Elvette a DEAC hazai veretlenségét a Salgótarján

A második negyed döntött az idei utolsó forduló első mérkőzésén.

:

DEAC U23 – Salgótarjáni KSE 65-76 (15-16, 16-30, 14-9, 20-21)

DEAC: Kenéz 10, Neuwirth 7, Balázsi – (+10 lepattanó), Kovács 8, Fábián 8. Cs: Hőgye 13/9, Pollák 6, Ságodi 9/3, Magyari 2, Hegedüs 2, Hibján -, Varga -.

SKSE: Herendics 17, Vas-Teplán 9/9, Kuttor -, Dragasevics 26/15, Takács 12/3. Cs: Molnár 4, Geiger 3/3, Nshimba 5/3, Monye M. -.

Értékes győzelmet aratott Debrecenben az SKSE, az évzárón szenvedte el első hazai vereségét a DEAC. Másfél negyeden át fej-fej mellett haladtak a csapatok, a 15. percben 27-28 állt a táblán. A játékrész második felében aztán egy 18-4-es futással jelentős előnyt építettek ki a piros-feketék, a nagyszünetben több pontja volt a Herendics-Dragasevics duónak, mint a teljes hazai csapatnak. Remek védekezéssel kezdték a harmadik etapot a hazaiak, de mivel támadásban továbbra sem javultak fel, csak kicsivel kerültek közelebb a nógrádiakhoz az utolsó kisszünetig. Öt perccel a vége előtt feljöttek öt pontra a cívisvárosiak, de Dragasevics egyből válaszolt egy triplával, ami egy 7-0-s vendégroham kezdete volt, amellyel el is dőlt a találkozó. Nagy bravúrt hajtott végre a Dániel-legénység, hiszen a mérkőzés előtt hibátlanul, 6/6-tal álltak a hajdúságiak otthon, a listavezető NKA Debrecenben szenvedte el eddigi egyetlen vereségét. A fehér-feketék hadilábon álltak a triplákkal (4/29), míg a vendégek 11-szer is betaláltak távolról, elsősorban ez döntött. A lepattanócsatát 44-33-ra a hazaiak nyerték, de Gáspár távollétében a palánk alatt is halványabbak voltak a szokásosnál, a túloldalon Hargitai hiányzott center poszton. A DEAC 5-9-cel 4. vagy 5. helyen zárja 2022-t, az SKSE 7-7-es mérleggel már biztosan nem kezdi a 8-nál rosszabb pozícióból az új évet. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: klikk.