Edzői nyilatkozatok szombatról.

:

:

MVM-OSE Lions – Kometa Kaposvári KK 101-80 (26-24, 27-17, 20-21, 28-18)

Simon Petrov, MVM-OSE Lions: Azt hiszem csatlakoznom kell Djorje-hoz, hogy köszönetet mondjak a szurkolóknak, hogy negyven percen keresztül végig nagyon hangosan szurkoltak. Azt hiszem tettünk egy kis lépést, a játékunk fejlődése érdekében. Az alapja az, hogy ez egy csapatsport, csapatként kell játszani védekezésben és támadásban is, mert ez fog számunkra eredményeket hozni.

Ivan Rudez, Kaposvár: Először is gratulálok az Oroszlánynak a győzelemhez. A szurkolóinknak is szeretnék köszönetet mondani amiért itt voltak és támogatták a csapatot. Különösen értékeljük a támogatást idegenbeli meccseken. Az első néhány percben miután elvitték a két támadó lepattanót, elvette az önbizalmunkat támadásban, és ezt nem is sikerült visszaszerezni egészen a végéig. Ha a zónákat kivesszük az egyenletből és csak az egy-egy elleni védekezést nézzük, nem tudtunk megállításokat végrehajtani és ebből sorban nagy dobásokat kaptunk. Bárhogyan is, ez a játék, kielemezzük mi áll a háttérben és megyünk tovább.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – HÜBNER Nyíregyháza BS 108-83 (28-23, 35-21, 27-24, 18-15)

Milos Konakov, Falco: Gratulálok a csapatomnak, mert ott tudtuk folytatni, ahol szerdán abbahagytuk. Jól reagáltunk terhelésre, és jó ritmusban játszottunk. Jól tudtam rotálni a csapatot, mert a fiatalok jól szálltak be a mérkőzésbe. Egy ilyen hosszú szezonnál ez nagyon fontos lesz, hogy éljenek a kapott lehetőséggel, és ma mindenki remekül játszott. Gratulálok a Nyíregyháza csapatának is, jól küzdöttek, biztos vagyok benne, hogy a tavalyi évhez hasonlóan jönni fog egy jobb sorozat nekik.

Pethő Ákos, Nyíregyháza: Szereztünk 83 pontot, de 108-at kaptunk. Sajnos a Falco remek ritmusban játszott, míg mi nem nagyon tudtuk megnehezíteni a dolgukat. Örülök, hogy a 3. negyedben volt tartasáunk nem estünk szét, ez bíztató a jövőre nézve. Úgy érzem, hogy javuló védekezéssel képesek lehetünk top csapatok ellen is felvenni a versenyt.

Arconic-Alba Fehérvár – Naturtex-SZTE-Szedeák 102-95 (19-20, 18-18, 20-17, 30-32, 15-8) – h.u.

Matthias Zollner, Alba: Először is szeretnék gratulálni Szeged csapatának mert úgy jöttek ide, hogy hiányzott egy meghatározó játékosuk és lényegében majdnem mindenki 45 percig volt náluk a pályán, nagyon keményen és jól játszottak. Ez a meccs nagyon jó csapatépítő volt számunkra, hogy ekkora hátrányból egy ilyen találkozón visszajöttünk, és a végén nyertünk. Ez óriási erőt és lendületet adhat a csapatnak, nagyon fontos két pontot szereztünk.

Simándi Árpád, Szeged: Egy megnyert mérkőzést adunk ki a kezünkből, de roppant büszke vagyok magunkra, nagyjából 39 és fél percig maradéktalanul végrehajtottuk, amit megbeszéltünk. Jól játszottunk, együtt volt a csapat. Fel kell emelnünk a fejünket, és tovább kell haladnunk ezen az úton, mert így lehetünk sikeresek. Ezzel a játékkal, és küzdéssel igenis lehet keresnivalónk.

Budapesti Honvéd SE – Zalakerámia ZTE KK 76-83 (20-27, 21-17, 19-21, 16-18)

Baksa Szabolcs, Honvéd: Először is szeretnék gratulálni a ZTE-nek, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Ők kulcsszituációkban betaláltak, míg mi a kulcsmomentumokban hibáztunk. Nagyon jó úton haladunk, de nem szabad még túl messzemenő következtetéseket levonnunk. Minden egyes mérkőzést egy leckének kell tekintenünk. Huszonegy év után ez még csak a negyedik mérkőzésünk volt az A-csoportban, így tanulnunk kell minden hibából, győzelemből és vereségből is. Csapatként és küzdésből ismét jelesre vizsgáztunk. Ha kijavítjuk a hibáinkat, és még fejlődünk, akkor képesek leszünk elérni a céljainkat. Büszke vagyok a srácokra, készülünk tovább a Szeged elleni mérkőzésre.

Sebastjan Krasovec, ZTE: Ahogy a mérkőzés előtt is mondtam, tudtuk, hogy ez egy nehéz összecsapás lesz. A Honvéd igazi csapatként játszik, küzd, nem enged könnyű kosarakat, ezúttal is pontosan így történt a pályán. Nem kaptuk el a fonalat az elején, aztán a második negyedben kialakítottunk egy kis előnyt, majd hibáztunk párat, ők ezt kihasználták, és felzárkóztak ránk. A Honvéd jól játszott, szervezetten és fegyelmezetten. Biztos vagyok benne, hogy egyetlen csapatnak sem lesz egyszerű feladat itt nyerni.