Szolnoki Olaj KK - Serco-TF-BP 109-97 (26-26, 27-27, 31-27, 25-17)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok
V.: Györffy P. A., Nagy V., Lengyel Á. (Hartyáni Zs.)

Szolnok: Rowsey 16/9, Vojvoda 17/9, Malesevics 21/3, N. Milosevic 21, Tóth 27. Csere: Rudner 4, Frank 1, Csák 2.

TF-BP: Krnjajski 15/6, Szobi 3/3, Clark 27/9, Filipovic -, McLane 18/3. Csere: Rikalo 25/9, Beák 5/3, Meleg 2, Buzás 2.

Malesevics szerezte a meccs első kosarát, kisvártatva McLane egyenlített. Rowsey triplája után az amerikai játékmester hárompontos dobás közben ütött oda „kollégájának”, Krnjajskinak, de a TF irányítója csak kettőt dobott be. Könnyű kosarakkal, 7-0-val fordított az újonc. Három-öt ponttal vezetgetett Pipan együttese. Sok volt a hiba, pontatlanság mindkét oldalon. Rowsey tizenkét pontnál, viszont három hibánál járt. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, kosárgazdag első negyed után 26-26 volt az állás, közel 60 %-kal dobott a TF.

Tóth két palánk alóli kosara közé Beák triplája ékelődött be. Újra a fővárosiak vezettek néhány egységgel. McLane büntetői előtt, a 13. percben, 30-33-nál Alekszics kért időt. 32-37-nél jegyezte Vojvoda az első mezőnykosarát, méghozzá rögtön egy triplával. A második etapban sem álltak le a csapatok a pontgyártással, egyik fél sem szakadt le a másiktól, a hajrát már inkább az Olaj uralta, de húsz perc után, McLane dudaszós kosarával sem dőlt el semmi (53-53).

Rikalo távoli triplájával újra a TF vezetett, aztán Tóth érkezett, aki Bergstedt távollétében nagyon élt a palánk alatt. 67-61-nél volt a legnagyobb szolnoki előny, amikor a 25. percben Rowsey kipontozódott, és miközben jött le a pályáról még egy technikait is kapott. Nem roppant azonban össze a bajnok, sőt Tóth vezérletével kezdett meglógni. 74-67-nél időt kért Pipan. Nem volt magas a színvonal, sok fault tördelte a játékot. Vojvoda is kezdett egyre termékenyebb lenni, de a TF továbbra sem adta fel, és piócaként tapadt jóval esélyesebb ellenfelére. Malesevics jegyezte az utolsó kosarat a harmadik negyedben (84-80).

Clark egy büntetőt, McLane egy duplát tett hozzá, másfél perc után, 84-83-nál Alekszics hívta magához övéit. A színvonal nem javult a végére sem, viszont annál több izgalom volt. Az utolsó öt percre szigorított védekezésén az Olaj, egyre több hibára késztetve a rutintalanabb vendég játékosokat. Támadásban sem remegtek meg Milosevic-ék, akik a százat is átlépték. Pontgazdag meccsen, ha nehezen is, de megérdemelten hozta a kötelezőt a tartalékos listavezető. A végeredmény simább hazait mutat, de 34. percig jól tartotta magát a TF.

fotó: hunbasket.hu