Ezüstérmes lett a női válogatott a világbajnokságon

Magas volt a kínai “nagy fal”.

:

:

Nagyot küzdött, de nem tudta legyőzni a FIBA 3X3-as világbajnokságának döntőjében Kínát a magyar válogatott.

Elérkeztünk a hőn áhított világbajnoki fináléhoz. Nem volt könnyű az idáig vezető út a magyar lányok számára, de igazi csapatként játszva megoldották a feladatot, az esélyesebb Spanyolországot és Franciaországot búcsúztatva az egyenes kieséses szakaszban tudósít az MKOSZ honlapja a mérkőzésről.

Goree és Theodoreán is rontott közelről, kínai ponttal indult a derbi. Első hat dobásunkat elrontottuk, 4-0-ra léptek el ázsiaiak alig egy perc leforgása alatt. A hatalmas termetű Zhang háromból háromszor fordult be a jobb keze felé, és mindannyiszor be is fejezte az akciót. Szó mi szó, rosszul kezdtek a lányok (0-6). Csaknem három perc kellett, hogy feliratkozzunk a táblára, Goree volt eredményes, de Kína továbbra sem lassított, továbbra sem bírtunk Zhanggal (2-9). Papp tört be szépen, de ez egyelőre kozmetikázásra volt elég – négy perc elteltével 10-4-re vezetett ellenfelünk.

Medgyessy dobott ziccert, Papp pedig bravúros labdaszerzés, majd assziszt kombinációt mutatott be (6-11). Négy perc volt hátra, de érdemben nem csökkent a meccs elején beszedett hátrányunk (7-13). Goree szépített büntetőből, Medgyessy pedig közelről talált be, elérkeztünk a hajrához (9-14). Wu dobott duplát, Goree egyest, de Li újfent kintről válaszolt (11-18).

A korai hatpontos deficit soknak bizonyult, végig maga előtt cipelte azt a magyar csapat, és végül 19-13-as vereséget szenvedett Kínától. Nincs azonban miért szégyenkeznie a lányoknak, az ázsiaiak centere, Zhang az egész mezőnynek megoldhatatlan problémát jelentett. Előzetesen alighanem aláírtuk volna ezt az ezüstérmet. Következik a hazai rendezésű Európa-bajnokság Debrecenben, majd az olimpiai selejtezőkre szegeződnek a 3×3-as szemek.