:

DEAC U23 – NKA Pécs 70-65 (11-10, 16-18, 21-22, 22-15)

DEAC: Balázsi 12/3, Kenéz 10/3, Gáspár 11/3 (+10 lepattanó), Fábián 4, Neuwirth 8/6. Cs: Ságodi 8/3, Hőgye 15/3, Várszegi -.

NKA: Kerpel-Fronius 13, Kovács 5, Meleg 18, Meszlényi 14/3, Djordjevics 8. Cs: Benke 2, Scherer 5/3, Lados -, Kazy -, Rátvay -.

Folytatódik a DEAC-csoda: az NKA Pécset is elkapták Andjelko Mandics fiataljai az Oláh Gábor utcában. Már az első negyedben látszott, hogy a debreceniek korábbi ellenfeleihez hasonlóan a baranyaiaknak is meg fog gyűlni a bajuk a fehér-feketék szervezett, fizikális védekezésével – ez persze fordítva is igaz volt, minden pontért meg kellett küzdeniük a feleknek. A második etapban is hasonló volt a játék képe, fej-fej mellett haladtak a csapatok, de az első kisszünet egypontos hazai fórja után a nagyszünetben a vendégek jártak eggyel előrébb. A harmadik negyedben hatékonyabbak voltak a támadások, de továbbra sem tudott ellépni egyik csapat sem. Egálról indult az utolsó két perc is, Hőgye középtávolijára Djordjevics válaszolt közelről (63-63). Az amúgy halványabban játszó Neuwirth állt bele fontos hármasba, és az behullott. Húsz másodperce maradt az NKA-nak, Kerpel-Fronius triplája kimaradt, a hátralévő másodpercekben jól menedzselték előnyüket a cívisvárosiak. A MAFC-hoz hasonlóan a pécsieknek is a borzalmas triplázás (2/19) lett a veszte Debrecenben, a többi mutató kiegyenlített volt. Győzelmével megelőzte ellenfelét, és már második a DEAC, mindkét csapat 6-1-gyel áll. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: klikk.

Jászberényi KSE – Vasas Akadémia 62-84 (16-11, 16-30, 13-18, 17-25)

JKSE: Csík 6, Mester 2, Olasz 7, Meleg 5, Velkey 3. Cs: Rosics 12/6, Kucsora 14/6, Homoki 6, Czirbus 7, Kovács -.

Vasas: Fekete 10/3, Moravcsik 6/3, Kelemen 2, Radics 13/3, Andrássy 10. Cs: Farkas 16/12, Cseh 8, Marcikics 18/6, Dormán 1, Pleesz -.

A második negyedben robbantott, végül simán nyert a Vasas Jászberényben. A pontszegény első perceket követően a kék-fehérek kapták el a ritmust, az első negyedet meg is nyerték. A második játékrészben magasabb fokozatba kapcsoltak a vendégek, miközben a JKSE nem javult támadásban, így a nagyszünetben már a piros-kékeknél volt az előny. A fordulás után próbáltak zárkózni a jászságiak, de mindenre volt válasza a piros-kékeknek, sőt, a tízet is átlépte a különbség. Innen már nem volt visszaút a berényieknek, sőt, a záró dudaszóig tekintélyesre hízott a differencia. A Rakics-legénység újbudai játékának inverzét mutatta, gyengén tripláztak és nyoma sem volt a remek csapatjátéknak támadásban, összesen 8 gólpasszig jutottak. A fővárosiak játéka viszont kezd összeállni, a jó védekezés mellett támadásban is egyre hatékonyabbak. Ez volt a jászberényiek harmadik veresége, a fővárosiak már öt győzelemnél járnak. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: klikk.

Phoenix-MT Fót – TF-BP 79-95 (13-22, 27-23, 21-22, 18-28)

MT: Katona 16/9, Bonifert 1, Varga 18 (+10 lepattanó), Santiago 20/6, Kékesi 2. Cs: Bus 10/3, Nagy 12/6, Berár-Guóth -.

TF-BP: Anda 24/9 (+10 lepattanó), Oroszi 13/9, Csikós 18/18, Szántó 5 (+13 gólpassz), Dancsecs 24/6 (+12 kiharcolt fault). Cs: Gémes 4, Nagy 3/3, Tóth 2, Simon 2.

Az első és az utolsó negyedben domináló TF-BP Fóton szerezte meg második győzelmét. A 3. perctől végig a Tehetséges Fiatalok vezettek, a nyitó játékrész végére már magabiztos előnnyel. A második negyedben a tízet is átlépte a differencia, de a pontgazdag játékrész második felében ötre jöttek vissza a hazaiak. A fordulás utáni percekben felváltva estek a kosarak, aztán egy 13-2-vel fordítottak a lila-fehérek, ám az etap utolsó hét pontját a vendégek szerezték. A végjátékot már a sárga-kékek uralták, végül nagyobb különbséggel diadalmaskodtak. Fővárosi oldalon a kezdőcsapat minden tagja legalább 16 VAL-ig jutott, kiválóan dobtak kintről (15/33), a Megyeri Tigriseknél Varga eddigi legjobbját hozta, de ez is kevés volt a gyenge védekezés mellett. Egyaránt 2-5-tel állnak a felek, így a győzelemmel meg is előzte ellenfelét a TF.

Ceglédi KE – Veszprém KK 94-77 (17-24, 28-23, 18-12, 31-18)

CKE: Tóth B. 11/6, Karavdics 21/6 (+13 lepattanó), Horváth 8/6, Kalassai 1, Lógár 2. Cs: Berkics 4, Kovács 18, Erdei 8/6, Csaba 8, Tóth Z. 9/3, Fodor 4/3.

Veszprém: Orgona 26/9 (+16 lepattanó), Kiss 6, Birkás 2, Madár 12/3, Szabó 19/9. Cs: Varga 4, Habel 8, Szeifert -, Ráskai -.

Fokozatosan kerekedett a Veszprém fölé a Cegléd. A feldobást követően még inkább a vendégek akarata érvényesült, tízzel is vezettek az első negyedben. A második játékrészre támadásban feljavult, átvette a vezetést a CKE, de a félidő végén egy nagy rohammal fordítottak a veszprémiek. A harmadik negyed túlnyomó részében is vendégelőnyt mutatott a tábla, egy 8-0-lal sikerült fordítaniuk a hazaiaknak az etap végén. A végjátékra aztán elfogytak a bakonyiak, az utolsó percek már izgalommentesen peregtek le. Jó csapatteljesítménnyel és dobószázalékkal második győzelmét aratta a Karavdics vezette ceglédi alakulat, a piros-szürkék viszont egyre nagyobb bajban vannak, hiszen már találkoztak az ellenfelek többségével, de továbbra sincs győzelmük Orgona újabb remek egyéni teljesítménye ellenére sem. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: klikk.

MAFC – Óbudai Kaszások 92-69 (30-12, 22-13, 23-28, 17-16)

MAFC: Buzás 11/9, Tóth 13, Bordács 15 (+13 lepattanó), Biber 6, Misek 7/3. Cs: Komma 5, Pintér 3/3, Matejovics 2, Bősze 2, Herló 4, Csapai 18/6, Polgárdy 6/6.

Óbuda: Armaghani 14 (+10 lepattanó), Boros 11/6, Ormai 6, Farkas 13/3, Lőrincze -. Cs: Bartos 10, Varsányi 9/9, Bodnár 6, Korompay -.

Már az első félidőben eldöntötte a lényegi kérdéseket a MAFC a Kaszások ellen. A kiegyenlített első percek után egy elsöprő, 22-4-es futással már tíz perc után jelentős előnyben voltak a műegyetemisták, a második negyedben is tovább nyílt az olló. A fordulás után már a harmincat is átlépte a differencia, de aztán elkapta a fonalat támadásban, valamelyest faragott hátrányából az Óbuda. A zárónegyed ezzel együtt sem tartogatott nagy izgalmakat, két vereség után magabiztosan tartották otthon a két pontot az újbudaiak. A csapatként jól funkcionáló hazaiak az első félidőben lehengerelték ellenfelüket, a folytatásban sok lehetőséget kaptak a fiatalok. A továbbra is hiányos kerettel felálló sárga-feketéknek sem jó védekezésükből, sem veszélyes kinti dobásaikból nem sikerült sokat megmutatniuk, így hamar elszálltak győzelmi esélyeik. A piros-feketéknek ez volt az ötödik győzelmük, a III. kerületiek mérlege 2-5.