Bajnokság
Edzői nyilatkozatok a Szeged-Honvéd után
Simándi Árpád szerint oroszlánként küzdött a csapata.
:
:
Nagy csatában szerezte meg a Szeged első idei bajnoki győzelmét, miután állva hagyta a negyedik negyedben a Honvédot. A mérkőzés után a két szakvezető értékelt.
Simándi Árpád, Naturtex-SZTE-Szedeák: “Gratulálok a Honvédnak, szívós ellenfél volt! Gratulálok a saját csapatomnak is, mert ellentétben a legutóbbi meccsel, most a végjátékban voltunk élesek. Igazi oroszlánként egymásért küzdöttünk és harcoltunk. A játékunk nem volt valami jó, de a lényeg, hogy megszereztük első győzelmünket, küzdés szempontjából pedig ezen az úton kell tovább haladnunk. Nagyon köszönöm a szegedi közönségnek, belehajszoltak bennünket ebbe a győzelembe, nélkülük biztos, hogy nehezebb lett volna!”
Baksa Szabolcs, Budapesti Honvéd SE: “Egy nagyon nehéz meccs volt, erre is készültünk. Tudtuk, hogy a Szeged nekünk ront majd, így is kezdődött a meccs, ők sokkal élesebbek voltak. Vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, a harmadik negyedben pedig egy jó támadójátékkal egy kisebb előnyt ki is tudtunk alakítani. A negyedik negyedben befuccsolt a támadójátékunk, üres helyzeteink voltak. Azt a játékot, amit a Szeged választott, külső dobásokkal lehetett volna büntetni, de ezek ma nem mentek be. Több asszisztunk, kevesebb eladott labdánk volt, a lepattanócsata egál lett, egyenrangú ellenfelei voltunk a Szegednek. Ők a kulcspillanatokban betaláltak, mi pedig nem. Ez nem tör meg minket, a következő meccsen próbálunk jobban és eredményesebben játszani. Gratulálok a Szegednek!”


Ez egy korrekt Honvéd nyilatkozat volt, nem keresett kifogásokat.