Debrecenben nyert a KTE

Négy kulcsjátékosának hiányát nem bírta el a DEAC.

DEAC-Tungsram - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét h.u. 86-93 (21-14, 16-27, 13-17, 8-8, 7-14)

Bajnokság, 26. forduló
Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok
dr. Mészáros B., Minár L. B., Horváth Cs. B. (Hartyáni Zs.)

DEAC-Tungsram: Polyák 3/3, Hagins 13/6, Valerio-Bodon 25/18, Kovács 16, Aska 23. Cserék: Gáspár 4, Kerpel-Fronius -, Neuwirth 2.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Pollard 17/3, Jaramaz 9/9, Klobucar 11/6, Kucsera 8/6, Karahodzsics 11. Cserék: Lukács 2, Wittmann 15/9, Kiss -, Dramicanin 20/9.

Valerio-Bodon szerezte a találkozó első kosarát, hármast dobott a debreceniek fiatalja. Elkapta a fonalat a védő, újabb hármasával már 6-0-ra vezettek a hazaiak. Karahodzsics dobta az első kecskeméti kosarat, majd Pollard is bedobott egy közelit. Kovács büntetőjével és Valerio-Bodon harmadik triplájával lógott meg a DEAC, Klobucar duplája tartotta meccsben a vendégeket. Valerio-Bodon a hatodik perc elején szerezte meg negyedik tripláját, 13-7 a negyed közepén. A folytatásban is kézben tartotta a mérkőzést Berényi Sándor csapata, 17-7-nél kértek időt a vendégek. Kucsera hármasával folytatódott a találkozó, de érkezett Valerio-Bodon újabb triplája, így ismét tíz volt közte. A negyed hajrában nem változott a játék képe. 21-14.

A KTE kezdte jobban a második negyedet, 23-19-ra zárkóztak. Gáspár középtávolija esett be a vendégek gyűrűjébe, de Klobucar és Jaramaz kosaraival egyenlítettetek a vendégek. Azonnal időt kért a DEAC. Kovács duplája törte meg a hazai gólcsendet, Kucsera hármast dobott, Aska zsákolt. Felpörögtek az események. Pollard hármasával a vezetést is átvették a kecskemétiek, de Kovács gyorsan egyenlíteni tudott. 33-31, majd 33-33 a táblán. Szoros, izgalmas mérkőzés volt. Pollard büntetőjével és Lukács kosarával “meneteltek” a vendégek, de Aska újabb zsákolása után ismét csak egy pont volt közte. Az első félidő utolsó perce ismét Forray Gábor csapatáé volt, így a Kecskemét mehetett minimális előnnyel a nagyszünetre. 37-41.

Kovács duplájával indult a második félidő, majd Klobucar hármasa esett be. Dramicanin is távolról talált be, Valerio-Bodon zsákolása sem volt csúnya. Aska duplájával zárkózott tovább a tartalékos DEAC,  a folytatásban Wittmann az egyik, Kovács a másik oldalon talált be. A hazaiak derekasan küzdöttek, a Kecskemét minden “robbantási” kísérletét visszaverték, így a harmadik negyed hajrájára is szoros eredménnyel fordultak a csapatok. Kucsera dupláját követően, 47-53 volt a táblán, amikor a csapatok a negyed utolsó három percére fordultak. Aska dobott be egy büntetőt, de Dramicanin triplával válaszolt rá. A “tízet” is a KTE légiósa tette közé, de Neuwirth duplája egy kicsit könnyítette a hazaiak helyzetét. 50-58.

A KTE megérezte a vérszagot, hogy a Dzeletovicsot, Thames-t, Drenovacot és Tóth Ádámot nélkülöző hazaiak ellen lehet esélye. 52-61-es állásnál időkéréssel próbálkoztak a hazaiak. Polyák dobott egy hármast, Aska pedig zsákolt. Négyre olvadta a KTE-előny. Forray Gábor kért időt. Rossz kísérleteket követően a KTE szerzett pontokat, Pollard dobta be az egyik büntetőjét. A folytatásban Kovács az egyik, Pollard a másik oldalon dobott kosarat. A hazaiak mindent elkövettek, Hagins zseniális játékával döntetlenre mentették a rendes játékidőt. 71-71.

Óriási küzdelem volt a hosszabbításban is. 73-73, 76-76 is volt a táblán. Wittman és Valerio-Bodon is fontos kosarakat szerzett. Valerio-Bodon hármasával vette kézbe a meccset a DEAC, hárommal vezettek egy perccel a vége előtt. Klobucar egyenlített. 79-79.

A “hatodik” felvonásban a KTE ragadta magához a kezdeményezést, Karahodzsics szerzett fontos pontokat. A DEAC pontatlanul dobott, Wittmann pedig egy triplával bevitte a kegyelemdöfést. 86-93.