Megkezdődik a küzdelem a hetedik helyért.

DEAC - Sopron KC

Rájátszás, 7-8. helyért, 1. mérkőzés.
Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok, szombat 18:00.
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, dr. Mészáros Balázs, Fodor Attila (Zalai Ákos István)

Debrecen: Edwin - Neuwirth - Drenovac - Williamson - Buljevics.

Sopron: Nichols - Meszlényi - Griffin - Gill - Molnár.

A 7-8. helyért a Debrecen a Sopront fogadja az első mérkőzésen. Mindkét csapat 2-0-ra veszített az előző körben, a Debrecen a Honvéd, az SKC az NKA Universitas Pécs ellen.

Andjelko Mandics, DEAC: Nyilván nem egyszerű két vesztes párharc után egy harmadikba is belemenni, most leginkább fejben próbáljuk összerakni a csapatot. Bízom benne, hog ez sikerül, lehet, hogy ez lesz az utolsó bajnoki mérkőzésünk idén hazai pályán, szeretnénk jó teljesítményt nyújtani. Azt gondolom, hogy ezen a mérkőzéseken a napi forma mellett a koncentráltság és a motiváltság fog dönteni, remélem a mi javunkra.

Gasper Potocnik, Sopron KC: A DEAC-nak a negyeddöntőből való kiesés okozta csalódás után nem sikerült magára találni, tehát az előző körben kicsit hozzánk hasonló cipőben jár. Abban azonban biztos vagyok, hogy az előző kör gyengébb játéka után most egy nagyon motivált, a szurkolóinak bizonyítani próbáló DEAC vár majd ránk. Nekünk valahogy meg kell próbálni felvenni a kesztyűt”ű, csapatként játszva, az előző mérkőzésekhez képest sokkal jobb, illetve sokkal kevesebb rossz döntést hozva meg kell próbálni a maximumot nyújtani, sportemberhez méltón küzdeni a klubért, a mezért, és mindent megtenni a győzelemért. Hogy ez mire lesz elég a hosszú utazás után, az majd kiderül.