Elkapta a PVSK-t a Vasas

Megszerezte első győzelmét a Veszprém.

:

:

Szombaton négy bajnokit rendeztek a Piros-csoportban, mindegyiken közvetlen riválisok csaptak össze. Vendégként csak a Tehetséges Fiatalok tudtak nyerni, otthon tartotta a pontokat az Óbuda, a játéknap előtt nyeretlen Veszprém és a Vasas is.

Óbudai Kaszások – Phoenix-MT Fót 84-77 (17-23, 19-20, 21-13, 27-21)

Óbuda: Boros 13/3, Czura 9/3, Farkas 9/9, Ormai 10, Láncos 8. Cs: Tichov 15/6, Armaghani 13/3, Bartos 5, Bodnár 2.

MT: Bus 7/3, Katona 16/6, Nagy 3/3, Varga 15/3, Csapai 14/3. Cs: Kinney 13, Füzi 7/6, Bálint 2, Kékesi -.

Jobban bírták a végjátékot, revansot vettek a Megyeri Tigriseken a kupában elszenvedett vereségért a Kaszások. A lila-fehéreknél a héten igazolt Csapai egyből a kezdőben kapott helyet, villámrajtot vettek a vendégek. Az első negyed végére felvették a ritmust a III. kerületiek is, de fordulat csak a térfélcserét követően állt be a találkozó menetében, amikor az óbudaiak szigorítani tudtak védekezésükön. A hajrában végig a sárga-feketék vezettek, de a fótiak nem hagyták magukat, kilencről háromra csökkentették hátrányukat az utolsó percre fordulva, támadhattak is az egyenlítésért, de kritikus helyzetben egymás után kétszer is eladták a labdát, így a budaiak nyerték a rendkívül fontos meccset. A sárga-feketék oda-vissza legyőzték egyik legfőbb riválisukat, és hatodik győzelmüket aratták, a Phoenix-MT zsinórban hatodik bajnokiját veszítette el, és 5-12-es mérleggel jelenleg elég távol áll a PlayOff-tól.

Salgótarjáni KSE – TF-BP 79-91 (19-30, 15-28, 21-17, 24-16)

SKSE: Herendics 11 (+10 lepattanó), Vas-Teplán 7/3, Dragasevics 29/15, Hargitai 12/9, Takács 4. Cs: Molnár 12, Geiger 4, Monye M. -.

TF-BP: Dancsecs 28/15 (+13 kiharcolt fault), Csikós 12/6, Oroszi 14/12, Kelenföldi 20/3, Nagy 5/3. Cs: Szántó 8/3, Gémes 2, Anda 2.

Bevették Salgótarjánt, ezzel óriási lépést tettek a nyolc közé jutás felé a Tehetséges Fiatalok. Hatalmas lendülettel kezdték a rangadót a vendégek, az első negyedben hét triplával terhelték meg a hazai gyűrűt, Dancsecs tíz perc után 17/12-vel állt, rontott mezőnykísérlet nélkül. A második etapban inkább közelről vállalkoztak a fővárosiak, de változatlan hatékonysággal, a nagyszünetben már lefutottnak tűnt a mérkőzés. A második félidő inkább a hazaiaké volt, de ez nem csupán a győzelemhez, a fővárosban szerzett hétpontos előny megtartásához sem volt elég az egymás elleni összevetésben. Ez azt jelenti, hogy helyet cseréltek egymással az ugyanúgy 8-10-es mérleggel rendelkező felek, immár az ezúttal kereken 50%-kal triplázó TF a 8., az SKSE a „piros vonal” alá került. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://www.youtube.com/live/bgMuY2N6lvQ?feature=share .

Veszprém KK – Nagykőrösi Sólymok KSE 96-80 (17-18, 26-23, 31-18, 22-21)

Veszprém: Szabó 13/3, Madár 21/18, Vértes 20/12 (+14 lepattanó), Kis 17/6 (+11 lepattanó), Ratiani 17/3 (+12 lepattanó). Cs: Birkás 8, Szeifert -, Végh -, Pungur -, Varga -.

Nagykőrös: Lakosa 20/18, Kocsis 6, Váits 7, Fehér 13/9, Kovács 14 (+11 lepattanó). Cs: Timkó 7, Molnár B. 6, Filep 4/3, Molnár M. 3/3, Vámos -.

Megtört a jég: a 18. fordulóban megszerezte szezonbeli első bajnoki győzelmét a Veszprém. Az első félidőben fej-fej mellett haladt a tabella utolsó két helyezettje, a fordulás után aztán ritmust váltott, ellépett, és az utolsó percekben már magabiztosan őrizte előnyét a sereghajtó. A bakonyiak legújabb igazolása, a 2003-as születésű Vértes a mezőny legjobb teljesítményét nyújtva mutatkozott be a veszprémi közönségnek, a piros-szürkék távoli dobások és lepattanózás terén is jobbak voltak az alacsony szerkezettel felálló Sólymoknál. A felek helyezése változatlan, de immár van győzelme a Horváth-legénységnek is, a Nagykőrös idegenben továbbra is képtelen bajnokit nyerni, 4-14-gyel maradt 13. a táblázaton. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://www.youtube.com/live/utmSQs8wi8I?feature=share .

Vasas Akadémia – Pécsi VSK-Veolia 73-71 (20-24, 17-16, 17-8, 19-23)

Vasas: Moravcsik 9, Dormán 2, Kelemen 2, Marcikics 5, Bagó 9. Cs: Cseh 4, Fekete 9/3, Andrássy 24/6, Farkas 7, Medve 2, Pleesz -.

PVSK: Halász 8, Molnár 2, Harler 34/21, Bíró O. 7, Horti 13. Cs: Bor 5/3, Tóth 2, Kocsis -, Bíró L. -, Antóni -.

Hatalmas győzelemmel feledtette a nagykőrösi kisiklást a Vasas, Szrecsko Szekulovics kinevezése óta először kapott ki a PVSK. A baranyaiak pörögtek fel előbb, az első játékrészben nyolc ponttal is vezettek, de a piros-kékek hamar felzárkóztak. 40 pontnál megrekedtek a pécsiek, így az Arigbabu-tanítványok egy 14-0-s rohammal foglalták keretbe a nagyszünetet, a mezőny legjobbja, Andrássy zsákolásával pedig már tízzel mentek a harmadik negyedben. Harler vezérletével azonban nagy hajrát indított meg a Vasút, a hajrában az amerikai bedobó három jó büntetőjével 71-71-nél utol is érték ellenfelüket a pécsiek. Ezt követően viszont már nem találtak be a fehér-feketék, a túloldalon pedig Moravcsik négyből két szabaddobást a helyére küldött, ezzel megnyerte a mérkőzést csapatának. A várt óriási csatában a budapestiek voltak kiegyensúlyozottabbak támadásban, jóval több gólpasszt osztottak ki (19-11), a padról is több pont érkezett náluk, ezzel és a mindössze egy mezőnykísérletet rontó Andrássy előlépésével ellensúlyozni tudták Harler ponterős játékát. Összességében negyedik, a Szekulovics-érában első bajnoki vereségét szenvedte el a PVSK, míg a Vasas (13-5) tapad legyőzött riválisára és a MAFC-ra, óriási versenyfutás várható a három együttes közt, ahol annak is lehet jelentősége, hogy egymás elleniben jobbak maradtak a Párducok a pasarétiekkel szemben.