Egy félidő alatt kiütötte az ASE a DEAC-ot

Már a félidőben 42 ponttal vezettek a hazaiak.

Atomerőmű SE - DEAC 118-80 (36-12, 36-18, 19-30, 27-20)

Bajnokság, középszakasz, középház, 3. forduló
V.: Benczur T., Farkas G., Rácz Zs. R. (Hartyáni Zs.)

ASE: Kovács Ák. 14/3, Faust 27/15, Medve 14/9, Eilingsfeld 20/3, Jevtovics 16. Csere: Ruják 6, Williams 12, Pajor 2, Szalai 3/3, Kalmár 4.

DEAC: Dugat 10/6, Polyák 5/3, Kósa 6/6, Borisov 21/12, Amigo 7. Csere: Omenaka 4, Velkey 7/3, Bognár 12, Opre -, Tóth B. 3, Kozák 2.

Foghíjas kerettel érkezett a DEAC Paksra, hiszen két kulcsemberére sem számíthatott Berényi Sándor. Manigatra sérülés miatt, míg Ivosev eltiltását töltötte. A túloldalon is akadt hiányzó, az utóbbi fordulókban húzóemberré előlépett LaDontae Hentonra nem számíthatott a szakmai stáb Julian Norfleet mellett.

Noha a DEAC indította jobban a meccset Borisov és Kósa egy-egy triplájával, a mérkőzés csak az ötödik percig volt szoros. 15-10 után a paksiak állva hagyták a vendégeket. Tetszés szerint dobhatták a kosaraikat, Faust triplákkal gyújtotta be a rakétákat. A vendégek védekezése átjáróház volt, 21-2-es rohammal fejezte be a negyedet a hazai csapat (36-12).

Az már korábban is megszokott volt a hajdúságaiktól, hogy nem a védekezésükkel nyernek meccseket, de most a támadó oldalon sem jeleskedtek, míg az Atomerőműnek megmaradt a lendülete. Faust mellett Kovács, Jevtovics és Eilingsfeld is könnyen érte el a pontjait, így fordulhatott elő az a ritka eset, hogy a félidőben már 72 dobott pontnál járt az ASE, és összességében 42-vel vezetett (72-30).

A nagyszünet után megemberelte magát a DEAC és megnyerte a játékrészt. Már-már megszokott módon Borisov volt a vendégek egyik húzóembere, miközben a társaknak is beakadt egy-egy távoli. Tizeneggyel közelebb került a Debrecen, de csak az eredmény további kozmetikázásában bízhatott az utolsó tíz perc előtt (91-60).

A záró etapban lehetőséghez jutottak a csere játékosok is, öt perccel a vége előtt továbbra is 30 pont volt a paksiak előnye. A hazaiak részéről Faust szállította a csapat századik pontját. A végére már csak a különbség maradt kérdéses, 118-80-ra nyert az Atomerőmű.

Fotó: DEAC Facebook oldal