Bajnokok Ligája

Bravúrközelben volt a Falco Franciaországban

Hosszabbításban bukta el a magyar bajnok a Bajnokok Ligája-mérkőzést.

SIG Strasbourg – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely h.u. 98-86(24-16, 25-22, 21-24, 12-20, 16-4)

Bajnokok Ligája, L-csoport, 5. forduló
Strasbourg
Kozlovkis, Jacobs, Salins

SIG Strasbourg: Maille 16/,12, Taylor 18/3, Mitchell 12/3, Lansdowne 17/9, Udanoh 9. Cserék: Howard 13/9, Curier 9/9, Cavalière 4.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely: Váradi 11/3, Somogyi 6, Clark 6, Golomán 19/3, Keller 7. Cserék: Perl 24/3, Kovács B. -, Barac 10, Hawkins 3/3,

Lansdowne két triplájával indult a találkozó, míg az első szombathelyi kosarat Keller Ákos szerezte. A Falco visszaverte a kezdeti rohamokat, gyorsan rendezte sorait Milos Konakov együttese. 10-8-ra jöttek fel a vasiak, Somogyi nagyon jó ritmusban kezdte a mérkőzést. 13-10, majd 13-12 is volt az eredményjelzőn. A Falco azonban az első negyedben végig futott az eredmény után, nem tudta átvenni a vezetést. Sőt… Curier kosaraival 19-12-re megléptek a hazaiak, három perc volt hátra ekkor az első negyedből. Időkéréssel próbálta rendezni a sorait a magyar csapat. 24-16 lett a negyed vége.

Fotó: FIBA

Francia kosárral indult a második negyed, ezzel már tízzel vezetett a SIG Strasbourg. Perl Zoltán villant egyet, de Curier egy hármassal gyorsan visszaverte ezt a felzárkózási kísérletet. 29-20, majd Howard tripláját követően 32-20 volt az eredmény. Perl duplája hozta vissza tízre a Falcót. A negyed közepére állandósult a francia csapat fölénye. A hazaiak nagy kedvvel és jól kosaraztak, motiváltabbak voltak, mint a magyar bajnok. A sárga-feketéknél kevés volt jó a egyéni teljesítményből is, a védekezés is “döcögött”. Perl Zoltán játéka javult fel a félidő végére, így nem szálltak el a győzelmi esélyek. 49-38.

Fotó: FIBA

Mitchell és Golomán kosaraival indult a második félidő, 51-42-re jött fel a magyar csapat. A Strasbourg ezúttal is gyorsan visszaverte a felzárkózási kísérletet, Udanoh és Taylor pontjaival közel 20 pontra nyílt az olló. A nagy különbség ellenére parázs hangulat volt parketten, feszült volt a találkozó. A negyed közepén 67-48 volt a táblán, a Falco időt is kért. Clark büntetőzött jól, Hawkins pedig bedobott egy triplát. Barac csak az egyik büntetőjét dobta be, de így is visszajött a meccsbe a Falco. Perl dobott remek kosarat, tízen belül voltak a szombathelyiek, időt kértek a hazaiak. A negyed vége is jól alakult magyar szempontból, nem dőlt el a találkozó. 70-62.

Fotó: FIBA

Hazai kosárral indult a második negyed, de Perl triplája jobban tetszett a magyar szemnek. Váradi dupláját követően már csak öt pont volt közte. Clark is pontot dobott, lefagytak a francia “szerverek”. Időt kért Lassi Tuovi. Taylor rontott dobást, Golomán viszont jól büntetőzött. 72-71. Öt perccel a mérkőzés vége előtt ismét Golomán állhatott a vonalra, ekkor már a vezetést is átvették a szombathelyiek. Izgalmas, jó mérkőzés lett a végére. 74-75, majd 76-77 volt a táblán. Így érkeztek az utolsó három perchez a csapatok. A Falco két perccel a találkozó vége előtt kért időt, mert Taylor triplájával ismét a hazaik kerültek nyeregbe. Váradi rontott el egy távolit, Taylor egy duplával háromra növelte csapata előnyét. Golomán büntetőzött jól, majd Clark az egyik, Mitchel a másik oldalon osztott ki egy blokkot. Keller csak az egyik büntetőjét dobta be, ami azt jelentette, hogy hosszabbítás következett. 82-82.

Taylor szerzett fontos pontot a hazaiaknak, Maille hármasával pedig már öt volt közte. Kapkodóvá vált a magyar bajnok játéka, amit a Strasbourg könyörtelenül ki is használt. 98-86.

Pojaca

Pedig megérdemelt volna egy győzelmet a Falco Szova Optika Trend Szombathely KC.

Vulcano

???

Marillion

Tipikusan Pojaca hozzàszólàs,egy Pojacától!

Noname

Csak idekeveredett néhány koszladt ,ingyenélő Ossi.

Knézy Ernő

Vulkánó!
Az a harmat gyenge Fiba cup csoportunkból mind a kettőnek jo esélye van elődöntőbe jutnia.

Marillion

Pontosan ezt a felmentem kimagyarázom hozzászólást vártuk itt már szerintem többen is!

Knézy Ernő

Én meg téged vártalak,hogy milyen butaságal válaszolsz.ami tény ,az tény.

Vulcano

Ebből a csoportból pedig a Tenerifének még a döntőre is jó esélye van.
Tudod, az a Tenerife akikkel mi Beni és Zoli nélkül ki-ki meccset játszottunk.
És minket nem Portok meg Nagyváradok oktattak le…

Knézy Ernő

Ti benike zozóka nélkül játszottatok ki-ki meccset ,mi Boki -Caki nélkül idegenben.
1-1

Vulcano

A Nagyváradnak meg 60 pontot nem tudtatok dobni hazai pályán…

Knézy Ernő

Ja,csak nem véletlenül vannak top 4ben.

Petike97

Top 4 ben????hol a román 2. Bajnokságban?

Knézy Ernő

Tudod,ők sikeresek a kupában,nem ugy mint ti.

Vulcano

???

Marillion

És Mondod ezt éppen te! És ti hol vagytok a jelenben sikeresek? Lehet bizonyítani majd a következö kupasorozatok valamelyikében!Persze ha neveztek egyáltalán?

2lee14

Tudjuk tudjuk. Szolnok a legjobb, Szolnok jobb lenne, Szolnok mindenkit elverne,szarfalco, silverhely stb stb. Csak akkor miért nem a Szolnok van itt? Ja hát igen…??

Vulcano

Majd jövőre megmutathatják.
Már ha eljutnak addig.

Vulcano

Fanatic! Merre vagy?
Csak mert én már a 4. szolnokit számolom egy falcos cikk alatt.
Vagy ilyenkor nem vagy olyan érzékeny?

Dallas

Egy kicsit olyan vagy aki szereti ha piszkálják , hogy leírhasd : piszkálnak ,olyan mártírkodó típus aki feláldozza magát a gonosz erők támadásának 🙂

Marillion

Knézy Ernő kezdte ma is! Vagy gratulálok vagy kussba vagyok ha misik csapathoz hozzászólok! Mondjuk ez az én saját stilusom,sokan nem képessek itt erre a szinvonalra!

Dallas

Áh bakker Marillion….. . őszinte leszek te vagy a másik ilyen .) de ez nem rossz tulajdonság, nem érts félre , de igy ti magatok is etetitek a “trollt” öngerjesztő lesz a dolog .) Én például soha nem írok sárgapárnának ,max egyszer amikor viccelődött a mi Dominikai ex félistenünkön ,de hát ott igaza volt ( sajnos) 🙂 és ott is annyit írtam kb. hogy kapd be ,igazad van . és nem is írt rá semmit , éhenhalt rögtön a troll 🙂 de persze ha etetik feltámad mint a főnix. és hát etetik bőséges falatokkal 🙂

Marillion

Ez gyógyíthatatlan ellentét,ami itt feszül,nem kell hogy szeressük egymást,de ez az állandóan megkeresem a másik csapat cíkkét csak azért hogy szájkaratéban ki a jobb,ezzel mi a cél egyik vagy másik oldalon?

zsoti

ha kikaptak és már nem juthatnak tovább ekkor ez a mai nap dupla ünnep!!!!

Mendez

Ünnepelj, eddig a BL mellett is orrba-szájba lettetek szopatva, mi lesz ezután?

Sárgarabszolga

a falco-blama tovább folytatódik,továbbra is nyeretlen a csoportban a szombathelyi cinegék szárnyaszegett, jelentéktelen csapata.

Vulcano

Ez a jelentéktelen csapat történelmet írva megnyerte a csoportját és bejutott a legjobb 16-ba, valamint toronymagasan vezeti a bajnokságot.

Marillion

És csinált még egy plusz helyet a Magyar férfi kosárlabdázásnak a BL-ben a köv. kiirásra! Már csak vállalni kell!

Mendez

Ez a jelentéktelen csapat felmosta veletek a padlót a saját akolotokban buckáscig@ny!

Marillion

Nekem mindkét kocsi megfelelne,ha nem az egyik akkor a másik,de csak Fordra telik!

Motoros

Nem túl jó választás,a szervizvezető a haverom, szükséged lesz rá ?.

Marillion

Akkor igy jártam,tovább állok.

Kaposkosár KKK

Én láttam sajnos semmit semmilyen formában ebből a mérkőzésből de a D eredmény önmagáért beszél …
Küzdeni tudás gondolom jeles és tuloràra kényszerítve Strasbourg
Gratulálok

Heindrich

Gyenge ??

Zsarkov

Írja a sok nagyokos, hogy ha ez, vagy az bemegy, nyerhettek volna, sőt a pápaszemes törpe lenyilatkozta, hogy ő bent látta Zolika dobását…, közben meg a valóság ?????

Mendez

Ilyen ez, egy francia csapat ellen hosszabításban vereség.
A magyar második meg edzőpartnernek is gyenge.

KD

Ha a Szarvas Gabi nem posztol a facebook-n, még bajnokságot is nyerhetettek volna…. Közben meg a valóság:???

Knézy Ernő

Vered arra h 3.adjára bajnokok letettek ?
Kurva gyenge , csak mondom.

Marillion

Nekünk csak 1980-tól íródik,nektek meg már 1959-től! Volt idő összegyüjteni a különbséget…! Na akkor Sportszerűségből is kurva gyenge,csak mondom!

Vulcano

Egyszer a 3.-at is meg kell nyerni.
Vagy ti a 2. után kapásból a 8.-at nyertétek meg??
Arra meg had verjük már, hogy az utóbbi évtized zászlóshajójának, otthonában, 5. meccsen elsöprő győzelmet arattunk.

2lee14

Tudjuk tudjuk. Szolnok így Szolnok úgy, Szolnok a világverő, Szolnok mindennek az ura tudjuk tudjuk.

Vulcano

Mondod ezt miután egy harmat gyenge Fiba Cup csoportban is csak pofozózsákok voltatok, ebben a sorozatban pedig 2-12 a mérlegetek, köztük egy 40 pontos zakóval.

Zsarkov

Hogy jön ide az Olaj? Ez a cikk arról szól, hogy sorozatban obládoltok, közben meg hiú ábrándokban ringatjátok magatokat…, Zolika tulajdonképpen bedobta a végén ???

Marillion

És még kérded? Hát csak úgy jön ide az Olajkád hogy ti magatokkal hozzátok ide a provokatőr hozzászólásaitokkal!

Vulcano

Talán úgy jön ide az Olaj, hogy már megint egy szolnoki csőcselék jár ide irogatni.
És kicsit vicces, hogy amíg mi a legjobb 16 között 3 ki-ki meccset játszottunk, addig titeket boldog boldogtalan felpróbált idén a nemzetköziben?
Bár értem a frusztrációt. Zsinórban 4 vereség tőlünk, az megteszi a hatását.
Majd jövőre bizonyíthattok a BL-ben.
Most akár 3 meccset is össze tudtok majd kaparni, márha túl juttok a selejtezőn.

Knézy Ernő

Aranyalba

Ezen a szinten azért durva, hogy egy légiós rendszeresen 3 pont körül dob. Kár volt rá várni 20 percet az indulásnál , az elalvás miatti késés jó szerződésbintási indok lett volna. Több perc maradt volna Kovács B-nek , jót tett volna a fejlődésének , hazaiba simán elbírtátok volna. Lehet, hogy jövőre , O lesz az első számú fiatal , Hawkins perceivel jól járna
Keller Ákos kihagyott büntetői pedig koncentrációs probléma nála. Neki amúgy sem sikerül mindig csak a játékra figyelni , nem kellene még azon rugoznia , hogy minek a középszakasz , meg, hogy hol játszik a válogatott .

Marillion

Ákos ha 24/24 ben gyakorolhatná a büntetőket meg a középtávoliakat sajnos akkor sem lenne már hatékonyabb ezen a téren…Nem tőle várható el hogy ilyen kiélezett szituációban kivégezze az aktuális ellenfelet!

Xero

Én már annak is örültem, hogy egyet beobott Ákos.. 😀 Amennyire rossz büntiző, ahhoz mérten megtette, amit megkövetelt a haza..

Rózsabimbó

0-5

KD

Elélveztél?

Marillion

Közben a jólismert többiek is beszivárogtak Zsarkovnak is a Falco jelenti a mindennapokat!

Vulcano

2-12?

KD

A második félidő ötödik perce körül,-20-nál azt gondoltam,hogy ezt a meccset és úgy a BL-t már elengedtük, főleg úgy, hogy nekünk két utazással és közte a Kecsó meccsel 5 napon belül a harmadik meccsünk volt, a Strasbourg pedig a hétvégén nem is játszott. ( Azt mondjuk nem értem, hogy miért nem játszhattunk mondjuk kedden, mint a Rytas és a Tenerife , vagy mondjuk esetleg szerdán, nekünk a FIBA berak 5 napon belül két idegenbeli meccset). De aztán nem estek be a hazai triplák és fokozatosan jöttünk fel, főleg Zozo, Barac és Golomán Gyuri kosaraival. Azt láttam, hogy a franciák a… Olvass tovább »

Xero

Igen, ezekkel is nyerhettünk volna.. De szerintem a döntő momentum az volt, amikor GG megcsinálta magának a tök tiszta helyzetet és aztán nem esett be a (talán) horog, amivel 4-gyel mehettünk volna, helyette az ellentámadásból a franciák dobtak egy triplát és visszavették a vezetést..
De ne legyünk elègedetlenek, így is szép volt ez a teljesítmény. 🙂

Marillion

Gyurinak akkor bátrabban végig kellett volna vinni a palánk alá a mozdulatsort akkor nincs a horog dobás de esélyesebb lett volna a kettes + esetleg egy fault amivel + 1 büntető! Ilyenkor látszik meg ha nem igazol egy csapat a palánk alá egy klasszikus centert! De Gyuri igy is nagyot ment!

Endre

Jò meccs lett a végère, a màsodik fèlidőre nagyon összeszedtètek magatokat. Van tartàs a falcoban. Emelem a kalapomat. Még ha nem is lett győzelem jàr a gratulàciò!

Szzs

Szolnoki szurkolóként mondom, hogy minden tiszteletem a Falco csapatának! Bravúros eddig eljutni magyar csapatként és ha még egy-két jobb legiósotok lett volna….! Gratulálok még egyszer! Az utolsó meccset azért húzzátok be. További sok sikert Nektek és remélem a bajnoki döntőben találkozunk! Győzzön a jobbik! Hajrá Olaj!!!!

Petike97

Köszönjük neked.Vannak még rendes Szolnokiak.

Hmafino1

Hát igen.Így is lehet! Köszönjük!?

Marillion

Az ilyen beállítottságú Szolnokiaknak kivánok további szép sportsikereket! Köszönjük!

2lee14

Ha csak egy kis szerencsénk van a végén… De ugye nincs ha….na mindegy. Megyünk tovább.

Ernő bácsi meg had erőlködjön.?

Knézy Ernő

Egyébként gratulálok a falconak, majdnem bravur volt!
Joejt !

Vulcano

???

Marillion

Nekünk ilyen Szolnokiak mint ti itt páran ne gratulálgassatok! Kösz de nem kérünk belöletek! Foglalkozzatok a saját csapatotokkal,még esélyesek vagytok szép bajnoki végeredményre és jőn majd vele a BL is,meg lehet mutatni….

Knézy Ernő

.

Vulcano

???

WSreborn

Párna! Tűzoltók száma mennyi volt anno?? Vagy erre sem válaszolsz?

Csippa

És én értem ,h ez elég a hazai bajnokságban és nem akarták megbontani a hierarchiát, de Hawkins helyett egy minőségi légiós itt is továbbjutási lehetőség lett volna :(. Én nagyon sajnálom ezt ilyen menetelésnél.

Petike97

Most már teljesen mindegy,ez van…Egyébként igazad van.

Marillion

A két ország bajnoksága ill. a két csapat játékoskeretének minőségi különbsége az ami ezen a szinten meghatároz mindent! Bravó a csapatnak,hogy idáig eljutott! A tanulság az hogy ha bajnokságot nyersz akkor el kell döntened azt is,hogyha nevezel egy adott nemzetközi kupasorozatba és ott élesebben bele akarsz szólni a nagyok dolgába akkor nem elég csak a Magyar válogatott gerince,hanem dinamikusabb labdabiztosabb,és ponterősebb légiósokat kell keresgélni! Gratuláció,a csapatnak a stábnak és mindenkinek a BL élményekért! Mi Szombathelyíek büszkék vagyunk a csapatunkra! A riválisok meg úgy köszörülnek rajtunk ahogy akarnak,ez legyen az ő gyözelmük!

WSreborn

Már korábban írtam, hogy a keretetek a bajnokság és kupa megnyeréséhez több, mint elég, de a BL 2.körhöz kevesek a légiósaitok.
Kérdés, hogy a magyar magotok együtt marad e? Ha igen, akkor 4 erős légióssal a 8 reális cél jövőre a BL-ben.

Xero

Persze jól hangzik ez állandóan, hogy miért nincsenek jobb légiósok.. De a valóság az, hogy nincs végtelen büdzsé.. Aki meg olyan jó játékos, az meg úgyse jönne ide pl. Szili cseréjének 10-15 percre..

Marillion

Erre is van megoldás,ha a büdzsé három légióst is megenged de egyik sem az a “totálban használható”, akkor a három árában hozzanak csak kettőt,de olyanokat akik bármikor elő tudnak lépni pontszerzésben is ha a csapatban másoknak éppen nem megy! Voltak ilyen légiósok a Falconál korábban! Posztoktól függetlenül PL. a közelmultból Govens,aki ha most Hawkins helyett mondjuk itt lett volna akkor talán beljebb vagyunk tegnap is!

Xero

Hát én erősen kétlem, hogy hármújuk fizujából telne 2 klasszisra. Ráadásul szerintem Barac teljesen jó és kell a csapatba. Talán a 3 fizuból lehetne 1 sztárt hozni, de akkor csak 7-en lennénk..

Marillion

Nem kell sztár,de ha ketten hoznak egy KB. Govens átlagot vagy csak egy már akkor beljebb vagyunk! Semmi bajom Baraccal,Clarkkal sem tölük ennyi mert hasznosak küzdenek betalálnak,de akkor legalább ha már eldöntöttük hogy a sok frontos helytállás miatt kell az a 3. légiós is a rotációba akkor neeemááár egy jelentéktelen keret tölteléket hozzunk,aki csak el alibizik fel és alá!

Xero

Hát szerintem Govens fizetésben magyar szinten “sztár kategória”, szóval remek példa arra, amit mondtam. Másrészt arra is, hogy ő sose jönne ide 10-15 perces játékosnak.. Márpedig azt be kell kalkulálni, hogy a 6 válogatottnak min. 25-30 perceket játszani kell, de van köztük, aki többet is tud/szokott.

Knézy Ernő

Tudom, nehéz elfogadni az Európa lúzer csapata című díjat.

Vulcano

Sírjál Ernő!
???

Knézy Ernő

Köszönöm , hogy ennyit foglalkozol velem!

Mendez

Csak amennyire te rajongasz a Falcoért! 🙂

Vulcano

Kell neked tátott szájjal a faszerdőbe futkozni?

Petike97

És a Szolnok akkor mi?A világ lúzer csapata????

Mendez

És micsoda dicsőség amikor egy ilyen lúzer csapat földbe döngöli a kedvenceidet a buckaligetben! 🙂

Knézy Ernő

Atti!
Nem értelek.

Mendez

Csodálnám is ha értenél Rikárdó!
A kedvedért nem tanulok meg lóvári nyelven, ne haragudj.

Knézy Ernő

Bár ennyien lennétek kemények szemtől szembe , mint ezen a remek oldalon.

Vulcano

Fu bazdmeg?
Jó, hogy még neked áll feljebb.
Bohóc?
Majd mondj egy helyszínt meg egy időpontot?

Knézy Ernő

Már lebohócoztál ma egyszer.
Megértettem , nem kell többször . Koszi, unalmas vagy.