Edwin vezérletével simán nyert a Szeged ellen az ASE

Atomerőmű SE - Naturtex-SZTE-Szedeák 86-72 (27-23, 15-16, 26-17, 18-16)

Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok
Papp Péter, Földházi Tamás Péter, Pozsonyi László (Fekete László)

Paks: Edwin 27/6, Frank 2, Buckingham 7, Eilingsfeld 18/6, Atkinson 14. Cs: Grubor 9/3, Kovács Ák. 6, Pajor 3/3, Taiwo -, Gulyás -, Karosi -, Csizmadia-.

Szeged: Washington 3, Polányi 3/3, Nicholson 13/3, Bognár 11/3, Roberson 22. Cs: Person 20/9, Carter -, Bella -, Kerpel-Fronius -.

A felek decemberi, szegedi összecsapásán 71-72-es ASE-siker született, ezúttal a hazaiaknak a felsőházi rájátszásba jutás, a vendégeknek a bennmaradás szempontjából volt fontos a találkozó. Nagy lendülettel kezdtek a felek, több, mint két percet kellett várni az első olyan labdabirtoklásra, amelyből nem született kosár, a hazaiaknál Atkinson, a vendégeknél Roberson volt a legaktívabb eleinte (8-9). Egy kisebb gólcsend után Eilingsfeld fordított egy középtávolival, majd Pajor és a válogatott magasember is triplával jelentkezett, az 5. percben időt kért Nikola Lazics (16-9). Roberson és Edwin vívott dobópárbajt, előbbi háromszor is támadólepattanóból dobott kosarat, utóbbi betörésből, középtávolról és büntetőből volt eredményes (22-15). Bognár üresen maradt a festékben, Edwin és Person is beleállt egy hármasba, Atkinson dupláját követően Person zárta le a negyedet egy újabb trojkával (27-23).

Polányi kétszer is hibázott a periméterről, Kovács büntetett a túloldalon, Person viszont nagyon elkapta a fonalat, 29-28-nál Csirke Ferenc szólította magához övéit. Person Eilingsfeld centergólját is visszadobta, Buckingham betörését Washington annulálta gyorsindításból, több támadást is elhibáztak a felek. Grubor betörése után egy Bognár-triplával utolérte ellenfelét a Szedeák a 17. percben, Person könnyű kosarával pedig már ismét a szegedieknél volt az előny (37-39). Ismét Eilinsfeld lépett elő a hazaiaktól egy szemfüles „pöcivel”, Person mindkét büntetőjét kihagyta, Grubor hármasa után robbant a csarnok, a félidő utolsó percében mindkét oldalon érintetlen maradt a háló (42-39).

Edwin zsákolta be Grubor forintos labdáját, Atkinson középtávolról célzott pontosan, a túloldalon Nicholson próbálta meccsben tartani csapatát, de Eilingsfeld trojkájával már tízzel ment az ASE a 23. percben. Washington nem találta el a gyűrűt, Atkinson még mélyebb gödörbe taszította a Szedeákot. Nicholson nem hibázott a sarokból, Bognár kapta a labdát ziccerben, majd Grubor állította meg a szegedi rohamot (57-48). Négy Nicholson-pontra Edwin felelt két büntetővel, de a kék-feketék bedobója újabb látványos kosarat szerzett. Edwin vette vállára csapatát, egy gól jó plusz egy után hárompontosból is eredményes volt (65-54). Szétesett a vendégek játéka, amit Buckingham büntetett 2+1-es akcióval, Roberson törte meg csapata rossz sorozatát, de ezzel együtt sem volt rózsás a dél-alföldiek helyzete harminc perc játék után (68-56).

Buckingham jegyezte a záró felvonás első találatát a festékből, Eilingsfeld kétszer is szép összjátékot fejezett be, eldőlni látszott a mérkőzés (74-56). Vendég időkérést követően két perc telt el pont nélkül, majd amikor Person begyötört egy közelit, Edwin rögtön válaszolt rá. Washington harcolt ki három büntetőt, értékesítette is mindet, de Atkinson keze sem remegett meg a vonalnál, magabiztosan őrizték vezetésüket az atomvárosiak (80-63). Az utolsó percekre már nem maradt izgalom, paksi oldalon minden fiatal pályára lépett, Roberson állította be a 86-72-es végeredményt. Tizennegyedik győzelmével nagyon közel került az ASE ahhoz, hogy a tavalyi PlayOut után a jelenlegi kiírásban negyeddöntőt játsszon, a Szeged 6-19-cel továbbra is a 13. helyen áll.