Csirke Ferenc: ebben a háromhetes szünetben újra összerakjuk a csapatot

Edzői nyilatkozatok szombatról.

:

:

MVM-OSE Lions – DEAC 87-91 (19-12, 25-18, 18-18, 10-24, 8-8, 7-11)

Simon Petrov, MVM-OSE Lions: Ismét csodálatos „kosárlabda-este” Oroszlányon, nagyszerű közönség, tényleg megtiszteltetés itt edzőnek lenni. Sajnos nem voltunk ma okosak, nagyon jól kezdtünk, aztán elfelejtettünk védekezni és okosan támadni. Amikor pedig hosszabbításra kerül a sor sosem lehet tudni mi megy be és mi nem, szerencsétlenségünkre az övéik bementek, a mieink pedig kijöttek.

Andjelko Mandics, DEAC: Várható volt, hogy kicsit feszült mérkőzés lesz, mindkét csapatnak nagyon kellett a győzelem. Megmutattuk, hogy erős karaktere van a csapatnak, és valahogy sikerült nyerni, két hosszabbítás után. Nyilván szerencse is kellett hozzá, de a szerencsét is meg kell érdemelni. Gratulálok az OSE-nak is, és az én játékosaimnak is. Tényleg nagy csata volt és a szerencsésebb nyert.

Kometa Kaposvári KK – Egis Körmend 87-89 – h.u. (17-26, 22-9, 14-16, 21-23, 13-15)

Ivan Rudez, Kaposvár: Gratulálok a Körmendnek a győzelemhez, sok statisztikai mutató is azt bizonyítja, hogy saját magunk ellen játszottunk, ilyen volt például a büntetődobások százaléka. Vezettünk kilenc ponttal is a hajrához közeledve, lezárhattuk volna a találkozót, ennek ellenére három üres triplát dobhatott az ellenfelünk. Durázi Krisztofer meglepett minket, az ő távoli dobásai kellettek a vendégek győzelméhez. Keményen küzdöttek a játékosaink, a szurkolók kiválóak voltak, a védekezésünk jobb volt az eddigieknél. Amikor hárommal vezettünk az utolsó percben, nem lett volna szabad tripladobás közben faultolni, de ebből is tanulunk, ahogy az összes meccsből.

Kocsis Tamás, Körmend: Mindkét együttesnek gratulálok, aki szereti a kosárlabdát, érdemes visszanéznie ezt a mérkőzést. Egyik együttes sem dobott jól, de mindegyik nagyot küzdött, elképesztően fizikális volt az összecsapás. Boldogok vagyunk, hogy nyertünk, mindenki, aki pályára lépett, hozzátett valamit a sikerünkhöz. Nagy fegyvertény, hogy a végén, vesztes helyzetben is volt tartásunk, fel tudtunk állni és hosszabbításra mentettük a meccset. Külön köszönet jár a szurkolóinknak, akik a lefújás után hosszú percekig éltették a csapatot, edzőként és játékosként is ezért érdemes kosárlabdázni.

Atomerőmű SE – Szolnoki Olajbányász 76-83 (28-18, 18-23, 18-17, 12-25)

Csirke Ferenc, ASE: Gratulálok a Szolnoknak és nagyon szépen köszönjük a szurkolóknak ezt a hangulatot, nagyon sajnálom, hogy ezt nem tudtuk győzelemmel meghálálni. Persze lehetne azt mondani, hogy teljes volt a csapat, de mi tudjuk, hogy mik a problémáink, rengetegszer elmondtuk, hogy milyen szituációban vagyunk. Nagyon szépen köszönöm Kovács Ákosnak, aki ezt a 9 percet kibírta két hónap kihagyás után és egyetlen edzéssel a héten, ugyanúgy jár a köszönet Taiwonak is, aki 12 percet tudott a pályán lenni, illetve ide sorolhatjuk a Buckinghamet is. Ezek a percek segítették azokat a játékosokat, akik egészségesek és vitték a hátán a csapatot. Jelen pillanatban senkiben nem volt ennél több, a Szolnok tulajdonképpen felőrölte ezeket a játékosainkat. Ebben a három hetes szünetben újra összerakjuk a csapatot, nagyon remélem, hogy a szünet után olyan gárdával tudunk kiállni, ahol minden játékos teljes intenzitással tud edzeni és mérkőzést vállalni. A legnagyobb különbség az, hogy 19 pontot kaptuk indításból, ez körülbelül 3-4 meccsen szokott előfordulni az ellenféltől, ez egy ilyen mérkőzésen nagyon nagy szám. Nagyon sajnálom a szurkolóinkat, mégegyszer sajnálom, hogy ez a mérkőzés így alakult, remélem márciusban a hazai mérkőzéseken is ilyen szép számban kilátogatnak a sportszimpatizánsok.

Gasper Potocnik, Szolnok: Gratulálok a csapatomnak és természetesen a Paksnak is, egy kiélezett mérkőzést játszottunk, de tudtuk, hogy kemény találkozó lesz, amikor ide jöttünk. Ez a győzelem remélem levesz egy kis terhet a játékosaink válláról, hiszen az edzéseken látszik, hogy tudunk mi ennél jobban is játszani. Fókuszálnunk kell a következő feladatra és mennünk kell előre, mégegyszer gratulálok a csapatomnak.

Zalakerámia ZTE KK – HÜBNER Nyíregyháza BS 97-87 (21-38, 24-12, 26-19, 26-18)

Sebastjan Krasovec, ZTE: Ahogy vártuk, ez egy nehéz mérkőzés volt, de tudom, hogy sokan egy könnyű mérkőzést vártak. A Nyíregyházában nagyon sok jó egyéni képességű játékos van, lásd Perry. A tanulság, hogy senkit nem szabad lebecsülni, az ellenfél ma nagyot küzdött, ezt láttuk. A Nyíregyháza az edzőváltás óta sokat változott, ez ma is látszott. A mai meccsen rövidebb volt a kispadja, ez a lepattanókban is érződött. Ma nagyon rossz meccset játszottunk, remélem nem mostanában lesz ilyen és kellett a szerencse is ahhoz, hogy nyerjünk.

Darko Radolovic, Nyíregyháza: A liga jelenlegi egyik legjobb csapata volt a mai ellenfelünk. Jól felkészültünk a mai mérkőzésre és negyven percen keresztül harcban voltunk a győzelemért. A mai találkozóról hiányzott még egy magas emberünk, ami nehezítette a rotációnkat. Fiataljaink sokat fejlődtek, de nyomás alatt még nem tudnak úgy teljesíteni, mint szeretnénk. Minden más lesz, ha majd ebben is előre tudunk lépni.

Sopron KC – Naturtex-SZTE-Szedeák 71-75 (23-23, 20-17, 10-20, 18-15)

Kosztasz Flevarakisz, Sopron: Gratulálok a Szegednek a győzelemhez! Úgy gondolom, nagy erőket mozgósítottunk a végjátékban, hogy visszajöjjünk a meccsbe, miután tízpontos hátrányba kerültünk, onnan sikerült kiegyenlíteni. Ezután hoztunk néhány rossz döntést, de úgy gondolom, a legnagyobb problémánk most az energiával és a pszichológiával van. Néhány kulcsjátékosunk nincs jó formában támadásban, ráadásul a lepattanózást is elveszítettük. Próbálkoztunk magas és alacsony szerkezettel is, de egyik sem működött jól. Igaz, a végén így is volt esélyünk a győzelemre, de amíg mi kihagytunk egy triplát, ők bedobták, és ez eldöntötte a mérkőzést. Nekünk nehezebb volt a helyzetünk, mert ahogy mondtam, több kulcsjátékosunk is formán kívül játszik a kisebb-nagyobb sérüléseik miatt, de a következő meccsen Körmenden mindent meg kell tennünk azért, hogy kitaláljunk ebből a gödörből.

Nikola Lazics, Szeged: Gratulálok a csapatomnak, mert összességében jól játszottunk, főleg a harmadik és negyedik negyedben. Jó ritmusban védekeztünk, de támadásban voltak hibáink. Vezettünk tíz ponttal, és amit múltkor a Kaposvár ellen nem tudtunk végigvinni, most sikerült, és meg tudtuk nyerni a találkozót. Kis szerencsénk is volt a végén, mert egy labda döntött. Boldog vagyok, mert nagy szükségünk volt egy győzelemre. A Sopronnak vannak problémái, hiszen nagy nyomás alatt játszottak öt vereség után, de mi ma kihasználtuk az esélyt, és megérdemelten nyertünk.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 98-61 (33-11, 17-17, 24-16, 24-17)

Milos Konakov, Falco: Gratulálok a csapatomnak, mert úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy terveztük. Remek energiával játszottunk. Volt néhány rossz döntésünk, de ez előfordul, szedtünk 51 lepattanót és 22 gólpasszt osztottunk ki, jól ment a játék. Remek hangulatban is játszottunk, köszönöm a szurkolóknak, hogy ennyien bíztattak minket. Most van egy hetünk, készülünk az előttünk álló feladatra.

Forray Gábor, Kecskemét: Először is gratulálok a Falcónak, megérdemelten nyertek. Sajnos mi a buszba ragadtunk, nagyon lagymatagon kezdtük el a meccset, ami el is döntötte a találkozó sorsát. Ahogy mentünk előre a meccsben és láttam, hogy nem tudunk közelebb férkőzni, a szerdai meccset helyeztem előtérbe és próbáltam úgy forgatni a csapatot, hogy mindenki megfelelő időt legyen a pályán. Igyekeztem a fiataloknak is több esélyt adni, mert úgy érzem, hogy a mi csapatunk nem a pillanatnyi célt hajszolja, hanem lépésről-lépésre építkezünk. Az akadémistáknak ez egy nagy élmény és fejlődési lehetőség volt, hogy a címvédő otthonában pályára léphetnek, ebbe benne van egy nagyobb vereség. Most készülünk a szerdai összecsapásra.