Az Egis Körmend nyerte a DEAC elleni rangadót

Fontos sikerrel folytatták alapszakasz-hajrájukat a vasiak.

Egis Körmend – DEAC 89-79 (24-14, 19-23, 26-23, 20-19)

Bajnokság, 23. forduló
Körmend, Körmend Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Tőzsér Dénes Kelemen, Nagy Viktor (Hartyáni Zsolt)

Körmend: Chambers 15, Mitchell 22/3, Edwards 11/3, Durázi 5, Omenaka 15. Csere: Adams 12/6, Cakarun 7, Takács K. 2, Doktor P. -, Ferencz -.

DEAC: Govens 21/6, Neuwirth -, Mócsán 12/6, Garamvölgyi -, Tóth Á. 4. Csere: Drenovac 20/6, Scott 8, Polyák 7/3, Taylor 7, Gáspár M. -.

Az Egis Körmend és a DEAC is a rájátszásért harcol az alapszakasz hajrájában: a 23. forduló előtt 12-12 győzelemmel álló felek egymással találkoztak a vasiak otthonában.

Govens triplája nyitotta a meccset, hét hazai pont volt rá a válasz. Mócsán is kintről talált be, Durázi és Mitchell azonban elkapták a fonalat, és Chambers pontjaival kiegészülve 14-6-os előnyig vezették csapatukat. Mócsán újabb hármasa talált, kicsivel később 18-14-re tudott visszakapaszkodni a DEAC. Azonban a negyed utolsó két és fél percében már csak a Körmend tudott pontot dobni, így az első tíz perc végére meglett a közte tíz (24-14).

A debreceni pontcsend a második negyed elején rögtön megszakadt: Polyák egy büntetője volt jó, de Scott révén további négy egység is érkezett a vendégektől, mire a Körmend is betalált. Három perc elteltével már időt kért a hazai kispad: 26-23-nál egyetlen kosárra jött vissza a Debrecen. Mitchell előbb egy kettest, aztán egy hármast is bedobott, Polyák viszont ismét csak az egyik büntetőjét tudta értékesíteni, így Adams kettesével újra a tízhez közelített a különbség (33-25). Mitchell folytatta a pontgyártást, három perccel a félidő vége előtt átlépte a tízet a különbség – 15 pontnál járt már ekkor a hazaiak légiósa (38-27). Büntetőkkel jött tízen belülre a DEAC, 39-33-ig sikerült csökkenteni a különbséget – ez a hat pont a nagyszünetig megmaradt a csapatok között (43-37).

A második félidőt is egy Govens-kosár nyitotta, erre a kettesre viszont kintről felelt Edwards. Valamivel pontosabban céloztak a körmendiek, így ismét tíz fölé kúszott a különbség, de egy debreceni időkérést követően Govens triplájával zárkóztak a vendégek, majd Edwards kettesére is kintről érkezett a debreceni reakció Drenovac révén (56-49). Öt pontnál közelebb nem jutott a DEAC, az utolsó percben ráadásul Omenaka faulttal együtt dobott kosarat, és a büntetőjét is értékesítette (67-58). Ugyanő válaszolt Scott kettesére is, így három ponttal „nyerte” ezt a negyedet a Körmend (69-60).

Polyák és Govens pontjai nyitották az utolsó tíz percet, közte Omenaka jelentkezett még két egységgel. Mitchell büntetői voltak jók, majd Omenaka zsákolt kétszer is – 71-66 után hat hazai pont érkezett. Adams is értékesített egy büntetőt, míg a DEAC beragadt: öt perc elteltével dobott ismét pontot a vendég együttes, ekkor azonban Drenovac egy kettessel és egy hármassal is jelentkezett – Adams viszont szintén kintről célzott jól (81-71). Ezt a tíz pontot megőrizte a végéig a hazai együttes: Polyák triplája zárta le a meccset, 89-79 a vége.

Kiemelt kép: hunbasket.hu