“Ez volt a szezon eddigi legjobb meccse ebben a bajnokságban”

Edzői nyilatkozatok a szombati játéknap után.

:

:

Négy mérkőzést rendeztek tegnap a férfi élvonalban, ahol három hazai és egy vendéggyőzelem született. Edzői nyilatkozatok a hunbasket.hu segítségével:

Egis Körmend – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 83-70 (27–22, 23–24, 19–8, 14–16)

Matthias Zollner, az Egis Körmend vezetőedzője: Először is gratulálok a csapatomnak, és mindkét szurkolótábornak! Úgy gondolom, hogy egy nagyon magas színvonalú mérkőzést láttunk. Talán a szezon eddigi legjobb meccse volt a magyar bajnokságban. Én úgy látom, hogy a nézőtéri hangulat és a csapatok teljesítménye alapján is elmondható ez. Az előző szezonból nagyon jól tudjuk, mit jelent, amikor a Körmend a Falco ellen játszik. Ez is adott némi erőt ma, ez biztos. Nehéz volt a helyzetünk az elmúlt héten elszenvedett két vereségünk után, nem játszottunk jól ezeken a meccseken, és tudtuk, hogy a Falco egy nagyon-nagyon jó csapat. Nagyon jó egyéni képességű játékosokkal és kiváló csapatmunkával, amit a Bajnokok Ligája top csapatai ellen is megmutattak, ez nagyon erős pozitív marketinget jelent a magyar kosárlabdázás számára, ami nagyon fontos. Szóval nagyon boldog vagyok amiatt, ahogyan reagáltunk, ahogyan harcoltunk. Persze, a győzelemnek is örülök, de számomra fontosabb az, amit ma mutattunk magunkról, és örülök annak, amit láttam. Kedden utazunk Kijevbe, ahol egy újabb kemény mérkőzés vár ránk a FIBA Europe Cup második csoportkörében, ahol ugyanilyen teljesítményt, hozzáállást kell mutatnunk, hasonlóan kell végrehajtanunk, amit elterveztünk, és akkor ott is lehet esélyünk.

Gasper Okorn, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: Először is gratulálok a Körmendnek, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Ez nem kérdés, az elsőtől az utolsó percig kézben tartották a meccset. Mi viszont a játék mindkét elemében, védekezésben és támadásban is rosszul játszottunk. Nem tudtunk megfelelő választ adni, kellő agresszivitással védekezni vagy épp támadni. Sok gondunk volt az elzárás -leválásokkal, nem tudtuk megfelelően beadni a labdát a palánk alatti játékosainkhoz, mert ezt megakadályozták. Nem találtunk erre megfelelő megoldást 40 percig. Köszönöm a két szurkolótábornak a kiváló hangulatot, ez egy jó mérkőzés volt. De ahogy Hooker is mondta, eljött ez a pillanat, hosszú idő után. Április óta nem győztek le bennünket a hazai bajnokságban, ez most megtörtént. Előbb vagy utóbb úgyis bekövetkezett volna, hát ez épp ma történt meg, de előre kell néznünk a jövő felé. December közepe van, messze van még június és biztos vagyok abban, hogy még sokszor fogunk találkozni egymással. Még egyszer is gratulálok a Körmendnek.

Zalakerámia ZTE KK – Alba Fehérvár 88-86 (28-19, 22-20, 18-24, 20-23)

Bencze Tamás, a Zalakerámia ZTE KK vezetőedzője: Az első félidőben fegyelmezettek voltunk és magabiztosan vezettünk. A fordulás után akadtak koncentrációs problémáink és sokat hibáztunk. Kulcshelyzetekben azonban remekül helytálltunk, 3-4 szerzett labdánk is volt, amelyek átsegítettek minket a nehézségeken. A feladat előttünk van, meg kell nyernünk a még idén hátralévő két meccsünket.

Jesús Ramirez, az Alba Fehérvár vezetőedzője: Az első félidőben nem úgy játszottuk, ahogy elterveztük, sok taktikai fegyelmezetlenséget követtünk el. A második félidőt megnyertük, de kulcsszituációkban hibáztunk és így kikaptunk. Sokat kell még dolgoznunk.

Kaposvári KK – KTE-Duna Aszfalt 87-62 (27-18, 26-13, 17-12, 17-19)

Fekete Ádám, a Kaposvári KK vezetőedzője: Nagyon örülök, hogy nyerni tudtunk, megérdemlik a dicséretet a játékosaink. Most az volt célunk, hogy teljesen más felfogásban játsszunk, mint az a legutóbbi mérkőzésen sajnos nem sikerült. Akkor két győztes meccsből jöttünk és nem tudtunk úgy felpörögni és olyan ritmusban játszani, ami elegendő lett volna a magyar bajnokságba, hogy bárkit is legyőzzünk. Az is fontos volt, hogy valamit adjunk vissza a szurkolóknak abból, ami a múltkor elmaradt. Tudtuk, hogy a Kecskemétnek nagyon nehéz menete kezdődik, hiszen szerdán már játszanak a Péccsel, lehetett arra számítani, hogy nagyobb rotációval játszanak, mivel kulcsmeccsük következik. Azt gondolom ezt ki tudtuk használni.

Forray Gábor, a KTE-Duna Aszfalt vezetőedzője: Gratulálok a Kaposvárnak, jól felkészültek, jól játszottak ezen a mérkőzésen. Tipikusan az az este volt, hogy ha ezt a meccset reggelig játsszuk, akkor sem tudtunk volna nyerni. Amibe belefogtunk, az minden balul sült el és a Kaposvárnak pedig minden sikerült. Ez nem azt jelenti, hogy kisebbítem az érdemeiket egyszerűen a sport az ilyen. Vannak olyan napok. Mi két hármast tudtunk bedobni, a kaposváriak tizenegyet. Nem jó ritmusban kezdtük el a meccset, amikor kicsit feljebb zárkóztunk, mindig jött egy extra kosár, ami visszanyomott bennünket. Van ilyen nap, igyekszünk tanulni ebből, át fogjuk beszélni, de holnaptól arccal a Pécs felé.

Atomerőmű SE – Szolnoki Olajbányász KK 75-84 (12-27, 17-24, 20-14, 26-19)

Braniszlav Dzunics, az Atomerőmű SE vezetőedzője: Gratulálok a Szolnoknak, megérdemelten nyerték meg ezt a meccset. Sokkal szervezettebben és okosabban játszottak. Az első félidőben a védekezésük is jó volt, mi pedig nagyon rosszul kezdtünk, semmi nem sikerült. Úgy gondolom, hogy nem megfelelő energiával játszottunk. A második félidőben teljesen más képet mutatott a játékunk.

Gasper Potocnik, a Szolnoki Olajbányász KK vezetőedzője: Gratulálok mindkét csapatnak, úgy gondolom, hogy az első félidőben jobb játékot mutattunk, mint a másodikban, ahol rövidebb rotációval tudtunk dolgozni. Nem voltunk agresszívak sem támadásban, sem védekezésben, megyünk tovább, sok sikert kívánok a Paksnak a továbbiakban.

Fotó: Egis Körmend Facebook