Connect with us
Hirdetés

B-csoport

Bennmaradt a Piros-csoportban a Salgótarján és a DEAC U23

Az Óbuda és a Budafok játszik a 13. helyért.



:

:

Mind a hat mérkőzést a hazai csapat nyerte a másodosztály alsóházi rájátszásának 1. fordulójában.

Az alapszakaszt azonos mérleggel záró SKSE és Kaszások párharcában főleg Douglas 59 VAL-os teljesítményének köszönhetően előnybe kerültek otthon a beszterceiek, de a második összecsapást végig kézbe tartva egyenlített a fővárosi gárda. A mindent eldöntő salgótarjáni találkozón szinte végig a piros-feketéknek állt a zászló, ám az utolsó öt percben a vendégek zsinórban 14 pontot szereztek, ezzel fordítottak, az utolsó szó azonban Valentino Karanfilovszkié volt: a macedón származású irányító triplája behullott, míg a túloldalon az amúgy nagyot játszó Boros Márké kimaradt, egyetlen pont döntött, a nógrádiak hosszabbították meg piros-csoportos tagságukat.

A Debreceni Egyetem U23-as együttese magabiztos sikerrel került előnybe a Budafok ellen, ám az alapszakasz utolsó helyezettje a folytatásban lezárta tizenkét meccses nyeretlenségi sorozatát és kiharcolta a harmadik meccset, a Cívisvárosban viszont ismét a fehér-feketék akarata érvényesült.

Amíg a két győztes fellélegezhet, a párosítások vesztesei számára sincs még veszve minden: párharcuk győztese 13. helyezettként kuparendszerű osztályozót játszhat a Zöld-csoport ezüstérmesével. A Salgótarján a Jászberény, a DEAC a MEAFC ellen folytatja a 9-12. helyért.

NB I. B, Piros-csoport, alsóházi rájátszás, 1. forduló

Salgótarjáni KSE – Óbudai Kaszások 93-82

Óbudai Kaszások – Salgótarjáni KSE 98-78

Salgótarjáni KSE – Óbudai Kaszások 79-78

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye: 2-1 az SKSE javára.

DEAC U23 – Budafok 86-61

Budafok – DEAC U23 98-86

DEAC U23 – Budafok 88-57

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye: 2-1 a DEAC javára.

Fotó: hunbasket.hu

Hozzászólások

Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz
Hirdetés

Legfrissebb

Hírek

Facebook

Hirdetés