Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Kaposvári KK 62-74 (15-20, 22-21, 14-21, 11-12)

V.: Földházi T. P., Nyilas I., Lengyel Á. J. (Farkas Z.)

KTE: Pollard 19, Milutinovics 18/6, Jaramaz 10/6, Kucsera -, Karahodzsics 8. Csere: Dramicsanin 5, Wittmann 2, Kiss D. -, Lukács D. -.

KKK: Hilliard 20/3, Price 9/9, Plézer -, Martin 15, Csorvási 4. Csere: Ford 15/3, Hendlein 6/3, Krnjajski 3, Puska 2.

A Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét és a Kaposvári KK is megnyitotta a 2021–2022-es idényt a férfi A-csoportban – Kecskeméten kezdtek a felek.

Martin és Price hozott rögtön öt pontot a Kaposvár javára, Pollard és Milutinovics ugyanennyivel válaszolt a negyedik perc közepéig. Kétszer is visszavette a vezetést a vendég csapat, de mindig érkezett egy-egy hazai játékos, aki rögtön egalizált. Karahodzsics kettesével a vezetést is átvették a házigazdák, a különbséget pedig Pollard büntetőivel növelték is (13-9) – de csak rövid időre, Price ugyanis előbb gólpasszt jegyzett Ford zsákolásánál, majd egy triplával fordított. Price volt igencsak elemében: két pattanó is nála kötött ki, majd Martinnak is adott egy asszisztot. Öttel nyerte az első negyedet a Kaposvár (15-20).

A második tíz percet a KTE kezdte 5-0-lal, sőt Karahodzsics folytatta a pontgyártást, így ismét a hazaiak vezettek. Azonban Milutinovics hármasa után sem lélegezhettek fel: Krnjajszki talált be a következő támadásból, majd Puska vette vissza a vezetést a vendégeknek – ami Jaramaz hármasáig tartott (28-26). Hendlein triplájával távolodott a Kaposvár, Milutinovics hármasát pedig Hilliard „nullázta ki”, aki ráadásul két büntetőt is bedobott a következő támadás során. Négy pontot megtartott előnyéből a Kaposvár a nagyszünetre – 37-41-ről jöhetett a folytatás.

Martin közelijével nőtt a különbség, de Milutinovics faulttal együtt talált be, az értékesített büntető pedig egyre hozta vissza a hazaiakat. Újabb pontokkal jelentkeztek a vendégek, Csorvási révén lett újra közte öt, majd Ford hármasa is talált (44-52) – szükségesnek érezték az időkérést a hazaiak. Dramicsanin távolija nem ért célt, Ford közelije viszont igen, ezzel meglett a tíz közte (47-57). Eggyel nagyobb fokozatba kapcsolt a Kaposvár, aminek meglett az eredménye: héttel nyerte a harmadik negyedet (51-62).

Négy kecskeméti pont és egy közel két és fél perces kaposvári gólcsend jelezte, nincs még lefutva a meccs. Kissé nehezebben érkeztek a kosarak, a jobb kecskeméti kezdést rosszabb folytatás követte: Hilliard négy pontot jegyzett a KKK-nak, míg a hazaiak nem tudtak betalálni. Tíz pontot hozott az utolsó negyed első hat perce, majd Jaramaz törte meg a mintegy négyperces hazai pontatlanságot. Ezzel is csak tíz lett közte, eldőlni látszott a találkozó (58-68). A Kaposvár sem jeleskedett támadásban, de ezt nem tudta kihasználni a KTE – negyedbeli kilenc-kilenc dobott ponttal érkeztek meg a felek a meccs utolsó percébe. A végén Price villant egy triplával, majd Dramicsanin közelijével alakult ki a 62-74-es végeredmény.

Kiemelt kép: hunbasket.hu