Durham vezérletével nyert az Olajbányász

Szolnoki Olajbányász - Zalakerámia ZTE KK 84-80 (16-18, 26-16, 20-17, 22-29)

Szolnok, Tiszaligeti Városi Sportcsarnok
V.: Győrffy Pál Attila, Ádám József, Lengyel Ádám József (Farkas Zoltán)

Szolnok: Durham 22/3, Barnes 7/3, Lukács 7/3, Subotic 17/3, Williamson 20. Cserék: Pongó 4, Rudner 2, Gilszki -, Gavin 3, Révész 2.

Zalaegerszeg: Trice 8, Smith 11/6, Polster -, Rakicevic 21/6, Ostojic 12. Cserék: O'Reilly 10, Szalay 7/3, Keller -, Zsíros 5/3, Csuti -, Németh 6/3.

Smith triplája jelentette a mérkőzés első kosarát, Williamson válaszolt egy kettő-kettőt követően (2-3). Durham is hamar beköszönt a hazaiaknál, majd megint Williamson volt eredményes. Rakicevic szép betöréssel jelentkezett, egyelőre egyik fél sem tudott érdemben meglépni a másiktól, gyors játék zajlott a pályán, ami sok hibát hozott magával (6-5). Lukács csak az egyik büntetőjét küldte a helyére, így Ostojic centerezésével egyenlíteni tudott a ZTE (7-7). Pongó verte meg az emberét, ám Ostojic erre is válaszolni tudott (9-9). A magasember ezután egy egypontost is értékesített, előnybe került a Zalaegerszeg (9-10). Lukács megint csak egyet dobott be a két büntetőjéből, ám egy gyorsindítás után Williamson kosarával visszavette a vezetést az Olajbányász (12-10). Ostojic továbbra is tarthatatlan volt, ő tartotta meccsben az övéit, O’Reilly ziccerével pedig ismét a ZTE állt jobban (12-14). Az irányító szinte ugyanazt a mozdulatsort ismételte meg, így pedig a vendégek kerültek jobb helyzetbe tíz perc után. 16-18.

Durham egy középtávolival egyenlített, majd az ő kosarával fordítani is tudott az Olajbányász (20-18). Trice vitte el a gyűrűig a labdát, de ezután egy 5-0-át futott a Szolnok, időt kértek a vendégek (25-20). A kidolgozott ötpontos előnyt jól őrizte egyelőre a hazai gárda, sőt, Révész és Barnes kosaraival kezdett is meglépni a piros-fekete csapat (31-22). Rakicevic jó pillanatban lépett elő a vendégeknél, időt kért Gasper Potocnik (31-24). A kis szünet után Lukács zsákolt hatalmasat egy betörést követően, de a másik oldalon is megvillant egy fiatal, a 2005-ös születésű Szalay triplája akadt be (33-27). Szalay ezután betörésből is eredményes volt, majd két büntetőt is a helyére küldött, az ő vezérletével jött vissza a meccsbe a ZTE (33-31). Durham egy 7-0-ás vendég futást állított meg, aztán Williamson büntetői is a gyűrűben kötöttek ki (37-31). Ezúttal nem tudott megújulni a Zalaegerszeg, megmaradt a szolnoki vezetés a félidőre. 42-34.

Szép vendég jelenettel indult a második felvonás, Ostojic közelijével pedig már csak négy volt közte (42-38). Durham lépett elő ezúttal is a hazaiaknál, két büntetőt harcolt ki, igaz, csak az első ment be. Williamson maradt üresen a gyűrű alatt, majd egy nagy blokkot is kiosztott a védőoldalon. Smith triplája került a helyére, de Williamson azonnal válaszolt (47-41). Bár nagyot harcolt a ZTE, továbbra is a Szolnok kosárlabdázott előnyben, még úgy is, hogy ekkor 14/1 volt a triplamutatója (49-43). Sebastjan Krasovec kapott technikai hibát, ezzel pedig elhúzott kilenccel az Olajbányász (54-45). Sőt, Pongó kosarával átlépte a tízet is a differencia, ami ki is tartott a negyed végéig. 62-51.

Közel két percet kellett várni az első kosárra a negyedik negyedben, Zsíros talált be távolról, majd O’Reilly is hozzátett kettőt, időt kért Gasper Potocnik (62-56). Lukács triplája jókor jött a hazaiaknak, Williamson közelijével pedig megint meglett a közte tíz (67-56). A légiós ezután egy technikai hibát kapott, amit Rakicevic büntetett (67-57). Kezdett lendületbe jönni a vendég alakulat, villámgyorsan ötre csökkent a szolnoki előny, újra időt kellett kérnie Gasper Potocniknak (67-62). Ez sem lassította le a Zalaegerszeget, Smith zsákolásával már csak négy volt közte, amikor jött Subotic, és bevágott egy hármast (72-65). Németh büntetőzött jól, majd ötpontos hazai előnynél hosszas videózás következett (77-72). Végül Subotic kapott egy sportszerűtlent, de ebből nem tudott profitálni a ZTE, egy perc volt vissza (78-73). Durham harcolt ki egy támadóhibát, majd Barnes küldött a helyére egy közelit, ezzel pedig el is dőlt a találkozó. A Szolnoki Olajbányász szinte végig vezetve nyert a forduló egyik rangadóján. 84-80.