Atomerőmű SE - Sopron KC 105-85 (17-20, 24-18, 27-22, 37-25)

Paks, ASE Sportcsarnok
V.: Praksch P., Söjtöry T., Nyilas I. (Németh Cs.)

ASE: Kovács Ák. 14/3, Norfleet 8/6, Faust 23/12, Eilingsfeld 13, Jevtovics 9. Csere: Williams 4, Henton 27/18, Ruják 4, Horváth K. -, Medve 3.

Sopron: Warner 28/3, Lemar 12, Takács 4/3, Wiggins 8, Gordon 18. Csere: Fuller 6/3, Molnár M. -, Supola 9, Dénes -.

A kilencedik Atomerőmű SE fogadta a tizedik helyezett Sopron KC-t. Mindkét csapat számára kulcsfontosságú volt a találkozó a bajnoki szünet után. Braniszlav Dzunics ezen a mérkőzésen debütált régi sikerei helyszínén, a paksi kispadon.

A Sopron dominált a mérkőzés első negyedében. Folyamatosan nála volt a vezetés, míg az Atomerőmű csak kapaszkodott. Nem céloztak jól a paksiak, a 8. percben még csak kilenc dobott pont szerepelt a nevük mellett. Henton triplájával sikerült átlendülniük ezen a holtponton. Mindkét oldalon betalált a két új szerzemény, Williams és Fuller is eredményes volt. Faust hármasával ért vége az első negyed (17-20).

A második negyedben sem volt kosáreső, de Warner duplájának köszönhetően a soproniak tartották vezetésüket. Folyamatosan ott loholt az ASE a vendég csapat nyakán, de egyenlítenie nem sikerült Egészen a 18. percig, amikor Faust újabb távolija után 32-32 lett az állás. Warner még visszavette a vezetést csapatának, de Faustnak ismét volt válasza, ezután pedig át is vette a vezetést az ASE (41-38).

Nem változott sokat a játék képe a folytatásban sem, nem alakult ki komolyabb különbség a negyed során. Pár ponttal a paksiak tartottak előrébb, de a Sopronnak azonnal volt válasza. A 27. percben ugyan Gordon duplája után 53-54-re átvették a vendégek a vezetést, de nem bizonyult tartósnak az előnyük. Tudtak újítani az atomvárosiak, és Jevtovics jó játékának köszönhetően nyolc pontos előnyt harcoltak ki a záró negyed előtt (68-60).

Az utolsó játékrészre elfogyott az SKC, az Atomerőmű egyre nagyobb előnyt harcolt ki magának. Tíz pont fölötti állandó vezetése mellett nem kellett izgulnia a paksi szurkolóknak. Az utolsó percekre már eldőlt a meccs, látszott, hogy nincsen visszaút a vendégeknek. Csak a különbség volt kérdéses, végül száz pont fölé jutott az ASE (105-85).

Kiemelt kép: hunbasket.hu