Elkapta a MAFC a PVSK-t

Izgalmas a másodosztály.

:

:

Mozgalmas nap volt a második vonalban, öt bajnokit is rendeztek. A nap első meccsén otthon tartotta a pontokat az Óbuda a Nagykőrös elleni alsóházi derbin. A MAFC-PVSK rangadón is a hazaiak győztek, Tóth és a fővárosi védelem is nagyszerűen teljesített. Dragasevics élete meccse és 21 pontos előny sem volt elég az SKSE-nek a berényi győzelemhez, óriási izgalmak és két hosszabbítás után Olasz szerezte a mindent eldöntő kosarat, Ivosev győzelemmel debütált. Simán hozta a kötelezőt Veszprémben a BKG, az NKA Pécs pedig a TF-BP-t verte könnyedén, ezzel immár az akadémisták állnak a tabella élén.

Óbudai Kaszások – Nagykőrösi Sólymok KE 87-75 (23-11, 29-19, 13-24, 22-21)

Óbuda: Boros 11/6, Bodnár 12, Armaghani 20 (+13 lepattanó), Bartos 10, Láncos 14 (+11 lepattanó). Cs: Korompay 10/9, Dulics 8/6, Ormai 2, Chabot -, Kolozsvári -, Balogh -, Szabados -.

Nagykőrös: Lakosa 25/18, Kocsis 8, Fehér 15/9, Molnár B. 4, Mácsai 3/3. Cs: Váits 10/3, Vámos 3/3, Timkó 7, Filep -, Kovács -, Molnár M.

Végig vezetve húzták be az alsóházi rangadót a Kaszások. A sárga-feketék már az első negyedben kétszámjegyű előnybe kerültek, a második játékrészben pedig úgy tűnt, hamar lezárhatják a meccset. Nem így történt, a fordulás után feljavult a Sólymok játéka, jó védekezésüknek köszönhetően tíz alá is benéztek, de a fordításra már nem maradt erejük, az utolsó percekben már nem kellett izgulniuk a hazaiaknak. Hasonló dobószázalék mellett közel kétszer annyi lepattanót szedtek a fővárosiak, mint a piros-feketék, az Óbuda mérlege 4-6, a Nagykőrösé 2-8.

Jászberényi KSE – Salgótarjáni KSE 103-102 kétszeri hosszabbítás után (18-25, 27-25, 16-28, 26-9, 4-4, 12-11)

JKSE: Csík 7, Mester 16/15, Kucsora 18/6, Meleg -, Olasz 17. Cs: Rosics 20/15, Ivosev 16, Dunai 9/3, Homoki -.

SKSE: Herendics 10 (+10 gólpassz), Vas-Teplán 2, Dragasevics 48/21 (+11 kiharcolt fault), Takács 4, Hargitai 6. Cs: Monye M. 7/3, Molnár 11, Geiger 12/12, Nshimba -.

Fantasztikus, sokáig emlékezetes mérkőzésen győzte le otthon a JKSE a Salgótarjánt. A vendégek kezdték jobban a találkozót, az első másfél percet leszámítva az egész első félidőben az SKSE vezetett. A harmadik negyedben is a piros-feketék voltak fölényben, már 21 pont is volt az előnyük. A záró negyedben aztán alig kaptak kosarat a jászságiak, miközben támadásban is elkapták a fonalat, Dunai triplájával sikerült is hosszabbításra menteniük a meccset. A(z első) ráadásban négy ponttal elhúzott, ezt követően viszont percekig nem talált be a hazai csapat, a vendégek is csak büntetőből, ami az egyenlítéshez volt elég, jöhetett a második plusz öt perc. Itt már pontosabban céloztak a felek, felváltva vezetett a két csapat. Dragasevics 2+1-ével a nógrádiak álltak jobban az 50. percre fordulva (99-100), Olasz fordított közelről, a tarjániak klasszisa két büntetővel visszavette a vezetést csapatának, ám a rutinos center a dudaszóra visszazsákolta a labdát Ivosev rontott dobása után, így a kék-fehérek örülhettek. A Salgótarján vezére, Veljko Dragasevics a szezon legjobb egyéni teljesítményét érte el: úgy jutott 48 pontig, hogy mindössze két duplát rontott, kintről (7/7) és a büntetővonalról (15/15) sem hibázott, 60 VAL-lal zárt – ez is kevés volt csapata győzelméhez. A JKSE sikerével megelőzte ellenfelét a tabellán, 6-5-tel állnak az SKSE 5-5-ös mérlegével szemben. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://www.facebook.com/jaszberenyi.kse .

MAFC – Pécsi VSK-Veolia 82-72 (22-19, 19-25, 21-15, 20-13)

MAFC: Tóth 30/12, Buzás 6, Misek 7, Biber 2, Bordács 13 (+15 lepattanó). Cs: Pintér 9/3, Csapai 5, Polgárdy 10/3.

PVSK: Halász 13/3, Harler 16/3, Molnár -, Juhos 5, Horti 8. Cs: Bíró O. 16/12, Tóth 10, Antóni 4, Németh -, Bíró -.

Küzdelmes meccsen aratott bravúros győzelmet a MAFC a forduló előtt listavezető PVSK ellen. A fordulatos első negyed végén még a hazaiak vezettek, ám a második játékrészben fordítottak a kicsivel pontosabb pécsiek. A térfélcserét követően feljavult a műegyetemisták védekezése, vissza is vették a vezetést, a záró etapban pedig még növelni is tudták előnyüket, végül egy kerek tízessel verték a gyengén dobó Vasutat. Az újbudaiak minden játékelemben felvették a versenyt a fehér-feketékkel, emmellett volt náluk egy extra egyéni dobóteljesítmény Tóth Pétertől, ami a túloldalon hiányzott. A MAFC megerősítette helyét az első négyben, 8-3 a győzelem-vereség mutatójuk, a PVSK 9 siker mellett másodszor kapott ki és visszacsúszott a tabella 2. helyére.

Veszprém KK – BKG-Prima 68-93 (14-25, 21-21, 17-24, 16-23)

Veszprém: Szabó 16/12, Birkás 4, Varga -, Horváth 4, Orgona 12. Madár 10/6, Kis 8, Ratiani 9/3, Kiss 5/3, Ráskai -, Szeifert -.

BKG: Nagy Bo. 22/12, Nagy Be. 6/6, Plézer 18/9, Galambos 15, Lilaj 23/6 (+17 lepattanó). Cs: Halász 4, Spiriev 3, Kelenföldi 2, Szeleczki -, Petrovics -.

Magabiztosan érvényesítette a papírformát Veszprémben a BKG. Már az első negyedben kétszámjegyű különbség alakult ki a Kosok javára, a másodikban nem nőtt tovább, de nem is csökkent a differencia, a nagyszünetet követően viszont újra egyértelműen a vendégek akarata érvényesült. Mindkét félnek a kinti dobások jelentik a legnagyobb fegyverét, ezúttal ebben is a Kosok voltak a jobbak (30%-48%), viszont igazán nagy fölényben a lepattanózás terén voltak (19-35). A BKG 5-6-tal újra PlayOff-helyen áll, míg a bakonyiaknak 11 próbálkozás után sincs bajnoki győzelmük. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/cXiom3mzTV4 .

NKA Pécs – TF-BP 82-51 (25-12, 18-9, 23-10, 16-20)

NKA: Kerpel-Fronius 10/6 (+10 gólpassz), Kovács 9/3, Kollár 11/3, Meleg 13/3, Djordjevics 12. Cs: Kazy 5/3, Lados 5/3, Scherer 2, Benke 6, Herger 9/3, Rátvay -, Kármán -.

TF-BP: Szántó 5/3, Dancsecs 6/6, Simon 5/3, Oroszi 4 (+12 lepattanó), Anda 14. Cs: Nagy 7/3, Várbíró 2, Csikós 8/6, Gémes -.

Lesimázta a TF-et, átvette a vezetést a tabellán az NKA. A pécsiek a kiegyenlített első néhány percet követően egy 10-0-lal hamar kétszámjegyű előnybe kerültek, de a folytatásban sem lassítottak, az első három negyedet mint tíz pont feletti különbséggel nyerték. A végjátékra aztán kiengedtek az akadémisták, így a záró felvonást megnyerték, de csak az utolsó támadásból jutottak 50 dobott pont fölé a Tehetséges Fiatalok. Védekezésben a fővárosiak sem voltak rosszak, de a Rátgéber Akadémián a jelek szerint minden játékelemben jól kell teljesítenie a vendégcsapatnak, ha nyerni akar. Egyelőre igazán megszorongatni sem tudta senki a narancs-feketéket otthonukban, azonban a városi rivális lesz a következő vendég az Akadémián… Ezzel a sikerrel és a PVSK fővárosi botlásával a Mavrenszki-legénység került lépéselőnybe, akik 9. győzelmüket aratták, 1 vereség mellett. A TF-BP 4-7-tel áll. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/LyHgSoH0T3U .