B-csoport: Az NKA Pécs nyerte a presztízscsatát

A BKG jutott elsőként a Hepp Kupa-négyesdöntőbe, a MAFC-ot ejtette ki.

:

:

Az óév utolsó és az újév első hetére is jutott egy-egy mérkőzés a másodosztályban, sőt már a Hepp Kupa-négyesdöntő első résztvevője is ismert.

A Piros-csoportban pécsi rangadó nyitotta az évet: a PVSK-tartalék odahaza kapott ki a Rátgéber Akadémia növendékeitől. A Zöld-csoportban a járvány miatt szünetre kényszerülő Pénzügyőr az Óbuda ellen pótolt meccset – vereség lett a vége.

A Hepp Kupában lejátszották az első negyeddöntőt: a BKG a MAFC majdnem negyvenpontos legyőzésével jutott a négy közé.

NB I/B

Piros-csoport

8. forduló

Rab Gyula, a PVSK edzője: Sajnos az első két negyed után már tetemes hátrányba kerültünk. Bár próbáltunk felzárkózni, kulcsszituációkban többször hibáztunk, kihagytunk sok büntetőt. Jobb évkezdetre számítottam!

Ivica Mavrenski, a Pécs edzője: Egy nagyon jó meccsen vagyunk túl. Gratuláció jár mindkét csapatnak! Abban a ritmusban játszottunk végig, ahogy szerettünk volna, ez segített minket abban, hogy ma nyerjünk.

Pécsi VSK-CARGATE – NKA Pécs 75-85 (19-27, 14-21, 22-19, 20-18)

PVSK: Meleg G. Z. 19/3, Rátvay B. 16, Carev 16/6, Bíró L. 11/3, Bor S. 6, Heimann B. 5/3, Erdei Á. 2, Lakatos P. -, Riskó -.

Pécs: Benke K. 21/3, Lados 14/6, Gáspár M. 10/3, Fülöp Zs. 8/3, Váits 8, Scherer 7, Rosic 5, Kocsis Z. 4, Fekete D. 4, Kollár 2, Herger 2.

5. forduló

dr. Bagi Melinda, a Pénzügyőr edzője: Először is gratulálok ellenfelünknek, és köszönjük rugalmasságukat a vírushelyzetre és sérültjeinkre való tekintettel! Elsősorban az volt a célunk, hogy egy ilyen kaliberű csapattal szemben tisztességgel tudjunk helytállni, és azt gondolom, hogy ezt sikerült is végrehajtanunk. Nagyon pozitív, hogy három covidosunk is felépült, és el tudtuk kezdeni visszaépíteni őket az aktív rotációba. Kevesen voltunk, amíg bírtuk, addig szépen tudtuk tartani magunkat, aztán a harmadik negyedtől elfáradtunk, de végig mutattunk pozitív, előre mutató jeleket. Ezért gratulálok a csapatomnak is! Bízom benne, hogy a 2021-es évben el tudunk kezdeni teljes létszámmal dolgozni és megnyerni a mérkőzéseinket.

Saeed Armaghani, az Óbuda edzője: Gratulálok mindkét csapatnak, úgy gondolom, hogy a körülményekhez képest a Pénzügyőr csapata a maximumot kihozta magából, nagyon szépen, nagyon szimpatikusan kosárlabdáztak, ehhez gratulálok! Mi pedig úgy tűnik, hogy ezt a hétszériás mérkőzést, amit nagyon rövid idő alatt kellett lejátszanunk, nem tudtuk kiheverni, nem tudtunk megfelelően koncentrálni a mérkőzésre, ennek ellenére jelen körülmények között örülök a győzelemnek, és további sok sikert kívánok a Pénzügyőr csapatának!

Pénzügyőr Sportegyesület – Óbudai Kaszások KA 63-79 (24-24, 14-20, 9-17, 16-18)

Pénzügyőr: Horváth Cs. 15/3, Fekete J. 14, Szálas 11/9, Dobos V. 6, Kovács M. 5/3, Velenyák 5/3, Baranyi 4, Szekeres Á. 2, Horváth B. 1.

Óbuda: Varga D. G. 21, Rosemond 20/9, Kovács B. 12/3, Puszta D. Cs. 12/6, Bencsik 7/3, Horváth M. 5, Bea G. 2, Vígh -, Konta -, Hegedűs O. -, Safranka -, Vas-Teplán -.