Jól gazdálkodott az első félidőben megszerzett előnyével a Szedeák.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Alba Fehérvár 75-68 (22-17, 20-18, 19-19, 14-14)

Bajnokság, középszakasz, alsóház, 2. forduló
Szegedi Városi Sportcsarnok
V.: Ádám J., Pozsonyi L., Balogh Gy. (Farkas J.)

Szedeák: Boltics 5, Wirth 17/3, Ponjavics 18/6, Juhos 16, Sulovics 14. Csere: Krapic 5/3, Mike -.

Alba: Cabezas 5/3, Keller I. 6/3, Filipovity 3/3, Lóránt 7, Peterson 18. Csere: Heath 4, Zeno 16/6, Takács Ma. -, Varga M. -, Takács Mi. -, Tóth P. 7/3, Peringer -.

Nem sok tétje volt a Naturtex-SZTE-Szedeák és Alba Fehérvár alsóházi találkozójának. A hazaiak gyakorlatilag már a TF elleni play-outra készülhettek, míg a biztosan bennmaradó vendégek számára csak presztízs jelentősége maradt a találkozónak.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok a találkozó első negyedében. Egyik csapat sem tudott meglépni a másiktól. 11-13-nál még az Albánál volt az előny, ám ezután Krapic kiegyenlített, majd Wirth triplájával a vezetést is átvette a Szedeák. Előnyét már nem adta ki a negyed végéig, köszönhetően a ponterősen kosarazó Juhos pontjainak is (22-17).

Folyamatosan a hazai csapat vezetett a második játékrészben. A fehérváriak azért nem szakadtak le túlzottan, hol Zeno pontjaival, hol az ezúttal több lehetőséget kapó Peterson kosaraival próbálták tartani a lépést. Feljöttek három pontra vendégek, de Wirth büntetői és egy újabb Juhos-dupla zárta a játékrészt (42-35).

Ugyanaz maradt a forgatókönyv a folytatásban is. A szegediek pár ponttal vezettek, míg az Alba tíz ponton belül maradt. A játékrészben többször is Ponjavics és Zeno kosárváltásait láthattak a kilátogatók. Az utolsó percre több, mint tízzel meglépett a Szedeák, Peterson duplájával mentették egálra a negyedet a fehérváriak (61-54).

Ponjavics és Krapic egy-egy hármasával indult a negyedik negyed, ekkor újra tisztes lett a távolság a felek között. Mint később kiderült, a megszerzett előnyével a hátralévő szakaszban már jól gazdálkodott a Szeged, nem sikerült az Albának túlzottan közel kerülnie. A szoros alapszakaszbeli hazai vereség után így sikerült a Szedeáknak visszavágnia (75-68).