Dudaszó előtti triplával nyert az Alba Szegeden

A lefújás előtt 1,4 másodperccel szerezte meg a vezetést a Fehérvár.

:

:

Péntek este Szegeden vendégeskedett az Alba Fehérvár együttese, amely egy ponttal győzte le Szrecsko Szekulovics csapatát egy felkészülési mérkőzés keretein belül.

Az első negyedben egyik fél sem tudott ellépni, tíz perc elteltével 21-21 állt a táblán, ami meg is felelt a játék képének. A következő etap során a hazaiak voltak jobbak, kétpontos előnnyel vonultak a nagyszünetre. Ahogy kedden Egerszegen, ezúttal is a harmadik negyedben vettük át egyértelműen az irányítást, elléptünk, 21 pontot dobtunk, a vendéglátók 15-öt. A záró időszak bőven tartogatott izgalmakat, a hazaiak várták jobb helyzetben az utolsó pillanatokat, azonban Stacy Davis mintaszerű, a záró dudaszó előtt 1,4 másodperccel szerzett triplájával 83-82-es győzelmet arattunk – írja a fehérváriak beszámolója.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Alba Fehérvár 82-83 (21-21, 24-22, 15-21, 22-19)

Az Alba Fehérvár pontszerzői: Turner 13, Balsay 2, Curry 21/9, Davis 14/6, Ahmad 13, Csere: Takács Milán -, Lukács -, Awogbemi Sodiq -, Takács Martin 3/3, Omenaka Godwin 17, Kass -.

Fotó: Bálizs Zsuzsa