Zollner: Jeleztem a játékosaimnak, hogy nehéz dolgunk lesz

Forray realista, innen már nem vár továbbjutást. Alekszics szerint az első félidőben igazi európai kosárlabdát láthattunk. Edzői nyilatkozatok.

:

:

Tegnap véget ért a rájátszás negyeddöntőinek második játéknapja. Íme a nyilatkozatok a hunbasket.hu jóvoltából:

Sopron KC – Egis Körmend 89-90 (31-14, 11-23, 16-30, 31-23)

Sabáli Balázs, a Sopron KC vezetőedzője: Gratulálok a Körmendnek! Remekül kezdtünk, a mai játékunk összehasonlíthatatlanul jobb volt a párharc első meccsén nyújtott teljesítményünknél. Sajnos a két középső negyedben sem támadásban, sem védekezésben nem tudtunk olyan intenzitással játszani, hogy megtartsuk az előnyt. A negyedik negyedben nagy hajrát nyitottunk, remek volt a hangulat, de a végén nem nekünk volt szerencsénk. Null-kettő után nehéz bármit is mondani, de szeretnénk megismételni a mai játékunkat Körmenden, ahová nem feltartott kezekkel megyünk.

Matthias Zollner, az Egis Körmend vezetőedzője: Tudtam, és jeleztem is játékosaimnak, hogy az első, hazai környezetben simán megnyert mérkőzés után nehéz dolgunk lesz, ennek ellenére nagy előnyt adtunk ellenfelünknek. A folytatásban magunkra találtunk, fordítottunk, de az utolsó pillanatig és leheletéig küzdő Sopron nagyon megnehezítette a dolgunkat. Vezetünk kettő-nullra, de még nem nyertük meg a párharcot, gratulálok mindkét csapat szurkolótáborának a fantasztikus légkörhöz, amit a csarnokban teremtettek.

JP Auto – JKSE – Pécsi VSK-Veolia 68-76 (17-18, 14-22, 16-30, 14-22)

Nikola Lazics, a JP Auto – JKSE vezetőedzője: A Pécs tulajdonképpen végig vezetve kontrollálta a mérkőzést, ezért megérdemelten nyerte meg a találkozót. Így sem lehet azonban egyetlen rossz szavam sem a játékosaimra, mert a szezon végére már igazán edzeni sem tudunk úgy, mint egy csapat. Sok sérülés sújt bennünket, de nem adjuk fel, megpróbálunk Pécsen javítani.

Csirke Ferenc, a Pécsi VSK-VEOLIA vezetőedzője: Ezúttal Budimir lépett elő főszereplővé nálunk, de Csirics védőjátékát is ki kell emelnem. Nagyot védekeztek a fiúk Pitts-en is, aki – ha hagyják – akár negyven pontra is képes egy mérkőzésen. Senki ne gondolja, hogy könnyű lesz a pénteki mérkőzés, de nagyon szeretnénk megszerezni a továbbjutást jelentő harmadik győzelmet.

KTE-Duna Aszfalt – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 56-85 (20-20, 8-27, 15-18, 13-20)

Forray Gábor, a KTE-Duna Aszfalt vezetőedzője: Gratulálok, megérdemelten nyert a Falco. Az elmúlt időszakban, az elmúlt mérkőzéseken mindig probléma volt az, hogy rosszul kezdtünk, most a Falco ellen jól kezdtünk, majd a második negyedtől kezdve csak futottunk az eredmény után. Felkészültünk, jól védekeztünk támadtunk az első negyedben, a második negyedben viszont a támadó játékunk gyenge volt, mondhatni semmilyen volt. Nem jó figurákat hívtunk, nem megfelelő dinamikával és intenzitással támadtuk a gyűrűt. Jól játszott a Falco, rossz passzokba és vállalásokba kényszerítettek minket, átrohantak rajtunk pedig készültünk erre, mivel ez a legjobb fegyverük. Passzívak voltunk a labdával, ha nem tudunk jó dobóhelyzeteket kialakítani, akkor nem lesz jó dobásszelekció, rákényszerítettek a bravúrkosarakra, de ebben a periódusban ezek nem mennek be. Fiatalok jöttek be mind a két oldalon a mérkőzés végére, igyekeztünk, hogy csak magyarok legyenek a pályán. Természetesen nem olyan szerkezetbe, hogy mindenki a saját pozícióján játsszon. Köszönöm a szurkolóknak a türelmet, tiszteletből nem ezt érdemelték volna, de a szezont nézve szép eredményeink voltak. Sajnálom az utolsó két meccset, nem voltunk 100 százalékosak, de örülök, hogy vállalták a játékosaim a mérkőzést és ki tudtunk állni. Kellemes nyarat kívánok a szurkolóknak, van még egy mérkőzés, edző vagyok, optimista, de realista is, innen nem szoktak továbbjutni. Köszönöm az egész szezonnyi támogatást, bizakodóak vagyunk a következő szezonra, mérleget vonva erőn felül teljesítettünk, elkényeztettük a szurkolókat, mivel magasra tettük a lécet. A célunk és a teljesítményünk között valahogy fél úton kell meghúzni a vonalat úgy gondolom, hogy az lenne a reális, ezt a szezont kimaxoltuk.

Gasper Okorn, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: Először is köszönöm a szurkolóinknak, hogy ennyien elutaztak velünk. Nem igazán kezdtük jól a mérkőzést, álmosan léptünk pályára. A második negyedtől kezdve viszont jól kontrolláltuk a meccset, változtattunk a rotáción. Elégedett vagyok azzal, hogy kettő nullára vezetünk a három győzelemig tartó párharcban, de nem elégszünk meg ennyivel, nincs még ezzel vége, még egy lépés hátravan.

Atomerőmű SE – Szolnoki Olaj KK 97-103 (16-21, 28-19, 27-29, 26-34)

Braniszlav Dzunics, az Atomerőmű SE vezetőedzője: Gratulálok a Szolnoknak, megmutatták, hogy még mindig jó kosárlabdát játszanak remek egyéni teljesítménnyel. Jó hangulatú meccset játszottunk, ezt a hangulatot, amit a szurkolók teremtettek minden dicséretet megérdemel. Nem vagyunk az eredménnyel elégedettek, sok hibával dolgoztunk, ez az ellenfél pedig kihasználta ezt.

Dragan Alekszics, a Szolnoki Olaj KK vezetőedzője: Az első félidőben igazi európai kosárlabdát láthattunk, a második felvonásban azonban az úgynevezett ”small ballt” játszott mindkét csapat, amiből jobban jöttünk ki. A végén volt egy kiváló játékos, aki megoldotta a nehéz helyzeteket, aztán Milosevics és Malesevics segített neki ezt a meccset eldönteni. A párharc még nincs eldöntve, a kérdés az, hogy ki fog tudni gyorsabban regenerálódni. Gratulálok a Paksnak, megyünk tovább.