Farkas végjátékban nyújtott nagyszerű teljesítményének köszönhetően nyert a Vasas

Az utolsó tíz percben fogyott el a Nyíregyháza előnye.

Vasas Akadémia - HÜBNER-Nyíregyháza BS 72-65(10-16, 14-16, 21-13, 27-20)

Piros-csoport, rájátszás, elődöntő, 4. mérkőzés
Budapest, Sport 11 Sportcentrum
V.: Boros T., Hervay T., Major Á.

Vasas: Moravcsik 6, Radics 12, Andrássy 10, Medve 11, Boros 9, Csere: Kelenföldi 2, Farkas 19/15, Debreceni 1, Krasovec 2, Sólyom -, Dormán -, Barócsi -,

Nyíregyháza: Ubilla 16/6, Mokánszki 3, Bus 8, Bazsó 4, Tóth 19/3, Csere: Kiss 11/6, Mohácsi 4, Vaskó -,

A találkozó elején kosár kosarat követett, majd Andrássy találataival kisebb előnyre tett szert a hazai együttes. (10-5) A vendégek többször is betaláltak, míg a Vasas egy rosszabb periódust fogott ki és nem tudta érvényesíteni lehetőségeit, így felzárkóztak a nyíregyháziak két pontra. (10-8) Egy ideig nem született kosár egyik oldalon sem, pedig lehetőségek voltak, majd ezt a vendégek törték meg és  át is vették a vezetést, ekkor időt kért Faragó Péter. (10-14) Tóth dobta az utolsó pontokat az első tíz perc végén. 10-16

Jól kezdte a második negyedet a Vasas, két pontra fel is zárkóztak. (16-18) Kiss kosarával már hat ponttal vezetett újra a vendégcsapat, így az időkérés is a másik oldalon. (16-22) Egyik együttes sem hozta a szokásos formáját, sorra hibáztak, így időt kért Borisz Maljkovics. (18-24) Kiss hárompontosa után meg lehetett volna a lélektani tíz pontos előny, de Morvacsik ezt gyorsan eloszlatta. (22-29) Ubilla is megszerezte első kosarát a mérkőzésen, erre még az első félidő vége előtt Radics tudott válaszolni, így nyolc pontos különbséggel kezdődhetett a harmadik felvonás. 24-32

Megint jól kezdték a negyedet a hazaiak, hiszen egy 5-1-es futást csináltak, ekkor időt is kértek a nyíregyháziak. (29-33) Egyre jobban lopta a távolságot a budapesti együttes, és Medve hármasával már csak egy kosár volt közte. (34-37) Két gyors nyíregyházi kosár után újra jelentősebb előnyre tett szert a vendégcsapat, ekkor Faragó Péterék időt kértek. (34-41) Kosár kosarat követett, így jelentős változás nem történt . (39-45) Jó periódust fogott ki a Vasas: Radics kosarával két pontra zárkóztak, majd a dudaszó előtt Boros kosarával kis is egyenlítettek. 45-45

Farkas triplájával átvette a vezetést a hazai együttes, majd újabb Farkas-hármas érkezett rövid időn belül, így hat ponttal vezetett a Vasas. (51-45) Könnyű kosarakat engedtek a vendégek, így egyre jobban nőtt a hazaiak előnye, Mokánkszki pedig egy technikait faultot is begyűjtött. (58-50) Gyorsan négy pontra redukálta a Nyíregyháza a különbséget. (59-55) Egyre jobban küzdöttek a felek a végjáték során, minden labdáért kemény fizikális harc folyt, egy ideig nem is született kosár, ezt Faragó Péter egy időkéréssel próbálta orvosolni. (59-55) Radics törte meg a kosárcsendet, a másik oldalon nem született kosár, majd Farkas három perccel a mérkőzés vége előtt egy nagyon fontos triplát szerzett, mellyel majdnem tíz pontos előnyhöz jutott a hazai csapat, de Ubilla szintén egy hármassal válaszolt, azonban Farkas nem hagyta annyiban, így még egy trojkát dobott. (67-58) Gyors kosarakkal felzárkóztak a vendégek öt pontra. (67-62) Medve kosarával zárult a találkozó, így hét ponttal nyert a Vasas, amivel kiharcolta az ötödik mérkőzés jogát. (72-65)

A Vasas Akadémia – HÜBNER-Nyíregyháza BS elődöntő párharc állása: 2-2.

Fotó: Vasas Akadémia Facebook