Elvesztette utolsó felkészülési mérkőzését a DEAC

Három pont lett közte.

:

:

Hárompontos vereséget szenvedett a DEAC kosárlabdacsapata utolsó felkészülési mérkőzésen Nagyváradon. A hajdúságiak az előszezon során először álltak fel teljes kerettel, igaz, az egy nappal korábban az U23-as csapattal a B-csoport 1. fordulójában diadalmaskodó fiatalok közül ezúttal Neuwirth, Kenéz és Fábián sem lépett pályára. A napokban szerződtetett Jimmie Talylor viszont egy edzéssel a háta mögött már játékra is jelentkezett, csereként beállva valamivel több, mint 23 percet töltött a pályán, mely alatt 9 pontot és 3 lepattanót jegyzett.
A találkozót egyébként ezúttal sem kezdte jól a Debreceni Egyetem, ám a középső két negyedben mutatott eredményes játéknak köszönhetően sikerült ledolgozniuk az első negyedben összeszedett 10 pontos hátrányukat, sőt a záró felvonást már egypontos fórral kezdhették meg. A rendkívül fizikális kosárlabdát játszó Nagyvárad az utolsó tíz percben végül a maga javára fordította a mérkőzést, és 77-74 arányban diadalmaskodott.

A felkészülés során szinte végig problémát okozó lepattanózás ezúttal hellyel-közzel rendben volt, s ugyan tíz második esélyt hagytak riválisuknak, ezt a statisztikai mutatót végül megnyerték Tóth Ádámék. A hárompontos százalék, illetve a gólpasszok száma viszont továbbra is bántóan alacsony, ahhoz, hogy az elrontott főpróba után jövő héten jól sikerüljön az előadás Sopronban, ezekben mindenképpen javulni kell – áll a debreceniek tájékoztatójában.

CSM CSU Oradea – DEAC 77-74 (25-15, 19-24, 16-23, 17-12)

DEAC: Scott 20/3, Gumbs 10/6, Drenovac 23, Gáspár 2, Tóth 8 csere: Taylor 9, Polyák 2, Garamvölgyi -, Balázsi -.