Nem tudta megszorongatni a Kecskemétet a ZTE

Megvan sorozatban az ötödik győzelem is. Oda a zalaiak szériája.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Zalakerámia ZTE KK 83-63 (15-9, 22-20, 26-17, 20-17)

Play-out, 5. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
V.: Praksch P., Nagy V., Lengyel Á. (Faidt M.)

KTE: Wittmann 12/6, Thomas 18/3, Jaramaz 16/9, Kucsera 2, Karahodzsics 7. Csere: Fazekas 14, Dramicsanin 6, Lukács D. 4, Tóth B. 2, Ivkovic 2, Körmendi -.

ZTE: Simon K. 12/6, Polster 6/6, Bonifert 6, Vuko 5, Szabó Zs. 13/3. Csere: Simó 9/6, Völgyi 6, Antóni 4/3, Makkos 2, Csuti -.

Immár komolyabb tét nélkül fogadta az alsóházat vezető Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét a Zalakerámia ZTE KK-t a play-out ötödik fordulójában.

Jobban kezdett a sorozatban négy győzelemmel álló KTE a szintén négy siker után érkező ellenfél ellen: 8-2-es hazai vezetésnél Simon triplája kellett, hogy ne szakadjon le túl hamar az együttese. Szabó is betalált, egy pontra jött vissza a Zete, a következő négy és fél perc viszont nem sikerült jól a vendégeknek: a negyed végén ugyan tudott még kettő pontot jegyezni, a KTE viszont hetet is dobott, így hatpontos hazai vezetéssel zárult az első tíz perc. 15-9.

Simon büntetőire Wittmann dobott egy triplát, Thomas zsákolása után pedig már a tízhez közelített a különbség (20-11). Wittmann kettesével meg is lett a közte tíz (25-15), de Simon és Antóni is eszmélt – mindketten egy-egy triplát süllyesztettek el. Tartotta a négypontos hátrányát a ZTE, azonban Jaramaz és Thomas is betaláltak kintről gyors egymásutánban, Karahodzsics közelije pedig már tíz fölé vitte a különbséget. Innen viszont már csak a ZTE talált a gyűrűbe, így nem maradt meg a kétszámjegyű differencia a nagyszünetre. 37-29.

Ott folytatta a ZTE, ahol abbahagyta: Polster triplája landolt a gyűrűben, majd Thomas és Bonifert váltott kosarat. Wittmann kapcsolt magasabb fokozatra, s előbb gólpasszal szolgálta ki Karahodzsicsot, majd ő maga is vállalt egy kettest – visszaállt a közte tíz (44-34). Állandósult ez a különbség a következő percekre, majd Jaramaz tett rá még kettőt, Thomas pedig faulttal is bedobta, ráadásul a büntetője is talált (55-40). Úgy tűnt, egy pontot tud faragni tetemesebb hátrányából a ZTE a negyed végéig, de az etapot Jaramaz triplája zárta. 63-46.

Thomas ismét egy gól jó plusz büntető-akcióval jelentkezett, meglett a húszpontos előny a KTE-nek, majd Fazekas kettesével 22-re nőtt a hazai fór. Wittmann hármast tett helyre, aztán egy kettest, a ZTE viszont teljesen lefagyott: az iménti tíz pontra egyetlen vendég válasz sem érkezett egészen a negyed közepéig, amikor Simon dobott be két büntetőt. Innen rákapcsolt a ZTE is, de már a harmadik negyed végi különbség is meccsdöntőnek tűnt, a negyedik negyed első felében pedig minden kérdés eldőlt: magabiztosan nyert a KTE, így újabb lépést tett a play-out megnyeréséért. 83-63.

Fotó: Bálizs Zsuzsa