Bencze Tamás: Csalóka a különbség, éles meccsen ezek a hibák nem férnek bele

A ZTE edzője önkritikus volt, Ales Pipan továbbbra sem kommunikál a sajtóval.

:

:

Húsz ponttal nyerte a ZTE a sereghajtó elleni a bajnokiját. A TF a mérkőzés nagy részében jól tartotta magát, de nem volt győzelmi esélye a kék-fehérek ellen.

– Nem játszottunk jól. Körülbelül 22 percig voltunk megfelelőek, ami az első 17 percet és az utolsó 4-5 percet érinti. A köztes időszakban olyan hibákat csináltunk, amiket nem szabadna, és olyan játékosok is, akiknek ezt nem szabadna megtenni.

Olyan fegyelmezetlenségek voltak, taktikai hibák, ami ma talán valamilyen szinten belefért, mert volt előnyünk, amivel sáfárkodni tudtunk, de egy éles meccsen ez nem fér bele. Az egész meccset nézve csalóka a különbség, mert normál esetben lehet ennyi, de ma nem volt ennyi különbség a csapatok között.

Örülök, hogy győztünk, hiszen három meccsen nem nyertünk. De a hibák a jövőre nézve nem biztatók és ezt le kell rendeznünk és le is fogjuk – fejezte be önkritikusan nyilatkozatát Bencze Tamás.

A szlovén Ales Pipan helyet ezúttal Nagy Bálint nyilatkozott.

– Egy jó csapat ellen játszottunk, ahol voltak jó periódusaink, több mint az elmúlt meccsen. Természetesen voltak rosszak is, amikor a centereink kint voltak a kicsik meg bent és az összevissza támadásoknak pedig az lett a következménye, hogy a Zalaegerszeg a saját játékával átrohant rajtunk. Ha az utolsó három percet leszámítjuk, akkor ez a különbség kevesebb is lehetett volna – mondta a hunbasket.hu beszámolója szerint.

Kiemelt fotó: hunbasket.hu