Kosárlabda
Büntetőeljárás indult a Körmend-Honvéd meccsen történt szurkolói incidens miatt
Nyilvános rendezvényen elkövetett garázdaság bűntett gyanúja miatt.
:
:
Szombaton rendezték az Egis Körmend – Budapest Honvéd NB I/A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzést. A találkozó negyedik negyedében a hazai szurkolók egy csoportja között konfliktus alakult ki, amely verekedésbe torkollott.
Az ugytudjuk.hu meg nem erősített információi szerint az incidens a mérkőzés lefújását követően, a csarnokon kívül is folytatódott.
Az ügyben megkeresték a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetséget is. Bodár Péter főtitkár arról tájékoztatott, hogy egyelőre nem tud konkrétumokkal szolgálni, mivel a szükséges jegyzőkönyvek és egyéb iratok várhatóan csak a hét második felében érkeznek meg az illetékes bizottsághoz.
A rendőrség közlése szerint az eset körülményeinek tisztázására a Körmendi Rendőrkapitányság – nyilvános rendezvényen elkövetett garázdaság bűntett gyanúja miatt – büntetőeljárást indított.
Még jó hogy nem jönnek a Magyar Kupára
A nevek megvannak, már voltak kitiltva, csak elő kell szedni a névsort!