Ezúttal 53 ponttal nyert U16-os fiú válogatottunk

Újabb szép siker.

:

:

Harmadik mérkőzését játszotta ma este U16-os fiú válogatottunk a görögországi felkészülési tornán – ezúttal a PAOK korosztályos csapata volt a mieink ellenfele.

5-0-val kezdtek a görögök, de gyorsan rendeztük a sorokat, futottunk egy 15-2-t (7-15). Kiegyenlítetté vált a találkozó ezt követően, az első negyedben nem igazán változott már a különbség (21-26). Szokás szerint nagyszerűen kezdtük a második felvonást, teljesen állva hagytuk ellenfelünket – a 15. perc közepén már 20 pont volt az előnyünk, miközben a PAOK-nak a négy csapathibája is kigyűlt a második negyedre (23-43). Időkérés után rendezték a sort némileg a hellének, de egy kiegyenlítettebb kétperces periódus után újfent a mieink akarata érvényesült, már a félidőben 33 pont volt az előnyünk (29-62).

A fordulást követően két és fél percig tudta tartani Faragó Péter együttesének iramát a PAOK: 62-33 után három perc alatt csináltunk egy 16-2-es szakaszt – 10 perccel a vége előtt 45 ponttal álltunk jobban (37-82). A negyedik negyed elején rengeteg hiba volt mindkét oldalon a támadójátékban, a magyar csapat viszont rá tudott még tenni egy lapáttal az addig kidolgozott előnyére. Újabb nagyon sima mérkőzést játszottak a mieink, amelyet végül 53 ponttal, 102-49-re nyertünk meg.

PAOK – Magyarország U16 49-102 (21-26, 8-36, 8-20, 12-20)

Magyarország U16: Lukácsi 13, Teszárik 13, Mezőfi 6/6, Rosta 16, Flasár 12. Csere: Nyikos 6, Váróczy 3/3, Puskás -, Zöldi 7/3, Palotai 18, Burony 8.