó kinti dobóteljesítményükkel sem tudták kompenzálni a palánk alatti hiányosságaikat. A találkozó előtt egyformán álltak a felek, jelenleg a CKE mérlege 5-8, az Óbudáé 4-9.

Jászberényi KSE – BKG-Prima 89-77 (28-25, 23-12, 21-15, 17-25)

JKSE: Kucsora 21/9, Dunai 5/3, Rosics 3/3, Ivosev 36/6 (+11 lepattanó), Olasz 19. Cs: Mester 3/3, Homoki 2, Csík -, Czirbus -, Meleg -, Kovács -.

BKG: Nagy Be. 11/3, Nagy Bo. 23/12, Plézer 19/3, Galambos 6, Lilaj 4. Cs: Kelenföldi 9/3, Szeleczki 2, Halász 3, Spiriev -.

Meggyőző játékkal győzte le közvetlen riválisát a JKSE. A feldobás utáni percekben a védekezés dominált, a negyed második felében viszont dobópárbaj alakult ki, felváltva vezettek a csapatok. A második játékrészben szigorítottak védekezésükön a hazaiak, miközben támadásban továbbra sem lassítottak, a félidőben már 14 pont volt a különbség a javukra. A harmadik negyed végén már hússzal mentek a kék-fehérek, a Kosok erejéből csak a szépítésre futotta a hajrában. A két pont sorsa egyértelműen a palánkok alatt dőlt el, az összesen 55 pontig jutó Ivosev-Olasz párosra nem volt ellenszerük a vendégeknek, amit a 37-21-es lepattanóarány is bizonyít. Különösen a szerb magasember volt elemében, dupla-duplájához 53-as VAL-index párosult. A berényiek védekezését dicséri, hogy 12 gólpasszon tartották a komoly támadópotenciállal rendelkező szigetszentmiklósiakat, senkinek nem volt igazán jó napja a vendégcsapatból. Az alapszakasz felénél a Jászberény mérlege pozitív, 7-6, a BKG-nak győzelemből van 6, vereségből 7. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://fb.watch/hkEsm3iKZE/ .

Veszprém KK – DEAC U23 91-111 (18-27, 18-30, 27-27, 28-27)

Veszprém: Szabó 19/3, Végh 3, Horváth 9/3, Kis 21/6, Orgona 23/3 (+10 lepattanó). Cs: Ratiani 13 (+13 lepattanó), Ráskai 3/3, Szeifert -, Varga -.

DEAC: Kenéz 9/3, Neuwirth 17/9, Balázsi 6, Gáspár 28 (+11 lepattanó), Fábián 2. Cs: Pollák 10/6, Hőgye 13/9, Várszegi 8/6, Ságodi 7/3, Kovács 5/3, Hegedüs 4, Magyari 2.

Szétdobta a DEAC a foghíjas Veszprémet. A bakonyiak közül Madár és Birkás sem tudta vállalni a játékot, így a sereghajtó csak nyolc percig tudta tartani a lépést a Debrecennel, a második negyedben húsz fölé nőtt a differencia. A fordulás után felnőttek ellenfelükhöz a piros-szürkék, a második húsz perc egyenlő erők csatáját hozta, de a vendégsiker egy pillanatig sem forgott veszélyben. Két fontos mezőnyembere hiányában magas szerkezetben játszottak a veszprémiek, amit jól használt ki a 13 távolit értékesítő vendégcsapat. A fehér-feketéknél mind a tizenkét benevezett játékos dobott kosarat, hazai oldalon Orgona játszott nagyot. A Mandics-legénység először jutott száz fölé a Pirosban, és 9-4-es mérleggel meglepetésre a 4. helyen áll a tabellán, míg a Veszprém továbbra is nyeretlen, minden bajnoki ellenfelüktől kikaptak a Mandics-tanítványok az első körben. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/lGbnxwjBNm4 .

Vasas Akadémia – MAFC 92-82 (27-20, 24-21, 9-21, 32-20)

Vasas: Dormán 10 (+11 gólpassz), Fekete 9, Kelemen 4, Marcikics 10/3, Andrássy 12/3. Cs: Farkas 11/9, Cseh 15, Bagó 14, Pleesz 7.

MAFC: Tóth 20/3 (+10 lepattanó), Buzás 23/12, Misek 8, Biber 7, Bordács 14 (+13 lepattanó). Cs: Pintér 3/3, Herló 3/3, Csapai 4, Polgárdy -.

Elképesztő hullámvasút végén a Vasas nyerte a budai derbit. 10-2-vel kezdtek a piros-kékek, még az első negyedben fordítottak a műegyetemisták, de a második szakaszban 40-20 is állt a táblán. Innen is vissza tudtak kapaszkodni a piros-feketék, a 28. percben 56-59-nél ismét a vendégek álltak jobban, teljesen elbizonytalanodtak támadásban a piros-kékek. A záró etapban aztán ismét a hazaiak percei következtek, bár másfél perccel a vége előtt még visszajött egy labdányira a Lakits-legénység, a végjátékban csak a hazaiak találtak be, így végül kétszámjegyű előnnyel nyerték ezt a ki-ki meccset. Közelről pontosabban céloztak a pasarétiek, akiknek a cserejátékosai a MAFC-cseréknél és a Vasas-kezdőnél is jobban teljesítettek (padról érkező pontok: 47-10), az újbudaiak csak 42%-kal dobtak, mégis gyakorlatilag végig meccsben voltak. Sikerével a Vasas feljött a 3. helyre, pontszámban beérte a PVSK-t (10-3), a MAFC 9-4-es mérlege csak az 5. helyhez elég féltávnál.

Nagykőrösi Sólymok KE – TF-BP 101-66 (37-12, 21-23, 19-13, 24-12)

Nagykőrös: Lakosa 18/9, Filep 5/3, Molnár B. 15, Kovács 15/9 (+10 lepattanó), Timkó 12/3 (+14 lepattanó). Cs: Váits 13, Fehér 9/3, Kónya 3/3, Molnár M. 6/6, Kocsis 5.

TF-BP: Szántó 11, Dancsecs 9/3, Gémes -, Oroszi 12/3, Anda 12. Cs: Simon 4, Várbíró 2, Szanyi 2, Nagy 3/3, Kódor 2, Tóth 1, Csikós 8/6.

Elsöprő játékkal törte meg hétmeccses nyeretlenségi sorozatát a Nagykőrös. A Sólymok az első negyedben átgázoltak a TF-en, tíz perc alatt 37 pontot, közte négy triplát dobtak, ráadásul a védekezésük is jól működött. A második negyedben kiegyenlített volt a küzdelem, már a nagyszünetben nyeregben érezhették magukat a hazaiak, akik a harmadik negyedben végképp eldöntötték a két pont sorsát, utolsó támadásukból pedig Váits duplájával az idényben először elérték a háromszámjegyű pontszámot is. A piros-feketék uralták a lepattanócsatát, miközben kintről is sokkal veszélyesebbek voltak, asszisztok tekintetében is bőven felülmúlták az egyébként lendületes támadójátékáról ismert Tehetséges Fiatalokat. Vendég oldalon senkinek nem ment igazán jól a játék, a házi gólkirály Dancsecs mezőnyből 3/14-et dobott. Ez volt a 3. sikerük a kőrösieknek, amellyel továbbra is az utolsó előtti, 13. helyen állnak, a TF-BP 5-8-cal éppen nincs az első nyolcban, 9. a tabellán.

NKA Pécs – Pécsi VSK-Veolia 83-58 (10-12, 25-12, 21-18, 27-16)

NKA: Kerpel-Fronius 2, Kovács 6, Kollár 4, Meleg 10 (+13 lepattanó), Djordjevics 20/12. Cs: Lados 13/9, Scherer 11/9, Benke 15/6, Rátvay 2, Kazy -.

PVSK: Halász 4/3, Harler 15/6, Molnár -, Juhos 14, Tóth 1. Cs: Horti 17, Bíró O. 5/3, Bíró L. 2, Füzi -, Németh -.

Kiváló védekezésével megfojtotta a városi rivális játékát, megerősítette helyét a tabella élén az NKA. A bajnokság két legeredményesebb csapata nem nagyon talált fogást az ellenfél védelmén az első negyedben, tíz perc alatt egy tucat pont is elég volt a vasutasoknak a vezetéshez. A találkozó fordulópontja a második negyed vége felé érkezett el, amikor 22-22-t követően zsinórban 14 Rátgéber-pont született, ezzel a félidőben a rangadó pontszegény jellegéhez mérten tetemes előnyben voltak a hazaiak. A második félidőt egy 10-3-mal nyitották a fehér-feketék, de átvészelték a kritikus pillanatokat a vendéglátók, sőt, egy 11-2-es hajrával meg is nyerték a számukra borzalmasan kezdődő harmadik negyedet. A záró felvonásban már nem tudott tíz pontnál közelebb jönni a Juhász-legénység, zsinórban három triplával a 34. percre gyakorlatilag el is döntötték a meccset a narancs-feketék (65-46), akik végül kereken 25 ponttal bizonyultak jobbnak. Ahogy arra számítani lehetett, óriási taktikai csata zajlott a pályán, a kevés pont pedig egyértelműen a játékot jól felgyorsító hazaiaknak kedvezett. A Meleg-Djordjevics duó mellett három fiatal akadémista, Benke, Lados és Scherer is remekül szállt be a padról, a Vasútnál csak a légiós, Harler, valamint Juhos és Horti jutott tíz pont fölé. Mindkét fél alacsony hatékonysággal dobott a mezőnyből (41%-34%), de büntetőzésben és a lepattanózásban is jobbak voltak a Mavrenszki-tanítványok, látványosan kevés volt a gólpassz (14-14). Sikerével két pontra növelte előnyét üldözőivel szemben az NKA (12-1), míg a 10-3-al 2. álló PVSK mögött egyre sűrűbb a mezőny. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://www.hunbasket.tv/merkozes/29831/nka-pecs/pecsi-vsk-veolia .