Nagy izgalmak után ismét egy pont döntött

A Jászberény az utolsó másodpercekben nyerte meg a meccset az ASE ellen, Pitts középtávolija döntött.

Atomerőmű SE - JP Auto-Jászberényi KSE 71-72 (21-18, 17-17, 20-25, 13-12)

Bajnokság, 14. forduló
Paks, ASE Sportcsarnok
V.: Győrffy P. A., Török R., Rácz Zs. (Balogh L.)

ASE: Kovács Ák. 7/3, Evans 10/3, Faust 11, Eilingsfeld 8/6, Trajkovski 18/6. Csere: Ruják 6, Medve -, Jevtovics 11.

JKSE: Pitts 17/9, Rakics 8/6, Coleman 20, Alekszandrov 10, Pantelics 11/3. Csere: Kerpel-Fronius 2, Cseh 2, Brbaklics 2.

Igaz, a szeptember végi találkozóhoz képest kevésbé lett pont gazdag az ASE és a Jászberény összecsapása, de a különbséget tekintve megismételték a korábbi forgatókönyvet a felek. Akkor hazai pályán 91-90-re győzte le Nikola Lazics csapata a még Szrecsko Szekulovics által irányított paksiakat.

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, Trajkovski triplája után 8-0-t mutatott az eredményjelző. A különbség nem akart csökkenni, sőt Faust duplája a negyed közepén már tízpontos különbséget jelentett. A vendégek főleg Coleman pontjaira építve a negyed végére közelebb kerültek, a korábbi tízpontos hátrányukból már csak három maradt (21-18).

A második etapban is az atomvárosiak tartottak előrébb, igaz Rakicsnak már egyenlítenie is sikerült a 15. percben. Úgy tűnt Eilingsfeld triplája után, hogy megmaradhat egy tisztességes hazai előny a félidőre, de az utolsó perc ezúttal is a jászságiaknak kedvezett (38-35).

Érzékeny veszteség érte a harmadik negyed közepén a paksiakat. Faust a 25. percben megkapta második technikai hibáját, így őt kiállították a játékvezetők. A forgatókönyv egyébként hasonlóan alakult a korábbiakhoz, hiszen a hazaiak tartottak előrébb, a berényiek kapaszkodtak. Később Coleman révén a vezetést is átvették. Jevtovics egy zsákolással még egalizált, de a slusszpoén így is a vendégeké volt Pitts által (58-60).

A záró játékrész nagyon izgalmakat tartogatott. Az ASE visszavette a vezetést, sőt 71-65-ös állásnál úgy tűnt, hogy meg is fogja nyerni a mérkőzést, mivel nem voltak pontosak a csapatok. Két perccel a vége előtt Rakics dobott egy kulcsfontosságú hármast, ezzel 71-70-re felhozva a csapatát. A hátralévő időben a hazaiak többször is hibáztak, míg Pitts pár másodperccel a vége előtt bedobta a mindent eldöntő duplát (71-72).

Szép volt Berény!
Ebből 4 közé jutás lesz tán és eddig nem érdemtelenül!!!
Gratula az eddigi teljesítményhez. Így tovább!

patyomkin

szivarog a reaktor….

Nagy Béla

Gratula BERÉNY !!!! JÓK VOLTUNK !!!!
Valaki mondja már meg, hogy Czirbus Józsi miért nem játszott ???
A Kaposvár ellen 11′ alatt 10 pontot és 7 lepattanót szerzett !!!!!!!!!!!!!

Irány a Magyar Kupa és a további győzelmek !!!
CSAK A BERÉNY !!!!!

csocsa

Nagyon egyszerű tényező döntött a meccsen,mégpedig a létszám.Pakson 4 légiós(ebből 1 sérült),+Faustota 3. negydben kiállították-azt,hogy milyen körülmények között,most hagyjuk.Innen is látszik,hogy Evans helyére(akit visszavárunk)kellene egy egészséges,meg ugye az 5.légiós.Ezen körülmények fennállása esetén ez a bajnoki,csak egy kötelező simázás lett volna.
Gratulálok a Berénynek!
JAJRÁ ASE!!!

olajoshal

Gratulálok a Berényi srácoknak! Hatalmas lenne egy megyei Kupadöntő. 😉 Nagyon jó szezont futnak, és bármi is legyen az évvégi helyezésük nem lesz miért szégyenkezni. Hajrá Olaj!

derryl

Sima, papírforma győzelem, grat Berénybe, nem csak ezért a meccsért, hanem az eddigi produkcióért is!

Olajheart

Gratulálok a Berénynek! Újabb értékes győzelem.

ficsi
ficsi

Gratula! Szoros,izgalmas 1 pont is győzelem ! Hajrá megye !

Incicica

JKSE- ez igen, férfi munka volt. Jövő szombaton mindenki a Bercsényibe!

jaszberenyikse

Szép volt fiúk!
Azért az,hogy az elmúlt 8 meccsből csak egyszer kaptunk ki,akkor is Szolnokon és csak 5 ponttal óriási teljesítmény. Remélem a következő 2 hazai meccsen marad a lendület. Utána pedig jöhet egy jó teljesítmény a kupában is, akár egy negyeddöntő is benne van.
Hajrá JKSE!!!

ecethab

A negyeddöntő mindenképp benne van.Azzal kezditek!

Balerion

Sajnos nem jött be, hogy ilyen sokat várunk a 4., 5. légióssal. Lassan Antinak és T.J.-nek lépnie kell, mert bukott sportvezetők lesznek…

Pityesz

A győztesnek ezért jár a gratula, hiszen nyertek!! mi meg mérgelődhetünk :(((((

Paks II

Mást nem nagyon lehet 🙁

derryl

Még mindig az egyik legsportszerűbb szurkoló vagy, ezért neked külön is gratulálok!

Paks II

Először is gratulálok berénybe. Másodszor pedig elég érdekes mecs volt a bírók fújtak összes vissza ,ma a berénynek kedveztek jobban. Érdekes ahogy Lazics 3 negyedet végig reklamálhat és 4x figyelmeztetik hogy legközelebb kiállítják.Pantelics ugyanez csak ő tekot sem kap… Faustot addig a mecs legjobbját kiállítják ( 1jogos 1kamu teko) mégegyszer gratulálok berénybe. Várom hogy mikor pukkadnak ki mert hogy a légiósok nem bírnak 30+perceket játszani egész szezonban az biztos.

Balerion

Hagyjuk már a bírókat, ezt magznknak köszönhetjük. Kényelmes helyzetbe hozhattuk volna magunkat, ehelyett a töketlenjedésünknek hála megint ott tartunk, mint Szrecskánál.

gulyasszabolcs00

Korrekt! Én is azt gondolom, hogy mindent illik ma a Paksnak csak bírózni nem!

Paks II

Miért is nem?? Lazics, Pantelics hiszti?? Vagy a kamu kiállítás? Bírók nélkül közötök nem lett volna a mecshez és ezt te is tudod kivéve ha csak fullcourtot nézted.

Nem, néztem a közvetítést a MindiGon, és azt gondolom, hogy a sporik tették szorossá… Máskülönben sima vendég. De nem akarok vitatkozni, mi örülünk a győzelemnek , sok sikert nektek!

Pityesz

Igen, sima vendég VERESÉG!!!…vagy nem ezt a meccset nézted….De örülj ennek a máknak, mert hamarosan nálatok is kipukkad a lufi…..

zlatan74b

Szép volt Berény! Grat Szolnokról. Csak így tovább! Szurkoltam nektek.

Pityesz

Szóval sikerült az utolsó pillanatban kikapni Berénytől, megint… Ők a mumusaink vagy mi a ló.asz????? Pantelics, a délszláv jeti ( a mezőny egyik legnagyobb suttyója) azért lesmacizhatja a bírókat nyugodtan, mert amit ma műveltek főleg a 3. negyedben (főleg ellenünk) azt tanítani kellene… Sikerült a mondvacsinált Tekó-kkal kipontozni a mai nap egyik legjobb ASE játékosát, összevissza videózgatni…hagyjuk. Ami tény, egy erős közepes játékkal így is nyerhető volt ez a meccs.