Sopron KC - Serco-TF-BP 108-83 (31-15, 17-25, 26-15, 34-28)

Sopron, Novomatic Aréna, 1000 néző
V.: Benczur T., Török R., Csabai-Kaskötő B. (Gorka Sz.)

Sopron: Warner 7, Lemar 20/3, Takács 6/6, Wiggins 6, Gordon 29. Csere: Supola 7, Fuller 25/9, Molnár M. 5/3,, Dénes 1, Buzsáki -, Werner 2.

TF-BP: Krnjajski 4, Szobi 3/3, Clark 18, McLane 9, Bergstedt 12. Csere: Beák 6/6, Buzás 8/6, Rikalo 21/12, Filipovic 2.

Eddigi egyetlen idegenbeli győzelmét a sereghajtó TF ellen szerezte a Sopron. Hazai pályán is Sabáli Balázs együttese volt az esélyes, és a kilátogató szurkolóknak nem is kellett csalódniuk.

Semmit nem bíztak a véletlenre Takácsék, remek kezdéssel alapozták meg a sikerüket. Az első negyed után már több mint kétszer annyi pontja volt a Sopronnak, mint az újoncnak (31-15). A félidőre csökkent ugyan a különbség, mert szellősebbé vált a hazaiak védekezése, de 48-40-re még így is az SKC vezetett.

A szünetben rendezte a sorokat Sabáli Balázs együttese, az olló tovább nyílt, Fuller, Gordon és Lemar vezérletével, a papírformának megfelelően magabiztos soproni siker született. Elképesztően jól dobott a házigazda – közel 63 %-kal tüzeltek Supoláék –, nem véletlenül jutott el száz fölé, és a palánk alatt is hatalmas fölényben volt. A fővárosiaknak nem volt esélyük.

Az SKC megszerezte tizenegyedik sikerét, Ales Pipan együttesének pedig ez volt zsinórban az ötödik veresége.

Fotó: hunbasket.hu