Elképesztő mérkőzésen nyert Debrecenben az OSE

A DEAC-nak két dobása is volt a győzelemért, de a Lions nyert egy ponttal.

DEAC - MVM-OSE Lions 79-80 (24-25, 10-21, 24-15, 21-19)

Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok
V.: Földházi Tamás Péter, Goda László, Györfy Rúben (Dernei Gábor)

DEAC: Gumbs 9/3, Scott 8, Polyák 11/6, Gáspár 2, J. Taylor 13. Csere: Kenéz 10/6, Mócsán 13, Tóth Á. -, Garamvölgyi 13/9, Balázsi -,

Oroszlány: Ruják 8/6, Szabadfi -, Barnjak 13/3, Calloway 24/15, Krestinin 9. Csere: Carev -, Illés 9/3, Dorogi -, Mucza 5, Dimitrijevics 10, Werner 2.

Calloway kosara nyitotta a mérkőzést, Taylor pedig az első DEAC kisérletet süllyesztette el. Gáspár szabálytalankodott Krestininnel szemben, az OSE játékosa azonban csak egyet dobott be a megítélt két büntetőből, a túloldalon Polyák is így járt (3-3). Ruják passzából Calloway értékesített egy triplát, Scott dobásával tapadt a Debrecen. Krestinin ismét 50%-kal tüzelt a vonal mögül, Gumbs közelről egalizált, majd egy büntetőt is bedobott, Calloway azonban továbbra sem hűlt ki (8-9). Barnjak folytatta a büntetőpárbajt, 2/2-vel, Scott középtávolról köszönt be. Barnjak mezőnyből is megszerezte első kosarát, Gumbs pedig csak egy ponttal tudta közelebb lopni a DEAC-ot, az OSE horvát légiósa viszont elkapta a fonalat és ismét betalált (11-15). David Dedek végül Ruják hármasa után kérte ki első idejét, a magyar játékosnak viszont ez nem szegte kedvét, és a megszakítás után is bevert egyet. Mócsán büntetőivel oltotta a tüzet,  Garamvölgyi triplája pedig a legjobbkor jött a hazaiaknak (16-21). A negyed végét megnyomta a Debrecen, 8-3-mas futással zárták az etapot a vendéglátók, így egy pontra csökkentve az oroszlányi előnyt. 24-25

Több mint egy perc után, Kenéz Csaba második sikeres kinti dobásával jelentkezett, hosszú idő után újra vezetéshez juttatva a DEAC-ot, Illés három támadásból hét ponttal válaszolt (27-32).  Gáspár Polyák labdáját tette fel két pontért, Calloway triplájával viszont hatra nőtt a Lions előnye. Az amerikai megmutatta, hogy a festékből sem elveszett, Dedek mester ennek köszönhetően újra időt kért. Gumbs és Barnjak kosarat váltott, majd a DEAC játékosa egy hármast is bezörgetett, Ruják pedig egy betöréssel szerzett kosarat (34-41). Az utolsó két percre Dimitrijevics duplájával érkeztünk meg, utána viszont már csak egyetlen kosár esett a félidőben, Barnjak hármasa, így a Lions 12 pontos előnnyel mehetett szünetre. 34-46

A második félidőt 6-2-vel kezdte a hazai csapat, Mucza egy triplával juttatta levegőhöz az Oroszlányt. Garamvölgyi nehéz dobást értékesített, Krestinin egy 2+1-et. Polyák betörésével kerek 10-re csökkent a differencia, Mucza kosarát Taylor annulálta (46-56). Calloway harmadik triplájával az addigi legnagyobb különbség alakult ki, majd Kenéz volt eredményes közelről, ráadásul utána Garamvölgyinek is kiosztott egy gólpasszt (50-59). Ruják eladott labdájából Mócsán indult és fejezett be gyorsan, Polyák triplája után pedig újra egy labdán belülre került a DEAC, a vendégek szakvezetője időt is kért a 10-0-ás futás után. A vendég vesszőfutást Barnjak zárta le. 58-61

Calloway kezdte a pontgyártást a záró etapban, triplájával átlépte a 20 pontot, ráadásul dobott még egyet, az ötödiket a meccsen és mivel közben csak egy Kenéz kosár jött a debreceniektől, David Dedek ismét időt kért (60-67). A szünet után azonban megint Dimitrijevics jelentkezett, Mócsánnak sikerült kozmetikázni az eredményen. Az utolsó 5 percre ismét Mócsánnak és Taylornak köszönhetően öt pontra csökkentette a hátrányt, majd Kenéz átadásából Garamvölgyi szórta be a triplát (69-71). Dimitrijevics duplájával ismét a legjobbkor villant, Polyák egy kinti dobással jelezte, hogy a DEAC nem hajlandó lemaradni. Krestinin és Taylor gyors kosárváltása nem billentette semerre a mérleg nyelvét, Dimitrijevic nagyszerű kosara után, Taylor otthagyott egy fontos pontot a vonalon. Krestinin 43 másodperccel a vége előtt zsákolásával 4-re növelte a Lions előnyét. 13 másodperccel a vége előtt Taylor révén már csak egy volt a két csapat között, Barnjak pedig mindkét büntetőjét kihagyta így a DEAC támadhatott a győzelemért, Mócsán azonban két hármast is kihagyott, így az OSE győzött. 79-80