Egylabdás döntővel nyitott a Baja és a Salgótarján

Edzője számára megfejthetetlen a PVSK utolsó negyede. Újabb helyezések találtak gazdára a másodosztályban.

:

:

A bronzpárharc visszavágója (Nyíregyháza–MAFC 84-85) mellett további találkozókat is rendeztek a másodosztályban az elmúlt hétvégén.

A Honvéd 25 pontos előnyt szerzett a BKG ellen a Piros-csoport 5. helyéért folyó párharcban, míg a Vasas majdnem ugyanilyen különbséggel győzte le idegenben a PVSK-t a 7. helyért játszott odavágón. A MEAFC másodszor is megverte a Budafokot, így a 9. helyen fejezte be az idényt, a 11. pozíciót pedig az MTK-t szintén 2-0-ra verő Nagykőrös szerezte meg.

A Zöld-csoportban megkezdődött a döntő: egyetlen kosárral volt jobb a Baja a Salgótarjánnál, így 1-0-ra vezet a két győzelemig tartó párharcban. Pályaelőnyét a Vásárhely sem adta a 3. helyért folyó csatában: 11 ponttal nyerte az első meccset az Óbuda ellen. A 7. helyért a Győr áll nyerésre: 20 pontos fórral várja a hazai visszavágót a DEAC ellen.

NB I/B, rájátszás

Az 5. helyért, első mérkőzés (kuparendszerben)

Jelentős a Honvéd előnye

Puskás Artúr, a Honvéd edzője: Gratulálok a srácoknak, férfimunka volt a javából! Megoldottuk az előre megbeszélt taktikai dolgok nagy részét, kontrolláltuk a lepattanózást, míg támadásban kombinatív, önzetlen csapatjátékot mutattunk be. A töménytelen eladott labdával azonban nagyon nem vagyok kibékülve. Ebben feltétlenül javulnunk kell a visszavágóra, ami egyáltalán nem lesz könnyű. Ugyanilyen elszántság, agresszivitás és sebesség szükségeltetik a visszavágó alkalmával is.

Dr. Nagy Ágoston, a BKG edzője: Más fogalmaink vannak a védekezésről és a küzdelemről, mint a játékvezetésnek volt ezen a meccsen. Remélem, egészségesek leszünk és revansot tudunk venni nyolc nap múlva. Megpróbálunk felnőni a feladathoz. Ehhez sokkal másabb harcmodorra lesz szükség, mert ez a mai meccs mindenkit felpaprikázott.

Budapesti Honvéd SE – BKG-Príma SE 108-83 (16-20, 33-16, 23-15, 36-32)

Honvéd: Stefán D. 18/3, Valerio 15/3, Pintér D. 15/9, Tichov 12/9, Horváth Á. 8/3, Szentirmai 8, Mucza 8, Szalay 7/3, Debreceni 7, Bea B. 4, Kármán 3, Kopácsi 3/3.

BKG: Berger 25/3, Kovács S. 19/9, Nagy Be. 10/6, Nagy Bo. 7/3, Szeleczki 7, Nagy S. 6/6, Reizer 6, Püspök B. 3, Kaluha -.

A 7. helyért, első mérkőzés (kuparendszerben)

Az utolsó negyedben a párharcot is eldöntötte a Vasas?

Juhász Olivér, a PVSK edzője: Az első három negyedben egész jól játszottunk, sőt a keretet megnézve mondhatom, hogy jól játszottunk. A negyedik negyedben valami történt… azóta is próbálom megfejteni, hogy mi!

Faragó Péter, a Vasas edzője: Az első félidőben párszor ellépet a PVSK, de mi mindig visszajöttünk a mérkőzésbe, aztán ez nekünk is sikerült, ez elég hektikus volt. A második félidőben sikerült ritmust váltanunk, és a házigazdák a kelleténél is jobban kiengedtek, ez okozta a huszonkét pontos különbséget. Úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk, de nem ilyen arányban. Amiért jöttünk az megvan, a visszavágóra előnyt szereztünk.

PVSK-Kronosz Kiadó – Vasas Akadémia 67-89 (22-20, 14-19, 25-20, 6-30)

PVSK: Dragasevic 21/6, Fülöp Zs. 12/6, Olasz Á. 11, Futó B. 7, Rosic 5/3, Riskó 5/3, Berkics 5, Mezei 1, Porrogi -, Heimann -.

Vasas: Moravcsik 17/3, Kozma N. 14/3, Boros 14/3, Andrássy 12/3, Kovács B. 9/3, Sólyom B. 7, Katona R. 6/3, Kelenföldi 6, Radics 4, Barócsi -, Csík Ro. -, Csík Ri. -.

A 9. helyért, második mérkőzés

MEAFC-Miskolc – Budafok 80-77 (16-17, 28-11, 15-28, 21-21)

MEAFC: Tóth B. 18/3, Takács D. 17/9, Lippai 17, Szanyi R. 11/9, Orliczki B. 6, Béres D. 6, Gadus 3, Brugós O. 2, Marton D. -, Takács Zs. -, Pap A. -, Orliczki M. -.

Budafok: Varga D. 16, Puszta D. 13/3, Horváth M. 13, Jilling 9/9, Lados 9, Fehér Cs. 8/6, Kiss M. 7, Siklós 2, Nagy G. -, Szántó -.

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a MEAFC-nak

A 11. helyért, második mérkőzés

Otthon is nyert a Nagykőrös az MTK ellen

Lakosa Zsolt, a Nagykőrös edzője: Idei utolsó mérkőzés, utolsó hazai pályára lépés, utolsó győzelem! Köszönjük szurkolóinknak az egész éves támogatást! Jó pihenést a nyárra mindenkinek!

Bódi Ferenc, az MTK edzője: Gratulálok a Nagykőrösnek!

Nagykőrösi Sólymok KE – MTK Törökbálint 75-63 (13-21, 21-17, 23-13, 18-12)

Nagykőrös: Mácsai 18/9, Molnár M. 17/3, Lakosa Á. 14, Fehér P. 13/6, Petrás 4, Kónya 4, Tóth M. 3, Jókai 2, Andó -.

MTK: Nagy Sz. 15, Horváth B. 10/3, Bognár 9/3, Berneczei 8, Czakó 7, Vámos 5/3, Bagi 4/3, Kopanecz T. 2, Kopanecz M. 2, Juhász 1, Szabó M. -.

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Nagykőrösnek

Zöld-csoport

Döntő, első mérkőzés

Hajszálnyi volt a különbség a döntő első meccsén

Cservék Csaba, a Baja edzője: Sikerült a hazai pályát kihasználnunk. Egy nagyon hajtós, küzdős mérkőzést tudtunk játszani egy nagyon jó ellenféllel. Bízom benne, hogy szerdán is mi hagyjuk el győztesként a pályát!

Ughy Albert, a Salgótarján edzője: Először is gratulálok a bajai srácoknak a győzelemhez! A döntőhöz méltó első mérkőzés volt. Támadásban és védekezésben a megbeszéltek ellenére sok hibát vétettünk. Nem játszottunk rosszul, akartunk, de sokszor dekoncentráltak voltunk bizonyos szituációkban. Szerdán visszavágunk és reméljük vasárnap, hogy a harmadik meccs fog dönteni.

Bajai Bácska FKE – Salgótarjáni KSE 89-87 (24-23, 22-19, 27-26, 16-19)

Baja: Pongó 27/9, Jakab P. 20, Vukicevic 14/3, Nagy D. 13/3, Ágfalvi 6, Goldring 5, Pálkerti 4, Kovács B. -.

Salgótarján: Boinitzer 20/3, Kovács M. 17/9, Piukovics B. 12/6, Herendic 11, Csabák 9/3, Joó 9/3, Hajdu 9, Zábó -, Kovács D. -.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Bajának

A 3. helyért, első mérkőzés

Egy-nullra vezet a Vásárhely

Tóth Tamás, a Vásárhely edzője: Mind a két csapat a szokottnál picit fásultabban és több hibával játszott, de ez teljesen érthető, a mai nekünk már a harmincadik bajnoki mérkőzésünk volt. Igyekeztem jól beosztani a játékperceket, mert messze még a párharc vége. Ma kezdőként Kelemen, míg a padról Perák és Kovács játszott extrát, ettől is eredményes a mi csapatunk. Az egyik kedvenc játékvezetőmnek, Maár Gábornak ez volt az utolsó mérkőzése, szívből gratulálok a pályafutásához!

Saeed Armaghani, az Óbuda edzője: Gratulálok az ellenfélnek! Nagyon hullámzó volt az egész találkozón a teljesítményünk, bár többször visszajöttünk a meccsbe, nem tudtunk tartósan vezetni. Szerdán, a második mérkőzésen megpróbálunk javítani.

Vásárhelyi Kosársuli – Óbudai Kaszások 80-69 (18-13, 15-14, 21-21, 26-21)

Vásárhely: Kelemen B. 14/6, Vas P. 12/6, Perák 10, Béres N. 9/3, Varga Z. 9/3, Kovács J. 7/3, Bálint E. 6, Molnár B. 5, Börcsök 3/3, Czégel 3/3, Pavlovic 2, Rostás I. -.

Óbuda: Molnár L. 18/9, Takács A. 17/3, Bencsik 12/3, Ondima 10, Farkas S. 5/3, Meleg K. 4, Pintér B. 2, Jenei 1, Reiter -.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Vásárhelynek

DEAC U23 – Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 61-81 (17-26, 15-19, 14-22, 15-14)

DEAC: Asszú 19/12, Kozák B. 15/3, Neuwirth 8/3, Opre 7, Sólyom B. 5, Balázsi 2, Zsuga T. 2, Csikai 2, Szekeres 1, Nemes -, Csomor -, Fábián Sz. -.

Győr: Rátvay T. 20, Domsitz 15, Csaba Gy. 15, Gáll 10/9, Geiger 8/3, Horváth G. 8/6, Varga R. 3/3, Földesi 2, Varga Z. -, Kámán -.

Kiemelt kép és nyilatkozatok: hunbasket.hu