Egy győzelem, egy vereség az U15-ös fiú válogatott mérlege a Cívis Kupán

Debrecenben szerepel Váradiné Szarka Ildikó együttese.

:

:

Csütörtökön kezdődött Debrecenben a Cívis Kupa U15-ös torna, amelyen klubcsapatok mellett elindult a magyar U15-ös fiú válogatott is. Váradiné Szarka Ildikó csapata az első napon nagyon simán győzte le a Nagyvárad együttesét, pénteken azonban egy római csapattól vereséget szenvedett válogatottunk – a kiegyenlített első félidő után a harmadik negyedben döntötték el az olaszok az összecsapást.

Magyar U15-ös válogatott – LPS Bihorul CSM Oradea 104-50 (31-15, 16-10, 25-12, 32-13)

U15: Hajdu 9/3, Szabó 12, Kovács 10, Csendes 4, Kertész 10. Csere: Csátaljai 15, Horváth 11/3, Büki 10/6, Csuti 7/3, Fekete 4, Kelemen 3, Halmai 9.

Magyar U15-ös válogatott – HSC Rome 76-82 (25-25, 22-22, 13-21, 16-14)

U15: Hajdu 10, Csátaljai 7/3, Kovács 13, Csendes 10/9, Fekete 12. Csere: Cseh -, Meszlényi 3/3, Kertész 13/3, Safranka 2, Szabó 6/3, Boka-Magó -, Kelemen -.

Váradiné Szarka Ildikó szövetségi kapitány értékelése: Két nagyon hasznos mérkőzésen vagyunk túl. Szeretnénk mindenkinek lehetőséget biztosítani a tornán, hogy szokják a nemzetközi mezőnyt. Az első mérkőzésen okosan, fegyelmezetten játszottunk az agresszívan kosárlabdázó Nagyvárad ellen. A második napon az olasz csapat ellen jó ritmusban, szép játékkal kezdtünk, majd a második félidőben védekezésben voltak problémáink, főleg az egyik extrém teljesítményt nyújtó kameruni fiú ellen, nem mellesleg elbizonytalanodtak támadásaink a 35 percig tartó zóna ellen. Védekezésben kell többet fejlődni a torna során.

Fotó és szöveg: hunbasket.hu