A Debrecen az egyenlítésért, a Szolnok a továbbjutásért lép pályára.

Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok, hétfő, 18:15
V.: Kapitány G., Győrffy P. A., Tőzsér D. K.

DEAC: Moody - Guyton - Somogyi - Drenovac - Tóth.

Szolnok: Warner - Badzim - Kovács - Subotic - Cakarun.

Az elődöntők másik párharca a DEAC – Szolnoki Olajbányász lesz. 2-1 az állás a Szolnok javára, amely az előző találkozón kiütéses győzelmet aratott.

Kovács Adrián, a DEAC vezetőedzője: Van, amikor a szavaknak nincs helye. Holnap karakterre, energiára és a legjobb kosárlabdánkra lesz szükség. Kemény negyven perc vár ránk, de ha fegyelmezetten végrehajtjuk a játéktervünket és tudatosan alakítjuk ki, majd értékesítjük helyzeteinket, akkor megvan az esélyünk a győzelemre.

Gasper Potocnik, a Szolnoki Olajbányász vezetőedzője: Újra egy kemény mérkőzésre számítok, ahogyan eddig is, most is azt gondolom, hogy új mérkőzés, új fejezet vár ránk, ami idáig történt az nem számít. Tiszta lappal megyünk holnap játszani, és szeretnénk megismételni megint a legutóbbi mérkőzésen nyújtott teljesítményünket. Nagyon sok fog azon múlni, hogy az adott napon mindkét csapat milyen mentalitással lép pályára. Reméljük, hogy a szokásos módon tudunk teljesíteni és meg tudjuk nyerni a mérkőzést, ha koncentráltan és agresszíven játszunk.