Minden negyedet a hazaiak nyertek.

:

:

Vasas Akadémia – Ceglédi KE 84-60 (24-14, 19-12, 26-23, 15-11)

Vasas: Moravcsik 1 (+12 gólpassz), Bagó 12, Marcikics 21/6, Fekete 8/6, Cseh 2. Cs: Farkas 17/15, Andrássy 6, Kelemen 6, Radics 11/3, Pleesz -, Dormán -.

Cegléd: Kalassai 3/3, Karavdics 10, Horváth 14/3, Tóth Z. 8, Lógár -. Cs: Tóth B. 12/3, Berkics 5/3, Kovács 6, Csákvári 2, Fodor -, Erdei -.

Végig vezetve, nagyon simán nyert otthon a Vasas a CKE ellen. A kiegyenlített első perceket követően egy 12-2-es futással kétszámjegyűre növelték előnyüket a piros-kékek, tíz perc játék után kereken tíz pont volt a hazaiak előnye. A második negyed első felében öt pontra redukálták hátrányukat a vendégek, ám 30-25 után zsinórban 13 fővárosi pont érkezett, így jelentős különbséggel vonultak félidőre a csapatok (43-26). A fordulás után dobópárbaj alakult ki, melyből eleinte a pasarétiek profitáltak, majd a negyed végén huszonhétről húszra zárkóztak a sárga-kékek. A záró felvonásban inkább a védekezés dominált, a differencia már nem sokat változott. Minden negyedet megnyerve, jó védekezéssel a vártnál talán könnyebben érvényesítette a papírformát a Vasas, Marcikics és Farkas is idei legjobb meccsét játszotta, mérlegük 4-2-re javult. A ceglédieknek hiába volt több lepattanójuk és mezőnykísérletük, ellőtték a puskaporukat a szerdai tarjáni kupameccsen, 36%-os mezőnymutatóval zártak, ötödik vereségüket szenvedték el.