Pécsi VSK-VEOLIA - Atomerőmű SE 73-71 (15-22, 24-14, 16-21, 18-14)

Bajnokság, Play-out, 2. mérkőzés
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
V.: Cziffra Csaba Zsolt, Győrffy Pál Attila, Nagy Viktor (Dernei Gábor)

PVSK: Haynes-Jones 13/3, Donaldson 11/3, Meleg 9, Ivosev 13/6, Brkics 16/3. Csere: Illés 2, Bíró 9/3, Goldring -.

ASE: Brown 13/9, Frank -, Brzoja 16/3, Eilingsfeld 20/6, Pacevicius - Csere: Kovács Ák. 6, Keith 11, Pajor -, Goins 5/3.

9-0-s rohanással indította a mérkőzést az Atomerőmű: sorrendben Brzoja, Eilingsfeld és Brown is eredményes volt a triplavonalon túlról. A pécsi szurkolóknak egészen a 4. percig kellett várniuk, hogy megszerezzék a hazaiak első kosarukat Ivosev révén. Fokozatosan magára talált a PVSK, Donaldson és Brkics pontjaival csökkent a különbség. 8-11 után azonban ismét a vendégek percei következtek. Eilingsfeld remek megmozdulásaival elhúztak 17-8-ra. A negyedet Brkics duplája zárta az utolsó pillanatban, ezzel feljött hét pontra a Pécs (15-22).

Két perc sem kellett a baranyaiaknak, amikor Meleg duplájával 23-22-re megfordították az állást. Brzoja két duplájával vette vissza kétszer is a vezetést az Atomerőmű, majd Brkics három pontjával már újfent a pécsieknél volt az előny. Kiegyenlített volt innentől a játék képe, Ivosev triplája után pedig már három pont volt a hazai fór. A negyed hátralévő részében már nem adta ki a kezéből a vezetést a PVSK (39-36).

Brown hármasával rögtön egyenlítettek a paksiak a második félidő elején, de a ponterős Brkics az ellentámadásból közelről rögtön válaszolt. Donaldson triplát dobott, valamint Haynes-Jones is egyre aktívabb volt támadásban. A vendégek folyamatosan kapaszkodtak, másfél perccel a vége előtt sikerült újra egyenlíteniük Keith dupláját követően. Brown középtávolijával a vezetést is átvették. Hiába egyenlített Haynes-Jones, az utolsó kosár Keith nevéhez fűződött (55-57).

Az ASE kezdte jobban a záró tíz percet, Eilingsfeld közelije után 66-58-ra vezettek a 33. percben. A PVSK sokat hibázott, egyre inkább úgy nézett ki, hogy idegenben is nyerhetnek a paksiak. Bíró büntetőivel, majd egy gyors akciót követő ziccerével feljöttek a hazaiak három pontra a 39. percben. A legjobbkor nem remegett meg Ivosev keze, aki az utolsó percben felhozta 71-71-re csapatát egy hármassal. Az ellentámadásnál a vendégek eladták a labdát, majd maradt bő húsz másodperce az ellentámadásra a Pécsnek. Donaldson kezébe került a labda, akit betörés közben faultoltak. Az amerikai mindkét büntetőt a helyére küldte. Maradt még ideje az egyenlítésre a vendégeknek, ám Pacevicius közelije kimaradt, így két ponttal nyertek a baranyaiak (73-71).

A PVSK győzelmével egyenlített a két győzelemig tartó párharcban, így Pakson fog eldőlni, hogy melyik csapat játszhat jövőre is az élvonalban.

Fotó: hunbasket.hu