Eilingsfeld vezérletével nyert az Atomerőmű

MVM-OSE Lions - Atomerőmű SE 90-95 (19-23, 20-26, 28-23, 23-23)

Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok
V.: Papp Péter, Pozsonyi László, Lengyel Ádám József (Bogárdi János)

OSE: Ruják 2, Illés 10/6, Szabadfi -, Calloway 14/12, Krestinin 12. Csere: Barnjak 22/9, Dimitrijevics 19/6, Werner 2, Dorogi 4, Mucza 3/3, Carev 2.

ASE: Edwin 12/3, Frank 7/6, Grubor 15/9, Eilingsfeld 26/3, Atkinson 13. Csere: Kovács Ák. 12/6, Taiwo 5, Pajor 5/3, Karosi -.

Ruják és Eilingsfeld kosárváltásával indult a mérkőzés, majd a paksiaktól Frank talált be távolról. 2-5 után Atkinson és Grubor is eredményes tudott lenni, így 2-12-re léptek meg a paksiak. Illés triplája a legjobbkor jött a hazaiaknak. Továbbra is az Atomerőműnél maradt a kezdeményezés, a hetedik percben már 5-19-t mutatott az eredményjelző. Dimitrijevics hármasa nagyon kellett az oroszlányiaknak, fokozatosan felkapaszkodtak 10-21-re. Ezután azonban a paksi támadások megakadtak, egy 9-2-s rohanással lőtávolságon belülre került az OSE a negyed végére (19-23).

A második negyedet is jobban kezdték a vendégek, Atkinson és Elingsfeld dupláira nem érkezett válasz, sőt Kovács is betalált távolról. Dimitrijevics és Calloway pontjaira építve faragott hátrányából az OSE, azonban így is még biztosan az atomvárosiak vezettek. Tíz pont körül állandósult a különbség, amiből nem sikerült jobban visszajönniük a hazaiaknak – hiába talált be Barnjak és Calloway is újra. A félidőben 39-49 állt az eredményjelzőn.

Eilingsfeld kosaraira többször is válaszoltak az oroszlányiak, majd Barnjak hárompontosa után újra lőtávolságon belül voltak. 49-55 után azonban újra a paksi erőcsatár zsákolt egyet, majd Grubor értékesített két büntetőt. A játékrész feléhez közeledve Eilingsfeld távolról is betalált, amikor muszáj volt időt kérnie Simon Petrovnak. Összekapta magát a negyed hajrájára az OSE, és végül Illés hármasának köszönhetően újra nyílt lett a meccs (67-72).

Több lehetősége is volt az OSE-nak, hogy öt ponton belülre kerüljenek, azonban az első két percben mindkét csapat elrontotta a támadásait. A kosárcsendet Edwin büntetője, majd Atkinson középtávolija törte meg. Barnjak révén próbálta tartani a lépést a hazai csapat, de Eilingsfeld és Grubor is válaszolt. Barnjak mellett Calloway is hármast dobott, ezzel 80-85 állt az eredményjelzőn a 37. percben. Hiába örültek a hazaiak, Kovács az ellentámadásból válaszolt, így újra a paksiaknak állt a zászló. Az utolsó percben még mindent megpróbáltak a hazaiak, azonban innen már nem engedte ki a kezéből a meccset az ASE. Végül izgalmas végjátékban, öt ponttal nyertek a vendégek (90-95).

fotó: ase.hu