Csúcson a Rátgéber Akadémia, ők nyerték az U20-as bajnokságot

Gratulálunk.

:

:

A Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság idei nyolcas döntőjének utolsó napjához értünk, ahol a helyosztóké volt a főszerep.

A hetedik helyért a MAFC és a SMAFC csapott össze egymással. Az alapszakaszban veretlen, az idei nyolcas döntőn azonban még nyeretlen soproniak kezdtek jobban, de az első félidő végén egál volt az állás. A fordulás után azonban egyértelműen a Réti Boldizsár (11 pont, 12 pattanó), Horváth Máté (11 pont, 7 pattanó) és Hencz Balázs (7 pont, 11 pattanó) vezette SMAFC akarata érvényesült, amely nagyobb izgalmak nélkül verte a fővárosi együttest, így első győzelmével meg is szerezte a hetedik helyet (53-66). A budapestieknél ezúttal is Matejovics Máté (17 pont) volt a legjobb.

Az ötödik helyért még nagyobb különbség volt a Szolnoki Olajbányász és az Egis Körmend között. A vasi piros-feketék a torna házigazdájaként és favoritjaként kezdtek neki a csütörtöknek, ezúttal már Takács Kristófot is nélkülözték. A szolnokiak egy rendkívül egyoldalú meccsen, a hatalmasat játszó Pallai Tamás (47 pont, 10 pattanó, 62 VAL) és Kiss Dominik (7 pont, 5 pattanó) vezetésével nagyon simán szerezték meg az ötödik pozíciót (92-58). A körmendiek legeredményesebb játékosa Kiss Mátyás (16 pont) volt.

A bronzmeccsen jól kezdett a Paár Márk (23 pont, 11 pattanó, 4 gólpassz) és Puska Bence (22 pont, 7 pattanó) fémjelezte Kaposvári KK, és még a félidőben is vezetett egyetlen ponttal. A harmadik negyed aztán fordulatot hozott – itt 11 pontos előnyre tett szert a Takács Zsolt (18 pont, 8 pattanó), Varga Gergő Detre (11 pont, 4 pattanó), Horváth Ádám (10 pont) és Horváth Natan (7 pont) húzta Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely, amely itt megszerzett fórjából végig jól gazdálkodott, így a harmadik helyen végzett (65-74).

Az aranycsatában egy ponttal megnyerte az első negyedet a Kopácsi Ákos (15 pont, 4 pattanó), Tarján Izsák Simon (6 pont, 8 pattanó) és Dékány Imre (8 pont, 7 gólpassz) húzta Budapesti Honvéd SE, amely a B csoportos alapszakaszban megelőzte mai ellenfelét, az NKA Pécset. A mecsekaljai gárda azonban leginkább Schmera Gergely (17 pont, 15 pattanó), Herger Salamon (17 pont, 8 pattanó) és Scherer Bálint André (12 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) révén komoly előnyt épített ki magának a középső két felvonásban. A Honvéd megpróbált visszakapaszkodni a meccsbe, de reális esélye nem volt már a fordításra, így az NKA Pécs együttese lett a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság idei bajnoka (71-81).